آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور

آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور

اگر دنبال تعمیر پکیج ایران رادیاتور هستید، متن زیر به شما کمک میکند تا از صفر تا صد تعمیر پکیج ایران رادیاتور را یاد بگیرید. این متن با زحمت تیم فنی کرمان تاسیسات برای راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان در بحث آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهیه شده است. منبع این متن فلوچارت تعمیر پکیج ایران رادیاتور از کتاب اصول و عملکرد پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور نوشته محمد ساعد کمالی میباشد:

آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور

مرحله اول تعمیر پکیج ایران رادیاتور: کلید روشن و خاموش را روی حالت روشن قرار دهید.

برای شروع تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور ، کلید روشن و خاموش پکیج را روی 1 قرار دهید.

اگر چراغ سبز بالای کلید روشن شد به مرحله دوم بروید. در غیر این صورت اگر پکیج روشن نشد، علت روشن نشدن پکیج برابر است با:

 • قطع برق ( پریز برق را با فازمتر چک کنید که برق داشته باشد)
 • فیوز پکیج سوخته است (با فازمتر چک کنید که برق بعد از فیوز وجود دارد یا خیر).
 • برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور مشکل دارد و باید تعویض گردد.

در بعضی مواقع علت روشن نشدن پکیج بسیار ساده است. ممکن است محافظ برق پکیج خراب شده باشد و برق را از خود عبور ندهد. در این صورت برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود کافیست محافظ را از مدار حذف کنید و یک محافظ برق پکیجی جدید جایگرین نمایید.

با یک فاز متر و با رعایت احتیاط، چک کنید که برق تا کجای برد الکترونیک وجود دارد، اگر برق تا قبل از فیوز برد وجود دارد اما بعد از آن دیگر فازمتر روشن نمیشود به معنی خرابی فیوز است. برای تعویض فیوز کافیست یک فیوز نیم آمپر معمولی از فروشگاه قطعات الکترونیکی خریداری نمایید و  دو شاخه پکیج را از برق بکشید. سپس فیوز قبلی برد پکیج را از مدار خارج نمایید و فیوز جدید را جایگزین کنید.

گاهی اوقات نیز علت خرابی پکیج ایران رادیاتور، مشکل برد الکترونیک است. اکثر خرابی های برد الکترونیک پکیج نیز به خاطر نوسان برق ایجاد میشود. اگر این مشکل وجود داشته باشد برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید برد پکیج را تعویض نمایید. اما قبل از آن حتما برد الکترونیک پکیج را نزد یک تعمیرکار برد پکیج ببرید و نشانش دهید شاید با تعویض بعضی از قطعات داخل برد، بتوانید از همان برد قبلی استفاده نمایید.

 

اگر چراغ ریست پکیج (چراغ قرمز رنگ در پکیج های ایران رادیاتور) روشن شد، دکمه ریست را یک بار فشار دهید تا پکیج مورد راه اندازی مجدد قرار بگیرد. اگر چراغ قرمز مجددا روشن شد به جدول عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید و به کمک آن جدول مشکل را برطرف نمایید.

روشن شدن چراغ قرمز پکیج ایران رادیاتور به معنی قطع شعله و ارور دادن پکیج است. هر کدام از ارور های پکیج ایران رادیاتور به معنی خراب شدن یکی از سنسورها و یا در حالت قطع قرار گرفتن آن ها است. برای راحتی شما عزیزان در راستای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، تعدادی از این ارورها را همین جا توضیح میدهیم.

مرحله دوم تعمیر پکیج ایران رادیاتور: چک کردن فشار مدار پکیج

بیشترین ارور ( کد خطایی ) که ممکن است حین تعمیر پکیج ایران رادیاتور به آن بر بخورید، ارور 40 70 یا همان E1 است. ظاهر شدن این ارور به این معنی است که فشار مدار رادیاتورهای پکیج بیش از حد کم است. این فشار توسط گیج فشار پکیج نشان داده میشود. گیج فشار ( مانومتر ) در پکیج های ایران رادیاتور یک عقربه مشکی رنگ است که از عدد 0 تا 4 طبقه بندی شده است. محدوده فشار مناسب فشار پکیج ایران رادیاتور، بین 1 تا 1.5 بار میباشد.

برای بالا بردن فشار پکیج ایران رادیاتور باید شیر پر کن را باز کنید و منتظر بمانید تا درجه فشار بالا برود. بعضی از همکاران و مشتریان به اشتباه این شیر را شیر هواگیری پکیج مینامند در حالی که وظیفه این شیر خارج کردن هوا از مدار نیست. اگر شیر پر کن را باز کردید اما فشار به آرامی بالا میرود، همراه با باز نمودن شیر پرکن پکیج، یک شیر آب سرد نیز باز کنید تا پمپ خانه فعال شود و آب با فشار وارد پکیج شود.

شیر پر کن پکیج های ایران رادیاتور دو نوع است. مدل اول شیر پر کن آبی رنگ که شبیه سر ماژیک است و مدل دوم که یک شیر گرد و مشکی رنگ میباشد.

اگر شیر پر کن را باز کردید اما فشار بالا نرفت یکی از موارد زیر علتش میباشد:

1.      خرابی شیر پر کن پکیج

2.      گرفتگی مسیر شیر پرکن

3.      گرفتگی مسیر مانومتر

4.      کم بودن فشار آب ورودی به دستگاه

در این صورت برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود باید شیر پر کن را با آچار 14 باز کنید و ببینید نشکسته باشد. در بعضی از پکیج های ایران رادیاتور، شیر پر کن پکیج میشکند و نیاز به تعویض پیدا میکند. سپس با یک سنجاق قفلی، مسیر شیر پر کن را باز کنید تا آب بتواند وارد مدار شود.

همچنین از صحت عملکرد مانومتر پکیج نیز مطمئن شوید. برای ین کار باید مانومتر را با آچار 14 باز کنید و مطمئن شوید که سر مانومتر نگرفته باشد. اگر سر مانومتر رسوب گرفته است با  یک سنجاق قفلی آن را تمیز کنید و مجددا مانومتر را ببندید.

گاهی اوقات نیز فشار آب ورودی به دستگاه بیش از حد کم است. باید مطمئن شوید مسیر ورودی کامل باز باشد و آب پر فشار از شلنگ ورودی پکیج خارج شود. اگر تمام موارد را چک کردید و فشار همچنان کم بود، باید یک پمپ قوی تر برای منزل خود بخرید.

حالا که فشار بالا رفته است، یک مرتبه دستگاه را ریست کنید. اگر بعد از انجام این همه مرحله، هنوز کد خطای 40 70 یا E1 را مشاهده میکنید مطمئن باشید که پرشر سوئیچ آب که کارش فهمیدن فشار مناسب پکیج است خراب شده و نیاز به تعویض دارد. البته این اطمینان را به شما بدهم که جنس پرشر سوئیچ آب در پکیج های ایران رادیاتور خیلی خوب است و احتمال خراب شدنشان بسیار کم میباشد. اما این هم یک قطعه است و ممکن است خراب شود.

 

در پکیج های قدیمی تر ایران رادیاتور به جای استفاده از پرشر سوئیچ آب، از فلوسوئیچ استفاده شده است. این قطعه نیز ممکن است خراب شده باشد. تا اینجای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، توانسته اید عیب یابی را به خوبی فرا بگیرید. از اینجا به بعد کار تخصصی تر میشود.

مرحله سوم تعمیر پکیج ایران رادیاتور : ولوم شوفاژ را زیاد کنید و به عملکرد پکیج نگاه کنید.

 

کلید گرمای شوفاژ ( ولوم سمت چپ که کنارش عکس رادیاتور کشیده شده است) را زیاد کنید:

اولین کاری که دستگاه انجام میدهد، تشکیل شعله میباشد. پس گاز را آزاد میکند و به جرقه زن دستور میدهد که شعله را ایجاد نماید. جرقه زن ولتاژ 20000 ولت را اعمال میکند و شعله تشکیل میشود. سپس میله یون، وجود شعله را به برد الکترونیک اطلاع میدهد.

اما در حین تشکیل شعله، هر کدام از قطعات ممکن است مشکل پیدا کنند. اگر جرقه زن خراب شده باشد، نمیتواند به خوبی عمل انتقال جرقه را انجام دهد در نتیجه شعله تشکیل نمیشود، همچنین ممکن است گاز قطع باشد و شعله ای تشکیل نشود یا برد الکترونیک معیوب باشد و فرمان آزادسازی گاز را صادر نکند.

برای تشخیص سلامت جرقه زن کافیست هنگام تلاش برای تشکیل شعله توسط جرقه زن، یک چوب کبریت کنار آن روشن نماییم. اگر شعله تشکیل شود، جرقه زن خراب یا بسیار ضعیف شده است. اما اگر با چوب کبریت هم پکیج روشن نشود، یا گاز خانه قطع شده و یا برد الکترونیک پکیج معیوب گشته است.

ویدیوی زیر میتواند کمک زیادی به شما در حین تعمیر پکیج ایران رادیاتور نماید:

 

اگر شعله تشکیل شود اما تشخیص داده نشود ( یعنی بعد از 7 ثانیه شعله قطع شود) میله یون پکیج خراب شده است. میله یون مانند ترموکوپل عمل میکند. یادتان می آید علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن ها، خرابی ترموکوپل بود؟ در پکیج نیز اگر میله یون خراب شده باشد، شعله تشخیص داده نمیشود. برای تعمیر الکترود یون پکیج کافیست آن را با سمباده تمییز نمایید ( در 80% اوقات مشکل حل میشود، اگر حل نشد مجبورید میله یون را تعویض نمایید).

مرحله چهارم تعمیر پکیج ایران رادیاتور: چک کردن پمپ پکیج

دست خود را روی پمپ پکیج بگذارید تا متوجه شوید که پمپ کار میکند یا نه (اگر پمپ کار نکند فشار و دمای مدار زیاد میشود و علاوه بر صدای وحشتناک از داخل پکیج به علت گرما و فشار زیاد، ارور 40 70 80 توسط چراغ های پکیج ایران رادیاتور نشان داده میشود. در این حالت ممکن است پمپ پکیج سوخته باشد و یا دستگاه رسوب شدید گرفته باشد. همچنین در موارد نادر، برد پکیج مشکل پیدا میکند).

پمپ پکیج نیاز به سرویس دارد. برای سرویس پمپ پکیج باید آن را از هیدرولیک جدا نمود و روتور را بیرون کشید. برای این کار ابتدا برق دستگاه را قطع نمایید، سپس با یک آلن شماره 5 پیچ های پمپ را باز کنید. بعد پمپ را بیرون بکشید و روتور آن را تمیز کنید. 

آموزش تصویری سرویس پمپ پکیج ایران رادیاتور:

 

مرحله پنجم تعمیر پکیج ایران رادیاتور: چک کردن فن

 

اگر پمپ کار میکند، نوبت به فن پکیج میرسد. در صورت خرابی فن و یا پرشر پکیج ارور های 40 60 70 یا 40 60 80 نشان داده میشود که باید طبق کد خطای پکیج ایران رادیاتور این ارور ها را برطرف نمایید.

اگر رادیاتور ها گرم شدند، نوبت به چک کردن آب گرم مصرفی است. پس شیر آب گرم داخل آشپزخانه یا دستشویی را باز کنید:

آیا پکیج روی حالت رقص نور میرود؟ (رقص نور یعنی روشن شدن دوتا دوتای چراغ های 30 تا 80) اگر نه:

فلوسوئیچ یا میکروسوئیچ خراب است.

دبی آب گرم (میزانی که از پکیج آب گرم گرفته اید) بسیار کم است.

برد الکترونیک دستگاه معیوب است.

اگر رقص نور تشکیل شد: آیا چراغ نارنجی (چراغ شعله) روشن میشود؟ اگر نه، ترمیستور آب گرم مصرفی را تعویض کنید.

اگر چراغ شعله روشن میشود باید صبر کنید تا آب گرم شود. اگر آب گرم نشود دو علت دارد:

شیر موتوری خراب است.

مبدل ها رسوب دارند.

دبی آب بیش از حد زیاد است.

با کلیک روی لینک عیب یابی پکیج میتوانید پکیج خود را عیب یابی کرده و مشکلات آن را متوجه شوید.

برای این که متوجه شوید شیر موتوری پکیج خراب است یا سالم، کافیست خار آن را از سوپاپ جدا کنید و به آن نگاه کنید. شیر موتوری سالم، هنگام باز کردن آب فعال میشود و شافت داخل آن بیرون می آید. اما اگر شیر موتوری خراب شده باشد، شافت ثابت میماند و حرکت نمیکند. معمولا شیر موتور برقی اگر خراب باشد به شدت داغ میکند.

اگر مبدل های پکیج رسوب گرفته باشند، آب داخل آن ها به خوبی دور نمیزند. در نتیجه وقتی آب گرم را باز میکنید، مرتب سرد و گرم میشود و در مواردی که رسوب خیلی شدید باشد، ارور 40 70 80 یا E81 را مشاهده خواهید کرد. روش های زیادی برای شستن مبدل های پکیج وجود دارد که بهترین و معروف ترین روش، اسیدشویی است. برای انجام سرویس اسیدشویی باید مهارت کافی داشته باشید زیرا کار خطرناکی است و ممکن است به شما آسیب بزند. 

یکی دیگر از دلایلی که آب گرم پکیج گرمای مطلوبی ندارد، بیش از حد بودن فشار ورودی پکیج است. هر چه پکیج ظرفیت بیشتری داشته باشد، مقدار بیشتری آب را در لحظه میتواند گرم کند، در نتیجه اگر پکیج شما 22 یا 24 هزار است، نمیتوانید انتظار داشته باشید که حجم زیادی از آب ورودی را بتواند به سرعت داغ کند و تحویل شما بدهد. برای مطمئن شدن از تاثیر دبی آب بر گرمای خروجی، میتوانید شیر ورودی پکیج را کمی ببندید و نتیجه را با قبل مقایسه نمایید.

نحوه اسیدشویی پکیج ایران رادیاتور

پکیج های ایران رادیاتور زمانی که رسوب شدید بگیرند، ارور 40 70 80 و یا ارور E81 میدهند. ظاهر شدن این کد خطا به این معنی است که آب داخل رادیاتور پکیج دور نزده است و دمای آن بیش از 105 درجه شده. در نتیجه سنسور حد در وضعیت قطع قرار گرفته است. اگر پکیج شما این خطا را میدهد و هنگام ظاهر شدن این کد خطا، عقربه مانومتر پکیج مرتبا بالا و پایین میشود به این معنی است که باید پکیج را اسیدشویی نمایید. ویدیوی پایین نحوه اسید شویی پکیج را به شما نشان میدهد.

بهتر است برای اسیدشویی از یک اسید بسیار ضعیف مانند جوهر نمک استفاده نمایید. کار با اسید خطرناک است و باید تمام جوانت احتیاط را رعابت کنید. بعد از این که فشار پکیج را خالی کردید، میتوانید مبدل را به صورت کشویی از پکیج جدا نمایید. برای اینکار باید صفحه نسوز محفظه احتراق را باز کنید و مهره های رفت و برگشت آب را نیز جدا کنید.

مبدل را به جایی ببرید که بتوانید اسیدشویی نمایید. بهترین گزینه فضای آزاد مانند حیاط یا تراس میباشد. مبدل را نزدیک چاه فاضلاب قرار دهید تا بتوانید اسیدی که از آن خارج میشود را بافشار آب به سمت چاه هدایت نمایید.

دقت کنید نفس کشیدن در فضای اسیدی، ریه ها را نابود میکند. پس تا جایی که میتوانید نفس نکشید و اگر مجبور شدید حتما از ماسک فیلتر دار استفاده نمایید.

آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور : اسیدشویی مبدل های پکیج :

 

تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور

ممکن است در حین تعمیر پکیج ایران رادیاتور متوجه شوید که فن کار نمیکند. برای این که مطمئن شوید فن نسوخته است، میتوانید آن را مستقیما به برق 220 ولت وصل نمایید. اگر فن پکیج با برق 220 ولت کار کرد یعنی سالم است و پکیج شما نیاز به تهویض رله فن پکیج ایران رادیاتور پیدا کرده است. معمولا خرابی رله فن در پکیج های ایران رادیاتور با ارور 406070 یا E50 همراه است.

برای تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور نیاز به دانستن محل قرار گیری رله دارید. در پست نقشه برد الکترونیکی پکیج ایران رادیاتور، محل قرار گیری رله را با عکس نشان داده ایم. برای تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور کافیست پایه های رله را با هویه داغ کنید، رله را بیرون بکشید و رله جدید را جایگزین نمایید. در هر صورت اگر سوالی داشتید پایین همین مطلب بنویسید تا پاسخ دهیم. 

 

افزایش فشار مدار در حالت زمستانه ( نبود باد داخل منبع انباسط)

اگر پکیج ایران رادیاتور شما در حالت زمستانه، دچار افزایش فشار میشود به این معنی است که منبع انبساط آن خالی از باد شده است.

آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور: شارژ باد منبع انباسط پکیج:

 

رادیاتور ها خوب گرم نمیشوند

اگر تمام مراحل روشن نمودن پکیج را انجام دادید و هیچ مشکلی وجود نداشت اما رادیاتور ها به خوبی گرم نشدند به معنی رسوب گرفتن داخل رادیاتور است. برای این که رادیاتور بتواند خوب گرم شود، باید تمیز باشد زیرا رسوب داخل رادیاتور مانع از گردش آب گرم داخل آن میشود. تمیز نمودن رادیاتور ها کار ساده ای است. ویدیوی زیر به شما کمک میکند تا رادیاتور های خانه خود را تمیز کنید:

 

نصب فیلتر های پکیج

برای کاهش رسوب گرفتن مدار رادیاتور ها و پکیج میتوانید از چند مدل فیلتر برای ورودی آب و مسیر برگشت آب به داخل پکیج استفاده نمایید.

برای ورودی آب به داخل پکیج چند مدل فیلتر مختلف استفاده میشود که میتوان به فیلتر پلی فسفات و فیلتر مغناطیسی اشاره نمود. فیلتر پلی فسفات دارای سنگ نمک پلی فسفات است. ملکول های آب از این نمک ها رد شده و یک لایه نمک دور آن ها را میگیرد، نتیجه این که پکیج دیرتر رسوب میگیرد.

فیلتر مغناطیسی که در فیلم زیر نحوه نصب آن را مشاهده میکنید، یون های آب را از هم جدا میکند و به اصطلاح آب را فعال میسازد. آّب فعال تمایل کمتری به رسوب پذیری دارد

ارور پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور

کد خطای پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور ( L24FF L28FF L 36FF K24FF )

E1: فشار مدار رادیاتور ها کمتر از حد مجاز است: با توجه به ویدیوی دوم، فشار مدار را به 1 تا 1.5 بار برسانید.

E2: شعله تشکیل نشده است: با توجه به ویدیوی سوم، یون و جرقه زن را چک کنید.

E8: سنسور حد قطع کرده است: آب دور نمیزند، یا رسوب وجود دارد و یا پمپ سوخته است.

E10: دود به داخل برمیگردد ( فقط دستگاه های بدون فن): دودکش مسدود شده است یا فین های مبدل اصلی دوده گرفته اند.

E32: خرابی ترمیستور شوفاژ

E42: خرابی ترمیستور آب گرم

E51: پرشر سوئیچ هوا خراب شده است.

E81: مبدل اصلی پکیج رسوب دارد یا پمپ خراب شده است.

ارور پکیج ایران رادیاتور آنالوگ

کد خطای پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور E24 E28 M24 Eco

چراغ چشمک زن 40 70 : فشار آب مدار رادیاتور ها بسیار کم است ( عقربه فشار روی صفر قرار گرفته است).

چراغ چشمک زن 70 80 : شعله تشکیل نمیشود یا تشخیص داده نمیشود.

چراغ چشمک زن 40 70 80 : آب داخل پکیج جوش میش آورد. یعنی آب دور نمیزند.

چراغ چشمک زن 40 60 80 : پرشر دود خراب شده است.

جدول کد خطای پکیج ایران رادیاتور تعمیرپ کیج در کرمان ایساتیس فرولی تاچی بوتان نمایندگی

پرسش و پاسخ هایی در مورد تعمیر پکیج ایران رادیاتور

ببخشید در مورد پکیجهای دیافراگمی ایران گاهی شفت محرک میکروسویچ بعد از تعویض دیافراگم،تعویض سری محدود کننده،شارژ منبع انبساط،جرمگیری صفحه ای،اطمینان از لوله موییها،چه دلیل دیگری میتواند باشد که خوب شفت بیرون نمی آید برای تحریک میکروسویچ

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اگر سوپاپ های داخلی اب رد کنند
یعنی نتوانند مسیر گرمایش رو بخوبی ببندند
از فشار فنر کاسته میشه و مکیروسوییچ تحریک نمیشه
از درست جا زدن خار میکروسوییچ هم اطمینان حاصل کنید

کل بلوک رو بیرون بیار و از دوطرف بازش کن و کامل سرویس کنبرای تعمیر پکیج ایران رادیادتور اومدم. رادیاتور خوب داغ میکنه ولی اب مصرفی بعضی وقت ها سرد میشه. رادیاتور خوبه مبدل ثانویه شستشو دادیم انتی سی سالم کیت سه راهی سالم شیر رفت و برگشت وببندیم عالی میشه مصرفی

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اگر شیرها رو میبندی مصرفی خوب میشه یا موتور سراهی خراب است یا کارتریج شیر سراهی چیز دیگه نمیتونه باشهیک دستگاه پکیج ایران زمانی که اب گرم رو باز میکنی هنوز اب گرم نشده خاموش میشه ان تی سی ها رو دو تا رو تعویص کردم مبدل ثانویه رو هم تمیز کردم مشکل چیه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

موارد زیادی میتواند علت این اتفاق باشد:

1.      خرابی ترمیستور آب گرم

2.      ضعیف شدن پرشر دود

3.      خرابی یون

4.      دور نزدن آب داخل مبدل ثانویه که ممکن است به خاطر خرابی شیر موتوری باشد


 عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور آنالوگ داریم که موقع کارکرد گرمایش جفت جفت شماره میندازه ۳۰ ۴۰ ، ۵۰ ۶۰ ، ۷۰ ۸۰
علت چی میتونه باشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اگر در حالت شوفاژ چراغ ها دو تا دوتا روشن میشوند یعنی فلورگلاتور یا فلوسوئیچ گیر کرده است.


 عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ چه علتی داره?

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

پرشر دود خراب است و باید تعویض گردد. در غیر این صورت به هر دلیلی پرشر قطع است یعنی ممکن است مسیر دودکش بسته باشد یا سیم های پرشر قطع باشند.پکیج ایران فشار بالا و پایین میره شیر پر کن منبع مبدل همرو چک کردم

میخام بدونم اگه شیر پرکن خراب باشه فشار پایین هم میاد یا فقط بالا میره؟؟؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

بالا میره چون فشار اب شهر بیشتره در نتیجه شما نشتی ریز داخل مبدل ثانویه دارید. 

یه دستگاه پکیج ایران هست .که آب داغ میده .ولی رادياتوورها بدون اینکه هوا داشته باشه نصفه گرمه مشکل کجاس

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

بعضی اوقات پایین رادیاتور هوا میگیره و از بالا هواگیری نمیشه. علاوه بر این اگر مبدل پکیج رسوب داشته باشه پمپ زورش نمیرسه آب رو کامل تو رادیاتور ها بچرخونه. یک چیز دیگه هم که باید چک کنی اینه که خود رادیاتور ها رسوب نگرفته باشن.


یه دستگاه ایران فن کار نمیکرد رله فن تعویض شد الان شعله تشکیل میشه بعد از چند ثانیه خاموش میشه جرقه زن هم خاموش نمیشه یکسره میزنه وقتی شعله هست

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

میله یون شعله را تشخیص نمیدهد و باید تعویض شود.


پکیج ایران مدل mارور 70 60 40 ازچی میتونه باشه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

فن روشن نمیشود. فن را به برق 220 مستقیم وصل کنید ببینید کار میکند یا نه. اگر کار نکرد خود فن سوخته اگر کار کرد مشکل از برد الکترونیکه


 

منبع انبساط ایران رادیاتور مدلEs28ffچند لیتریه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

دستگاهایه E و ال ۷لیترین و ام ۶ لیتری


امروز تو پکیج ایران به یه مشکل برخورد کردم که ولوم اب مصرفی و ولوم شوفاژ روی صفر میذاشتم چراغش خاموش نمی شد و دستگاه ادامه کار میداد امکانش هست راهنمایم کنید مشکل از کجا بوده

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

یا دستگیره ولوم درست جا نخورده یا صفحه رویی محافظ برد سرجاش نیست اگه صفحه رویی محافظ برد رو خارج می کردید و بدون دستگیره ولوم از رو برد ولوم را می بستید می دیدید که چراغ سبز ها کامل خاموش می شود. پتانسیومتر دمای شوفاژ داخل برد مکشل پیدا کرده و نمیتونید دستگاه رو از حالت زمستانه خارج کنید. این مشکل زیاد پیش میاد. کافیه کلید رو با انبردست بکشید بیرون و دسته پتانسیومتر رو به سمت صفر بچرخونید.


برای تعمیر یک پکیج ایران رادیاتور سری m رو رفتم که آب گرمشون ولرم بود و دستگاه خیلی صدا میداد، دستگاه رسوبگیری شده، سوپاپ تعویض شد بای پس تعویض شد و درست شد، ولی بعد از یک روز دستگاه روی آبگرم مصرفی خاموش روشن میشه، یعنی تا آب میاد داغ بشه خاموش میشه و بعد از سه چهار ثانیه روشن میشه، پرشر هوا و یون و موتور شیر سه راهه و یون و ntc و حتی برد هم عوض کردم نشد، تنظیم شعله هم کردم و دودکش رو هم چک کردم، پکیج داخل بالکنه، ممنون میشم دوستان نظر بدن و اگر همچین تجربه ای داشتن راهنمایی کنن

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

مبدل ثانویه را تعویض کنید. لايه هاي تويه مبدل ميچسبه به هم در اصطلاح ميگن پخته شده كه بايد يا تعويض بشه يا پمپ بخوره


دوستان برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمده ام. خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ میده
پرشر سالم
فن هم چک کردم سالمه ولی فن شروع به کار نمیکنه مشکل از چیه?

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکنه به خاطر برد باشه. با یک برد جدید امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه.


برای تعمیرپکیج ایران رادیاتور مدل m24ff  اومدم . آب گرم را که باز میکنی اصلا روشن نمیشه هیچ اروری هم نمیده

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

چک کنید ببینید روی جفت جفت رقص نور میره یا نه. اگر نمیره یعنی فلوسوئیچ مشکل داره اگر میره و روشن نمیشه یعنی ترمیستور آب مصرفی خراب شده باید تعویض بشه.


 

پکیج ایران ارور ۷۰ میزنه، رسولگیری کامل شده، شلنگ برگشت هم خوب گرم نمیشه، دما زود به ۸۰ میرسه و چراغ ارور ۷۰ روشن میشه، علت چیه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

سیستم را کامل بشورید و مطمئن شوید دور پمپ کم نشده باشد


ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران m۲۴ff از چیه

ان تی سی رو چیکار باید کرد سالم روسوب زدایی کردم

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

از ان تی سی نیست. اول ببینید پمپ کار میکند یا خیر بعد بروید سراغ اسیدشویی مبدل اصلی و مدار رادیاتور.


سلام برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل اکو خانه مشتری هستم. میخوام بدونم میشه به جای پمپ ویلو، پمپ گرندفوس ببندم؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

میخوره ولی باید یه اورینگ بزاری که یه کم عقبتر وایسه که پروانش به ته حوضینگ نگیره


دیروز پکیج ایران مدل ام مبدل ثانویه را شستشودادم مسله اب گرم مصرفی درست شد از ان به بد هی فشار بار بالا میره حتی در حالت خاموش شیر پر کن عوضکردم بار منبع انبساط را تنظیم کردم باز هم میره بالا فشار لطفا راهنماعی کنید

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

مبدل ثانویه سوراخ شده احتمالا خیلی گذاشتیش تو اسید.دوستان سیم ان تی سی مدار گرمایش ایران رادیاتور رنگش سفیده یا زرده؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

مدار گرمایش سفید

ترمستور مصرفی زرد


پکیج ایران بعد از 7-8ساعت کار کردن
ارور 70،80میده.
لطفا راهنمایی کنین.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

یون و جرقه زن ضعیف شده اند جفتشان را عوض کنید. اگر مجدد تکرار شد فشار گاز افت پیدا میکنه اما احتمالش خیلی کمهپکیج ایران مدل M اتما زمانی که شیر پرکن باز میکنم روی یه درجه ثابت میزارم تا شیر پرکن را میبندم بلافاصله مانومتر رو به صفر میاد.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

منبع انبساط خراب است و باید تعویض گردد اما قبل از تعویض چک کنید لوله منبع انبساط نگرفته باشد.


یه پکیج ایران هست اب مصرفی ولرم است هر کاری کردم مشکل چیه بنظرتون؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکن است فشار آب بیش از حد زیاد باشد. یا دستگاه روی شعله بلند نرود.


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمده ام. وقتی ابگرم مصرفی را باز میکنیم .شعله روشن و خاموش میشه علت چیه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکن است علت های زیر دلیل خرابی پکیج باشد:

 1. ضعیف شدن پرشر دود
 2. کم شدن فشار آب گرم حین کار
 3. رسوب مبدل ثانویه
 4. خرابی ترمیستور آب گرم
 5. خراب شدن ترمیستور شوفاژ

پکیج ایران رادیاتور قدیمی هست دیافراگمی. پمپ و دیافراگم راعوض کردم مبدل اصلی را عوض کردم مبدل ثانویه راشستشو دادم ولی یه صدای زوزه ای میده دستگاه اب را باز میکنی قط میشه میرهدرو شوفاژ زوزه میکشه پمپ رادرحالت دور ۲میزارم صداش میفته ولی رادیاتورها خوب گرم نمیشه راهنمایی کنید.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

دلیل صدا دادن پکیج شما ممکن است دفرمه شدن اورینگ سوپاپ شیر سه راهی باشد.


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور اتما یک ماه پیش رفتم و سرویس کامل کردم . الان میگه آب سرد وگرم میشه علتش چی میتونه باشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکن است دستگاه مجددا رسوب گرفته باشد. دلیل دیگر هم میتونه خراب شدن شیر موتور برقی باشد.


پکیج مدل m24ff ایران رادیاتور برای چندمین بار از تخلیه که کنار آن تعبیه شده آب خارج میشود و فشار صفر شده و خاموش میشود. جسارتا علت آن چیست؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اون شیر تخلیه نیست بلکه شیر اطمینان است. ممکن است خود شیر اطمینان خراب باشد و یا این که فشار مدار به بیش از 3 رسیده باشد. اگر فشار زیاد شده است دلیلش خراب شدن منبع انساط است.


پکیج ایران مبدل ثانویه رسوبگیری شده گرمایش مشکلی نداره ولی آب مصرفی دمای مناسبی نداره آبدهی خوب است. فلکه ورودی آب سرد پکیج که کم میکنم آب داغ میشه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

این موارد را چک کنید:

 1. فشار آب ورودی دستگاه بیش از حد زیاد نباشد.
 2. شیر سه طرفه به طور کامل مسیر رادیاتور ها را ببندد.
 3. شعله بلند پکیج تنظیم باشد.
 4. شعله پکیج تا وقتی که آب گرم باز است قطع نشود.

کد 40/60/80 ایران رادیاتور مدل 24
خطای چیه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

به معنی خرابی پرشر سوئیچ دود است و باید تغییر کند.


پکیج ایران مدل اکو آبگرم مصرفی دما بالا نمیره
پکیج نو هست
به نظرتون مشکل از کجاست؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

باید شیر گاز را تنظیم کنید.


جمپر تغییر گاز شهر ب کبسولی تو برد ایران کدومشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

شماره 3 . حتما از رگلاتور گاز 18 یا 20 میلی بار استفاده کن تا دستگاه راحتر استارت بزنه .


پکیج M ایران رادیاتور مبدل ثانویه شست وشو شده Ntc تعویض شده دبی آب کم شده شعله گاز هم تنظیم کردم شیر برقی سالم ولی آبگرم مصرفی ولرمه رو گرمایش رادیاتور ها کاملا گرم.
بنظر مشکل از چی میتونه باشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

دو دلیل میتونه داشته باشه:

 1. روی آب گرم روش شعله بلند نره و یا شعله قطع و وصل بشه
 2. شیر سه طرفه کامل مسیر رادیاتور ها را نبسته باشد و مقداری از آب گرم به سمت رادیاتور ها برود.

پکیج ایران رادیاتورمدل m24ffخطای ۴۰.۶۰.۸۰میدهدعایق رابرمیدارم روشن میشه کارمیکنه عایق رومیزارم کاورم میبندم به همین خطابرمیگرده درصورتیکه اکسیژنم داره.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

دستگاه خوب نفس نمیکشد کلا سینی را بردارید.۴۰،۷۰،۸۰ ایران رادیاتور مربوط به چی میشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

به معنی جوش آوردن آب داخل مدار و قطع شدن کلید حرارتی است. به احتمال بسیار زیاد دستگاه رسوب شدید دارد.


مشکلات مختص به تعمیر پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور

پکیج ایران ال ۲۴ دمای اب مصرفی از ۴۰ بالاتر نمیره رادیاتور مشکلی نداره گاهی ارور ای ۲ میزند یون بررسی شده مبدل ثانویه جرمگیری شده لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

جای سیمهای ان تی سی ها رو چک کنید که بعد از سرویس کردن با هم عوض نشده باشن و یا با یک ان تی سی سالم آب مصرفی رو چک کنید .

شیر گاز سالم رادیاتور مشکلی نداره. فقط مصرفی تا درجه به ۳۸ یا۴۰ میره دوباره میاد پایین تا ۳۵ دوباره همچنین تا ارور ایی ۲ میزه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

خطای ای ۲ در سری ال برای میله یونه

آیا تنظیم شیر گاز انجام بدم درست میشه یا یون عوض کنم

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

خوب تنظیم شیر گاز پس از سرویس در اولویته ولی اگر بصورت چشمی ارتفاع شعله خروجی از برنر درست باشه نمیتونه اینقدر دما کم و متفاوت باشه ، اگر با مشاهدات خودتون احساس میکنید که نیاز به تنظیم شعله داره حتما اینکار رو انجامش بدین و اگر نتیجه مثبت نبود برین سراغ ان تی سی ، میله یون ، شستشوی مجدد مبدل ثانویه با پمپ اسید شویی ، بررسی ارتباط سیم یون با برد ، فاصله میله یون با برنر ، سلامت دیگر قطعات درگیر این خطا .

مشکل از ضعیف شدن پرشر دود بود، تا دما به 40 میرسید پرشر دود قطع میکرد. با تعویض پرشر دود دستگاه سالم شد و دما به 60 هم رسید.


علت افت فشار پکیج ایران غیر از نشتی لوله ها چی میتونه باشه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

شیر پرکن اب رد میکنه

نه هر دو روز فشار از یک ونیم میاد پایین پکیج مال دوساله

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکن است منبع انبساط خراب باشد و یا یک نشتی خیلی کوچک در مدار وجود داشته باشد.


پکیچ ایران رادیاتور سری L28FF در مدار آب گرم مصرفی مدام دودقیقه یکبار خاموش میشه فشار گاز و مبدل ثانویه را چک کردم

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اگر به دما نمیرسد احتمالا پرشر دود ضعیف شده است و باید تعویض کنید.


پکیج ایران ارور 50میده

پرشیر هوا دو شلنگه شده حل نشده

پرشر هوا تعویض شده اما بعدچندروز باز ارور میده

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ممکنه به خاطر دودکش غیر استاندارد باشد. چک کنید باد داخل دودکش برنگردد و کلاهک اچ هم وجود داشته باشد.


پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff کد 31میده ان تی سی گرمایش رو عوض کنم درست میشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

بله ترمیتسور خراب شده و باید تعویض بشه.


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمده ام. در عرض چند ثانیه روشن که میشه دما میرسه به رنجی که تنظیم شده دوباره در عرض چند ثانیه استارت میخوره مشکل از چی میتونه باشه همه چیه پکیج رسوبگیری ومسیر بازه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

آب خوب دور نمیزند. یا لوله کشی مشکل دارد یا یک جایی از مسیر آب نمیتواند به خوبی دور بزند. در نهایت اگر مشکل رفع نشد با تنظیم پارامتر های برد، استارت مجدد را روی 240 ثانیه تنظیم نمایید.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff کد 31میده ان تی سی گرمایش رو عوض کنم درست میشه؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

ارور 31 در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور یعنی ترمیستور شوفاژ خواب شده است و باید تعویض شود.


پکیج ال ایران در عرض چند ثانیه روشن که میشه دما میرسه به رنجی که تنظیم شده دوباره در عرض چند ثانیه استارت میخوره مشکل از چی میتونه باشه همه چیه پکیج رسوبگیری ومسیر بازه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

اگر مطمئنید که مسیر کامل باز است و شیر موتوری سالم است، مشکل از لوله کشی میباشد. در این مواقع بهترین کار این است که شعله بلند را کمتر کنید تا دستگاه مدت زمان بیشتری روشن بماند و در کنار این کار، ار پارامترهای برد پکیج ایران رادیاتور، استارت مجدد را روی 240 ثانیه تنظیم کنید.

ارور e50 ایران رادیاتور چطوری رفع میشود؟

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

باید پرشر دود را تعویض کنید. اگر فن روشن نمیشود اول چک کنید فن نسوخته باشد بعد رله فن داخل برد را عوض کنید.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور ۲۸
برای واحد۲۲۰متری با ۱۱۰پره نصب شده یکی ازرادیاتورها تانصفه بیشتر گرم نمیشه هواگیری که انجام میشه یکی دوهفته خوبه دوباره هوا میگیره
کلادمای مطلوبی هم خونه نداره ظرفیت پکیج مناسب هست برای این واحد؟
واینکه محلول پروتکتور بریزم مشکل هواگرفتن برطرف میشه

پاسخ تعمیر پکیج ایران رادیاتور :

به احتمال زیاد مدار رادیاتور شما تولید گاز هیدروژن میکند. دو عدد مایع ضد هوا و رسوب بریزید و نصف استکان مایع ریکا. دیگر هوا نیمیگرد.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور ارور E8 میزنه (ترموستات حد عمل کرده ) از چه چیزایی میتونه باشه ؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

مشکل به احتمال زیاد از رسوب گرفتن مبدل ها است باید سرویس کامل و اسیدشویی انجام دهید. دقت کنید پمپ پکیج سالم باشد و سرعتش کم نشده باشد.تعمیر پکیج ایران رادیاتور L24
E51
میزنه
پرشر عوض شده

یکی دوساعت کار میکنه باز خطا میزنه
ریست میکنم باز روشن میشه. مشکل از کجاست؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

ممکن است پرشر جدید ضعیف باشد. یک پرشر هوبا از نمایندگی ایران رادیاتور بخرید و نصب کنید.پکیچ ایران مدل 24 L دمای اب مصرفی تا40 بالا نمیرود دستگاه راشستشو دادم شیر سه راهی پمپ فن را تمیزکردم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

دقت کنید شعله قطع نشود. اگر شعله قطع میشود مشکل از یکی از سنسور ها است. اگر شعله قطع نمیشود یا فشار آب زیاد است یا شعله تنظیم نیست.تعمیر پکیج ایران رادیاتور: ارورE99می زند ازچه می باشد؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

مشکل از برد است و باید تعویض شود.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور M24 ff . ارور 80 میده دستگاه صدای تلق تلق میده و خاموش میشه ایراد چی هست ؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

مشکل از رسوب داخل مبدل ها است و اسیدشویی نیاز دارد. دلیل صدا هم بالا رفتن فشار داخل مدار است که باعث باز شدن مسیر بای پاس میشود.برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff اومدم. ابگرم بهداشتی در اشپزخانه وسرویس بهداشتی عااالی
اما حمام دما از 40 بالاتر نمیره
بنظرم شیر مخلوط قاطی میکنه

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

سلام. مهم آب خروجی از پکیج است. اگر آب خروجی از پکیج بیشتر از 40 درجه نمیشود چند دلیل دارد:

 1. فشار آب بیش از حد زیاد است.
 2. مبدل ثانویه رسوب دارد.
 3. شعله به دلیل خرابی پرشر سوئیچ دود قطع میشود.
 4. آب سرد و گرم قاطی میشود.


شیر اطمینان پکیج

سلام. شیر اطمینان پکیج ما خراب شده است و آب میدهد . پکیج ایران رادیاتور مدل E24 را ده سال پیش خریده ایم تا کنون خیلی خوب کار میکرده است اما الان شروع کرده به آب دادن. با توجه به مطالب خوب سایتتتان چک کردوم و متوجه شدم که فشار پکیج روی 1.5 بار است در نتیجه به خاطر بالا رفتن فشار نیست که آب مدهد . البته آب دادنش کم و در حد چند قطره است اما همین هم باعث شده که دو سه روزی یک بار فشار پکیج کم شود و مجبوریم فشار را دستی ببریم بالا. چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

به احتمال خیلی زیاد شیر اطمینان خراب شده است. این شیر تا حدودی یکی از قطعات مصرفی شناخته میشود و طبیعی است که بعد از ده سال استفاده خراب شود. بهتر است شیر را تعویض نمایید. البته قبل از آن دو مرتبه شیر را به سمت چپ بچرخانید تا آب با فشار زیاد از آن بیرون بزند. سپس پمج دقیقه صبر کنید. اگر شیر دیگر نشتی نداشت یعنی یک تکه رسوب باعث شده بوده که شیر آب بدهد و نیاز به تعویض نیست اما اگر مجددا آب داد به معنی خراب شدن فنر داخلش است. موفق باشید.نمایندگی تعمیر پکیج

سلام برای گرفتن نمایندگی تعمیر پکیج چه کار هایی باید بکنیم؟ ما میخواهیم نمایندگی پکیج ایران رادیاتور و نمایندگی پکیج بوتان در کرمان را داشته باشیم

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

با سلام. برای اخذ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان باید با دفتر خدمات پس از فروش ایران رادیاتور واحد کرمان در خیابان 24 آذر صحبت نمایید. همچنین برای اخذ نمایندگی پکیج بوتان در کرمان باید با شرکت بوتان در تهران صحبت کنید (مهدس بابایی و مهندس جهانگیری بیشتر میتوانند کمکتان کنند)علت روشن نشدن پکیج

سلام ما یک پکیج ایران رادیاتور داریم که روشن نمیشود. میخواهم علتش را بدانم چون واقعا دارد اذیتمان میکند و با آب سرد هم نمیشود حمام رفت.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

علت های زیادی میتواند داشته باشد. یکی از مهم ترین علت ها برای روشن نشدن پکیج کمبود فشار آب کافی در مدار است. ببینید عقربه فشار پکیج شما روی چه عددی است اگر زیر 0.7 باشد ممکن است پکیج روشن نشود. بهتر است فشار را بین 1 تا 1.5 تنظیم کنید. برای تنظیم فشار در این محدوده باید شیر پر کن پکیج را باز کرده و مدتی صبر کنید تا فشار بالا رود.خدمات پس از فروش ایران رادیاتور

سلام آدرس خدمات پس از فروش ایارن رادیاتور تهران کجاست؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

خیابان طالقانی، بن بست زحل.دکمه ریست پکیج بوتان کجاست ؟

سلام ببخشید ما میخواهیم پکیج را ریست کنیم اما نمیدانیم دکمه ریست پکیج بوتان کجاست . قبلا پکیج ایران رادیاتور داشتیم خیلی راحت ریست میشد. اما الان واقعا متوجه نمیشویم پکیج بوتان چگونه راه اندازی مجدد میشود.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

در پستی جدا گانه توضیح داده ام که پکیج بوتان چگونه ریست میشود اما اگر مشخصا میخواهید بدانید که دکمه ریست پکیج بوتان کجاست باید بگویم به جز پکیج بنسره پرو بوتان، بقیه پکیج های شرکت بوتان دکمه ریست مشخصی ندارد و تنها کاری که باید بکنید تغییر فصل و یا قرار دادن دکمه اصلی روی حالت استندبای میباشد.یون

سلام. یون پکیج ایران رادیاتور چه قیمت است؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

در حال حاصر یون با کیفیت حدود 55 هزار تومان میباشد.لوله کشی شوفاژ بوتان

ممنون از سایت خوبتان. لطفا بگید لوله کشی شوفاژ بوتان چگونه است.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

ببخشید متوجه منظورتان نشدیم. لوله کشی شوفاژ بوتان مانند بقیه شوفاژ ها است و تفاوتی ندارد ! مجددا سوالتان را بفرمایید.علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

بنده سرویسکار پکیج هستم الان پای یک دستگاه پکیج ایران رادیاتور مدل Eco ایستاده ام و مشعل پکیج روشن نمیشود میخواهم علتش را بدانم دستگاه ارور 40 60 70 میدهد.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

رله فن داخل برد خراب شده است و فن روشن نمیشود. باید برد را بازر کنید و رله فن را تعویض نمایید.نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در کرمان

چه کسی نمایندگی پکیج ایران رادیاتور را در شهر کرمان دارد؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

حدود 10 نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در کرمان و حدود 60 نصاب وجود دارد.صدا دادن پکیج

علت صدای پکیج ایران رادیاتور چیست؟ سه روز است که پکیج ما صدای تراکتور میدهد و صدای همسایه ها درامده است. خدا رو شکر که تابستان است و فقط ده دقیقه در روز پکیج کار میکند.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

اگر با وجود صدای زیاد، پکیج کار میکند ، به احتمال فراوان مشکل از فن پکیج شما است. در پستی جداگانه راجع به علت صدای پکیج ایران رادیاتور نوشته ام آن را مطالعه کنید تا بتوانید مشکل پکیج را رفع نمایید.کولر گازی ایران رادیاتور

کیفیت کولر گازی ایران رادیاتور چگونه است؟ میخواهیم برای یکی از بیمارستان ها کولر گازی ایرانی ببندیم به ما گفته اند ایران رادیاتور مارک خوبی است.

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

یکی از با کیفیت ترین کولر گازی های تولید شده داخل کشور ، کولر گازی ایران رادیاتور است. کمپرسور این دستگاه ها به تنهایی پنج سال گارانتی دارد.علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

ببخشید میشه بگید علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ چیه ؟ رادیاتور های ما نصفشون گرمه و نصفشون سرده چه کار باید بکنیم؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

رادیاتور های شما هوا گرفته اند و باید هواگیری شوند. در پستی جداگانه راجع به هواگیری پکیج و رادیاتور توضیح داده ام.


 آموزش تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

سلام. ببخشید آموزش برای تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور دارید؟ اصلا قابل تعمیر هست؟

پاسخ نمایندگی پکیج ایران رادیاتور :

سلام. متاسفانه ما آموزشی برای تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور نداریم زیرا پمپ های تعمیری مدت زمان زیادی کار نخواهند کرد و در نهایت مجبورید آن ها را تعویض نمایید. اما میتوانید به جای پمپ پکیج ایران رادیاتور که نود درصد از شرکت ویلو است، پمپ گرندفوس ببندید. پمپ های گردنفوس ارزان تر از پمپ پکیج ایران رادیاتور هستند.

 

  

نمایندگی ایران رادیاتور کرمان - نمایندگی بوتان کرمان

اگر در شهر کرمان زندگی میکنید و پکیج ایران رادیاتور یا بوتان دارید، بالاخره یک روز به نمایندگی ایران رادیاتور کرمان یا نمایندگی بوتان در کرمان و یا نمایندگی ایساتیس در کرمان نیاز پیدا میکنید. برای تعمیر پکیج خود میتوانید با شماره 09135824101 تماس بگیرید و سفارش تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج بوتان خود را ثبت نمایید. 

این پست دارای 206 نظر است

 1. سلام
  برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمدند خانه ما اما حالا که رفته اند درجه دستگاه رفته است روی 3 و از دستگاه آب می‌آید چه کار کنیم؟

  1. سلام
   به احتمال بسیار زیاد شیر پر کن باز مانده است که فشار بالا رفته و از سوپاپ اطمینان پکیج آب میدهد.
   کار ساده ای است: خم شوید زیر پکیج و شیری که شبیه کله ماژیک است را ببندید. بعد از چند دقیقه دیگر نشتی نخواهید داشت.

 2. سلام داخل مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور ما رسوب شدید گرفته است به طوری که فشار اب پکیجمان به شدت کم شده. از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور امدند و هر چقدر تلاش کردند رسوب ها جدا نشد. چه کار باید کرد؟ مدل پکیج هم ایران رادیاتور تک مبدل b24

  1. سلام. آخرین راه این است که از اسید بسیار قوی استفاده شود ( این کار خطرناک است و حتما باید توسط سرویسکار مجاز ایران رادیاتور صروت بگیرد) اگر باز هم باز نشد باید مبدل را تعویض نمایید.

 3. ممنون از سایت خوبتون خیلی استفاده بردیم

 4. سلام
  زمانی که آب گرم باز میکنم تا سه چهار دقیقه شعله روشن میشه و آب گرم ولی بعد کلا شعله خاموش میشود آب سرد میشه و دیگه روشن نمیشه ریست کردم خاموش روشنم کردم درست نشد میتونید کمکم کنید ممنون

  1. سلام. ممنون که به کرمان تاسیسات آمدید.
   به احتمال بسیار زیاد، دودکش پکیج شما مسدود است. چون دود بیرون نمی رود بعد از چند دقیقه سنسور دود در وضعیت قطع قرار میگیرد.

  2. علت برق، دارشدن، آب، خونه، توسط، پکیج، ایران رادیاتورچیست

   1. سلام. مشکل ارت دارید. یک کابل افشان برق (یک تکه سیم معمولی) را لخت کنید. یک سر آن را به پیکج و سر دیگر را به شیر گاز وصل کنید مشکل حل میبشود.

    1. سلام دکمه آبگرمکن پکیج بوتان عمل نمی کند و دما روی حدود ۳۷ درجه مونده دکمه خراب شده ؟ قابل تعمیراست یا باید تعویض شود دکمه شوفاژ سالم است

     1. احتمالا ولوم شکسته است و باید تعویض شود

 5. سلام پکیج ما مدل f22 ایران رادیاتور آب خیلی خوب گرم نمیشه و خیلی سریع فشار کم میشه و میاد زیر .و کلید پکیج روی رادیاتور ها نیست ولی رادیاتور ها گرمه

  1. سلام. ممنون که به کرمان تاسیسات آمدید.
   مشکل پکیج شما رسوب داخل هیدرولیک ها و مبدل ثانویه است. با اسیدشویی مشکل حل میشود.

 6. سلام
  پکیج ایران رادیاتور مدل E24CF هر 3 دقیقه یکبار 5 ثانیه روشن میشه ، آیا این مورد عادی است ؟

  1. سلام. ممنون که به سایت ما آمدید.
   روشن و خاموش شدن زیاد پکیج باعث خرابی زود هنگام آن خواهد شد زیرا با هر بار روشن شدن پکیج، رله ها و قطعاتی مانند شیر گاز و شیر موتوری فعال میشوند. علت روشن و خاموشی سریع پکیج شما رسوب داخل مدار است: آب به خوبی دور نمیزند در نتیجه به دما رسیده و شعله خاموش میشود.

 7. سلام خسته نباشید اب را زیاد داغ نمی کرد ورادیاتورها گرم نمی شوند وباپیچ هواگیری اب زیادازپکیچ بیرون می ایدچرا؟

  1. سلام.
   پکیج شما رسوب دارد و باید اسیدشویی شود.

 8. سلام
  مشعل پکیج روی اب گرم مصرفی روشن میشه و بعد از 10 ثانیه خاموش میشه البته این روند بطور مکرر انجام میشه….میله یون رو سنباده زدم ولی فرقی نکرد….مشکل ازچیه؟!

  1. سلام. مشکل میتواند از ضعیف شدن پرشر سوئیچ دود و یا رسوب داخل مبدل ثانویه باشد.

 9. سلام. پکیج ما مدل m24ff هست. چن وقته که روشن نمیشه به این صورت که. جرقه میزنه گاز هم استفاده میکنه اما آتش نمیگیره و گازو بصورت خام میزنه بیرون و روشن نمیشه

  1. سلام. جرقه زن پکیج شما ضعیف شده است و نیاز به تعویض دارد.

 10. درود ?
  پکیج ایران رادیاتور آنالوگ، روی درجه 3 (درجه آب گرم رادیات ها) کار نمیکنه و مدام روشن و خاموش میشه
  ولی روی بقیه درجه ها سیستم گرمایش و همینطور سیستم آب گرم کار خودش رو به خوبی انجام میده
  به نظرتون مشکل از چه قسمت میتونه باشه؟

  1. سلام. بهتر است سنسور شوفاژ ( ترمیستور ) را تعویض نمایید.

 11. سلام پکیج ایران رادیاتورموقع گرم کردن رادیاتها وقتی به دمای موردنظرمیرسه قطع نمیکنه ویکسره کارمیکنه پمپ پکیج روهم عوض کردیم ولی بازم این مشکل وجود داره ممنون میشم پاسخگو باشین

  1. سلام. اگر آنقدر کار میکند که سنسور حد عمل میکند به معنی خرابی ترمیتسور شوفاژ است. در غیر این صورت مشکلی وجود ندارد و تدام وجود شعله به علت تعداد زیاد رادیاتور و گرم نشدن محیط میباشد.

 12. سلام پکیج ایران رادیاتور مدل l28ffوقتی در حالت زمستانه می گذاریم و قبلش فیلترها آب ورودی به پکیچ را تمیز میکنیم و دما مثلا روی ۶۵ میگذاریم پکیچ برای چند ساعت عالی کار می‌کنه و تمام رادیاتور ها گرم می‌کنه و همه چیز خوب هست ولی پس از گذشت تقریبا ۲۴ ساعت، مشعل دیرتر استارت میخورد اول روی ۵۰ و بعد روی ۴۵ و بعد روی ۴۰و همین طور پایین تر میآید و بعد چند روز دمای آب رادیاتور به روی ۳۰-۳۲ میرسه مشعل شروع به استارت می‌کنه و دمای آب را تا ۸۰ بالا می‌برد و سپس قطع می شود .همین افت باعث میشه رادیاتورها گرم نشود. مشکل از چی میتواند باشد؟ در ضمن فشار روی ۱.۵ ثابت هست و بالا و پایین نمی شود.

  1. سلام
   مدار رسوب دارد و باید به طور کامل زنجیره مدار را رسوب زدایی نمایید. مشکل شما دیر استارت زدن نیست، مشکل در اصل سریع به دما رسیدن است. یعنی به جای این که ده دقیقه طول بکشد تا دمای شوفاژ از 50 به 80 برسد، یک دقیقه طول میکشد. و این یعنی رسوب داخل مدار. این رسوب ممکن است در فیلتر زیر پکیج باشد که به آن اشاره نموده اید. اما چرا این فیلتر زود به زود رسوب میگیرد؟ به علت کثیفی رادیاتور ها. در نتیجه باید رادیاتور ها را باز کنید و بشورید.

 13. سلام پکیج ایران رادیاتور دارم امروز صبح ترور e91 داده است بااینکه محافظ دارد چرا این ارور را داد

  1. سلام
   ارور E91 به معنی خرابی برد الکترونیک میباشد. با وجود محافظ برق ممکن است یکی از قطعات داخل برد خراب شده باشد. برد را باز کنید و نزد تعمیرکار برد پکیج ببرید.

 14. سلام مشکل عجیب برام پیش اومده وقتی پکیج و رو زمستون میزارم کار نمیکنه ولی اب گرم مصرفی درسته تمام قطعات سالمه حتی رادیاتورم نمایش میده

  1. سلام.
   فرمان برد ایراد دارد.

   1. سلام از ایسی فرمان دستور 5 ولت به رله موتور میاد وتو همه حالت این 5 ولت وصله و سو پاپ موتوربرقی سراهی عقب وای میسته فقط وقتی برقو وصل میکنم یکبار شفت وسط موتور به سمت بیرون میاد و میره تو و وقتی که جامپر 4 رو. وصل میکنم ارور ای 62 میده و شفت موتور به بالا میاد. رلها و ترانزیستور قبل رله هم سالمه

 15. سلام.
  گکیج ایران رادیاتور.
  سیستم گرمایشی کار میکند ولی آب مصرفی اصلا گرم نمیشه و شعله هم روشن نمیشه و چراغها هم رو همون حالت درجه پکیج مونده و جفت جفت روشن نمیشن

  1. سلام. مشکل از فلوسوئیچ است. فلوسوئیچ را سرویس کنید اگر درست نشد باید عوض شود.

   1. سلام من سرویس کار هستم مشتری پکيج قدیمی ایران رادیاتور داره ودیافراگم هم داره در سرویس ها که با پکيج دو متر فاصله دارند باید حتما دو تا شیر باز کنم که دستگاه روشن شود ولی‌ شیر آشپزخانه که از همه دور تره وحداقل 8متر فاصله داره تا باز می‌شود دستگاه روشن میشه و آب هم داغه دستگاه رو سرویس کامل هم کردم ممنونم راهنمایی کنید خسته نباشید

 16. سلام پکیج مدل m24ff داریم که وقتی شیر آب گرم رو باز میکنیم پکیج خاموش و دوباره روشن میشه

  1. سلام. این مشکل نیست و نگران نباشید. مگر این که آب مرتب سرد و گرم شود.

 17. با سلام.
  پکیج ایران رادیاتور وقتی روشن میکنم چراغ قرمزش روشن میشه و وقتی دکمه را میزنم و ریست میکنم. عقربه فشار بالا و پایین میرود و داخل پکیج صداهای زیادی میدهد و مجدد چراغ قرمز روشن میشود. ممنون میشم که راهنماییم کنید که ایراد از چیست و چه کاری انجام بدهم.

  1. سلام
   آب دور نمیزند. به این ترتیب یا پمپ پکیج سوخته است و یا رسوب شدیدی داخل مدار وجود دارد.

 18. با سلام.
  مشکل گرم نشدن رادیاتورهاست
  آب مصرفی گرم است اما وقتی که هیچ شیر آبی باز نیست، و تنها ورودی آب رادیاتورها باز است، پکیج به حالت رقص نور میرود و رادیاتورها گرم نمیشود. ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید

  1. سلام. میکروسوئیچ دستگاه روی حالت آب گرم گیر کرده است و نیاز به تعویض دارد.

   1. ممنون عالی بود و مفید

 19. باسلام وتشکر بخاطر مطالب مفید واموزنده تون میخواستم بپرسم ارور30/40برد ایران بیشتر مال کدوم قسمت از برده یا مال کدوم قطعه داخل برد؟پکیج پس از زدن جرقه این خطا رومیده ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر

  1. سلام. ممکن است رله شیر کنترل گاز معیوب باشد.

 20. باسلام رله شیر برقی روچک کردم سالم بود حدود یک ماه پیش برد عوض کردم برد خودش سبز بود ولی چون اینجا گیرم نیومد ابی گداشتم جرقه دن جدا گونه هم براش تعبیه کردم ممکنه مشکل ازاین بوده؟

 21. با سلام خدمت شما عزیزان،

  بنده از پکیج ایران رادیاتور مدل B24FF استفاده می نمایم. الان دچار مشکل شده و ایراد آن بالا رفتن فشار بارومتر از 0.8 بار به 1.8 بار در مدت تقریبا بیست وپنج الی سی دقیقه می باشد. شیر پرکن و شیر اطمینان را چک کرده ام ولی مشکلی نداشته اند (سر ولوم شیر اطمینان را چک کرده ام و آب آن را خارج کرده ام تا رسوب یا جرم گرفتگی نداشته باشد و در ضمن هیچ نشتی آب ندارد). خواهشمند جهت رفع ایراد آن راهنمائی لازم را بنمائید.

  با تشکر

  1. سلام. این مقدار مشکلی ندارد اما اگر فشار بیشتر از 3 بار میشود به احتنمال بسیار زیاد مبدل اصلی از داخل سوراخ شده است.

 22. قیمت Ntcچند است.

  1. سلام قیمت ها متفاوت میباشد از 20 تا 50 هزار تومان.

 23. سلام عرض ادب شهادت سردارسلیمانی عزیز را به شما همکار گرامی تسلیت عرض می نمایم

  1. روحشان شاد و درجاتشان متعالی.

 24. سلام و عرض خداقوت
  پکیج ایران رادیاتور دومبدله E24 دارم فقط نزدیکترین رادیاتور را گرم می کند ؛ لوله بالای پمپ گرم است اما لوله (شیلنگ زیر) سردمی باشد هوا گیری هم شده و بدنه پمپ هم داغ است ؛ لطفاً راهنمائی نمائید . متشکرم

  1. سلام. مشکل شما وجود رسوب داخل مدار است. اگر فیلتر صافی زیر پکیج دارید اول آن را تمیز کنید و سپس رادیاتور ها را بشورید.

 25. سلام
  از مطالبتان بسیار لذت بردم و خیلی چیز ها یاد گرفتم. پکیج ایران رادیاتور دارم از آون مدل قدیمی ها که سال 84 گرفتم.
  امروز ترموکوبلش خراب شد و عوض کردم. بعد عوض کردن دیدم شعله شمعک کم است تنظیم کردم. بعد تنظیم کردن چراغ قرمز مشعل خاموش شد. با اینکه چراغش را عوض کردم ولی باز روشن نشد. و مشعل روشن نمی شود . دلیل آن چیست
  امروز

  1. سلام. باید چک کنید که گاز از شیر گاز خارج میشود یا خیر

   1. سلام مجدد
    ممنون از لطف شما
    مشکل این بود که یکی از سیم های پشت فیوز چراغ مشعل قطع شده بود که درست شد

 26. شرمنده کجای این آموزش تصویری هست که زدید آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور ؟؟؟
  چون من که حتی یه تصویر هم نمیبینم
  گفتم شاید چشم های من مشکل داره

  1. سلام. ویدیو ها در کانال آپارات ما هستند که به دلیل سنگین شدن این پیج، آن ها را از اینجا برداشتیم. اما به درخواست شما دوست عزیز مجددا آن ها را اینجا قرار میدهیم.

 27. سلام
  پکیج ایران رادیاتور دارم -هنگام استفاده از دوش حمام آب سرد میشود ولی وقتی از شیر زیر دوش استفاده میکنم آب دوباره داغ میشود ایراد چیست .(سرویس کامل یک ماه پیش انجام شده است)

  ممنون میشم پاسخ را به ایمیل ارسال کنید.

  تشکر

  1. سلام.
   فشار حمام زیر دوش زیاد است. بهتر است آب ورودی کل واحد را کمتر کنید

 28. با سلام پکيج خونه مون تعميرکار آوردم ميگه بردش خرابه ،ميشه بفرماييد چگونه برد خراب ميشه و قيمت تعميرش چقده ؟

  1. سلام. علت خرابی برد ممکن است نوسان برق و یا کار کردن یکی از قطعات داخل آن باشد ( مثلا هر رله عمر مفیدی دارد) بسته به خرابی برد الکترونیک هزینه تعمیر نیز متفاوت است اما حتما هزینه اش کمتر از یک برد الکترونیک نو میشود.

 29. سلام پکیج ایران رادیاتور مدل 24،،،ff دارم از لوله پشت رادیاتور آب می‌ریزه مشکل چیست

  1. سلام. اگر منظورتان شلنگ شیر اطمینان است، احتمالا شیر اطمینان دستگاه شما خراب شده است و باید تعویض شود.

 30. سلام
  پکیج مدل l36 ff دارم
  آیا طبیعیه که هر 3 یا 4 دقیقه یک بار شعله تشکیل بشه؟
  پکیج هیچ اروری نداره
  واینکه در حالت زمستانه وقتی از حمام استفاده میشه
  صدای زیادی از پکیج میاد که اگر لوله ایی که زیر پکیج و وصل به شیر هست فقط لمسش کنم صدا قطع میشه

  1. سلام.
   خیر طبیعی نیست. استارت مکرر به قطعات پکیج آسیب میرساند (مخصوصا رله های برد).
   صدا به علت کیفیت بد شلنگ های زیر پکیج است، شلنگ ها را با پارچه به محکم به همدیگر گره بزنید.

 31. ممنون
  مشکل استارت مکرر از چیه؟
  و چیکار باید کرد؟

  1. سلام. در اکثر مواقع به دلیل دور نزدن آب به طور صحیح و کامل میباشد. ساده ترین کار این است که به تنظیمات برد بروید و فاصله استارت مجدد را افزایش دهید.

   1. چطور زمان استارت رو بيشتر كنيم كه پكيج بيشتر روشن بمونه در حالت زمستاني

    1. سلام. با تغییر پارامتر استارت مجدد

 32. سلام
  به دليل بوي سوختي شبيه بوي گرم شدن فلز رو متوجه شديم،پكيج بوتان مدل L24FF رو به حالت تابستانه گذاشتم اما هنوز علامت
  ” |||| ” كه نشانه روشن بودن شوفاژ هست به حالت چشمك زن روي صفحه نمايش نشان داده ميشه
  چه طور ميتونم سيستم گرمايش شوفاژ ها رو كاملاً قطع كنم؟

  1. سلام. اگر هنوز شوفاژ قطع نشده به احتمال زیاد کلید شکسته است. کلید را با انبردست بیرون بکشید و پتانسیومتر را با فازمتر روی تابستانه تنظیم نمایید.

 33. سلام پکیج ایران رادیاتور ما وقتی روشن هست و میریم بیرون از خونه برای چند روز بعد که برمیگردیم میبینیم که پکیج ابش تخلیه شده و شوفاژ ها هم سرد هستن مشکلش چیه

  1. سلام. در قسمتی از مدار، نشتی آب دارید. دقت کنید که فشار یک مدار بسته هیچگاه نباید تغییر کند مگر به علت وجود نشتی.

   1. ارور پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Pack
    تعمیر پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Repair
    خطاهای پکیج ایران رادیاتور Errors Package of Iran Radiator
    آموزش تصویری تعمیر پکیج ایران رادیاتور Video Tutorial for Iran Radiator Package Repair
    خرابی پکیج ایران رادیاتور Damage to Iran Radiator Pack
    کد خطای پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Error Code
    خطای پکیج ایران رادیاتور Error Package of Iran Radiator
    ارور e81 پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Pack
    ارورهای پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Errors
    ارور ایران رادیاتور Error Iran Radiator
    چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور Twinkle LED Radiator Pack
    علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور The reason for not clearing the Iran Radiator package
    روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator package not clear
    علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور Cause of ignition torch of Iranian radiator package
    برد پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Board
    اموزش تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Pump Repair Training
    قطعات پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff Iran Radiator Package Model m24ff
    دلیل روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور The reason why the Iranian Radiator Package Torch is not lit.
    ارور e51 پکیج ایران رادیاتور Error e51 Iran Radiator Pack
    قیمت شیر برقی پکیج ایران رادیاتور Price of Iranian Radiator Package Valve
    صدای پکیج ایران رادیاتور Voice of Iran Radiator Pack
    آموزش تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Board Repair Training
    قیمت پرشر فن پکیج ایران رادیاتور Price of Iran Radiator fan pack
    شیر سه راهه پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Valve
    ارور e51در پکیج ایران رادیاتور Error e51 in Iran Radiator Pack
    آموزش تعمیرات پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Repair Training
    نقشه برد پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Board Map
    تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Pump Repair
    خطای ایران رادیاتور Iran Radiator Error
    قیمت تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور Price range of Iran Radiator package repair
    کد خطای ایران رادیاتور Iran Radiator Error Code
    عیب یابی پکیج ایران رادیاتور Troubleshooting Iran Radiator Package
    رفع ارور 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور Fixing Error 40 70 80 in Iran Radiator Package
    قیمت موتور شیر سه راهه پکیج ایران رادیاتور Price of Iran Radiator Package Three way Valve Engine
    علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور Cause of loud Iranian Radiator Package
    نقشه برد الکترونیکی پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Electronic Board Map
    صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور The sound of the Iranian Radiator Package Pump
    کد خطا ایران رادیاتور Error Code Iran Radiator
    ارور های پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Errors
    ارور 70 80 ایران رادیاتور Error 70 80 Iran Radiator
    علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور The cause of the blinking lights of the IR radiator package
    آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Repair Training
    روش سرویس پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Service Method
    قیمت موتور شیر سه طرفه پکیج ایران رادیاتور Price of Iran Radiator Package Three way Valve Engine
    قیمت شیر سه راهه پکیج ایران رادیاتور Price of Iranian Radiator Package Valve
    فن پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Fan
    خطای e51در پکیج ایران رادیاتور Error e51 in Iran Radiator Package
    علت چكه كردن پكيج ایران رادیاتور Cause of Radiator Package Radiator
    تعمیر مبدل پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Converter Repair
    شیر برقی پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Solenoid Valve
    علت صدای پکیج ایران رادیاتور Cause of Iranian Radiator Package Sound
    کد خطا پکیج ایران رادیاتور Error code package of Iran Radiator
    علت جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور Cause of ignition of Iranian Radiator Pack
    برد ایران رادیاتور Radiator board of Iran
    تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Board Repair
    تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور Replacement fan radiator fan pack
    e81 ایران رادیاتور Iran Radiator
    تعمیر شیر برقی پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Solenoid Valve Repair
    تعمیر فن پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator fan package repair
    کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Error Code
    علت روشن نشدن شعله پکیج ایران رادیاتور The cause of the ignition flame of the Iran Radiator Pack
    شیر اطمینان پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Safety Valve
    علت صدای پمپ پکیج ایران رادیاتور Cause of pump sound of Iranian Radiator Pump
    علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور Cause of Twinkle Radiator Pack
    خطای e81در پکیج ایران رادیاتور E81 Error in Iran Radiator Package
    ارور 40 70 80 ایران رادیاتور Error 40 70 80 Iran Radiator
    دلیل صداهای ناهنجار پکیج ایران رادیاتور The cause of the abnormal sounds of the Iranian Radiator Pack
    علت روشن نشدن شمعک پکیج ایران رادیاتور The cause of the ignition of the Iranian Radiator Package lamps
    چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور Twinkle Iranian Radiator Pack
    ریست كردن پکیج ایران رادیاتور l24ff Reset Iran Radiator l24ff package
    ارور ۵۱ پکیج ایران رادیاتور Error; Iran Radiator Package
    ارور ۸۱ ایران رادیاتور Error; Iran Radiator
    علت خرابی پکیج ایران رادیاتور Cause of Damage to Iran Radiator Package
    سرویس پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Service
    پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Pack
    ریست پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Reset
    نحوه تعویض شیر اطمینان پکیج ایران رادیاتور How to Replace Iranian Radiator Package Valve
    علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور Cause of High Noise in Iran Radiator Pack
    برد پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff Package range of Iran Radiator Model m24ff
    رله فن برد پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package fan relay
    کد خطای پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff Error code of package Iran Radiator Model m24ff
    رفع ارور e81 پکیج ایران رادیاتور Error Fix e81 Iran Radiator Pack
    ترموستات پکیج ایران رادیاتور Iran Radiator Package Thermostat
    عیب یابی پکیج ایران رادیاتور es28ff Troubleshooting es28ff Iran Radiator Pack
    e51 ایران رادیاتور Iran Radiator
    روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور m24ff Ignition of m24ff package Iran Radiator
    تعویض شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور Replacement of Radiator Packing Valve for Iran Radiator
    رفع ارور 70 پکیج ایران رادیاتور Fix Error 70 Iran Radiator Pack
    علت جوش اوردن پکیج ایران رادیاتور Cause of welding of Iran Radiator Pack
    ارور e51 ایران رادیاتور Error e51 Iran Radiator
    خطاهای ایران رادیاتور Errors in Iran Radiator
    پرشر سوئیچ دود پکیج ایران رادیاتور High Pressure Smoke Switch Radiator Pack
    قیمت شیر موتوری پکیج ایران رادیاتور Price of Iran Radiator Package Motor Valve
    error e51 ایران رادیاتور error e51 Iran Radiator
    نحوه ریست پکیج ایران رادیاتور How to Reset Iran Radiator Pack
    دلیل روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور The reason for not clearing the Iran Radiator package
    علت صدا دادن پکیج دیواری ایران رادیاتور Cause of sounding the wall radiator package of Iran Radiator
    ارور e81 در پکیج ایران رادیاتور Error e81 in Iran Radiator Pack
    ریست پکیج ایران رادیاتور l24ff Iran Radiator Package Radiator l24ff
    رفع ارور 40 70 در پکیج ایران رادیاتور Fix Error 40 70 in Iran Radiator Package

 34. با سلام
  اسید شویی کردیم بعد از اسید شویی قسمت ولوم شوفاژ رو روشن میکنم شعله روشن نمیشه فقط فن کار میکنه
  اما آب گرم رو باز میکنم پکیج روشن میشه بعد از بستن اب گرم ارور ۷۰ چشمک میزنه اما دوباره اب گرم رو باز میکنم درست کار میکنه.

  1. جفت ترمیستور ها را چک کنید ببینید مشکل حل میشود یا نه

 35. سلام پکیج ایران رادیاتور انالوگ روشن میکنی همه چیز مرتب ولی وقتی ترموستات میکنه و خاموش میشه بعدی که سرد میشه مجدد روشن نمیشه و باید یا خاموش روشن کنی تا روشن بشه یا ریست رو بزنی تا روشن بشه،هیچ اروری هم نمیده، رو اب گرم مصرفی هم مشکلی نداره و قشنگ کار میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام. اگر اروری ندارید مشکل از ترمیستور شوفاژ است و باید تعویض گردد.

  2. سلام خسته نباشید پکیج ایران رادیاتور ارور ۷۰ و ۸۰ میده خوندم که مشکل از جرقه و یون هست میشه بگید هزینه ی تعمیر میانگین چقدر میشه؟

   1. بستگی به قطعه ای میگذارند دارد، قطعات اصلی پکیج گران هستند

 36. سلام.پکیج ما مدل m24ff هست ، هواکش کار میکنه اما شعله اتش روشن نمیشه و بعداز زمان کوتاهی خطای40 60 80 میدهد لطفا راهنمایی کنید.ممنونم

  1. سلام.
   اول از همه پرشر دود را چک کنید. اگر سالم بود مشکل از برد است و رله فن باید تعویض گردد.

 37. سلام ولوم گرم کردن رادیاتور کار نمیکند دمای رادیاتور 50هستش ولی ولوم کم یا زیاد نمیشود حالت خلاصی دارد ایران رادیاتور مدل دیجیتال 28 هزار

  1. سلام. خیر. ولوم در جا شکسته است و باید تعویض گردد.

 38. باسلام.دستگاه ما ايران رادياتور m24ffميباشد.وقتي دماي راديات رو روي مينيموم ميزاريم از پكيج اب ميريزه ،و وقتي زيادش ميكنيم ديگه اب نميريزه،شستشو و سرويس هم شده است،علت اب دهيش چي ميتونه باشه؟باتشكر

  1. سلام. اورینگ ها گشاد شده اند و باید تعویض شوند
   .

 39. فیلم های آموزشیتون عالی بود .ولی ای کاش نحوه تعویض سنسور آب رو هم میذاشتید. جایی که ما هستیم آبش خیلی املاح داره و تند تند سنسورش رسوب میگیره .تا بخوان بیان تعویض کنن کلی زمان میبره.ولی اگه خودمون میشد عوض کنیم خیلی خوب میشد

 40. سلام. پکیج گلدیران پایونر . سیستم گرمایش رادیاتورها هیچ مشکلی ندارد. مشکل در آب گرم مصرفی است.فقط زمانی آب گرم داریم که سیستم گرمایش رادیاتورها فعال است.در زمان دیگری اگر شیر آب گرم را باز کنیم آب سرد است.همچنین دستگاه زمان باز بودن آب گرم صدای زوزه هم میدهد.

  1. سلام. شیر موتوری مشکل دارد. اول روی آن ضربه بزنید اگر درست نشد باید تعویض شود.

 41. سلام خسته نباشید رادیاتورها در هنگام خاموشی بسیار داغ میشود علت چیست؟ ممنون

  1. سلام. مشکل اینجاست که رادیاتور ها در حال کار هستند یعنی یا دسته انتخاب فصل شکسته است یا شیر برقی خراب شده و آب داغ داخل رادیاتور میرود/

 42. سلام خسته نباشید.پکیج ما ایران رادیاتورl24ff از پمپ گردش آب زمانیکه پکیج در حال کار کردن است وچه زمانی که اب گرم استفاده میشود صدا خیلی کمی میدهد..باید چه کارش کنیم تا صدا ندهد؟؟

  1. سلام. این صدا طبیعی است. به هر حال با توجه به ویدیو، پمپ را سرویس کنید که داخل آن شن و ماسه نباشد. اگر درست نشد باید عایق صدا بگذارید

 43. سلام چطور میشه فلومتر سه سیم را تست کنیم و ایا میشه بجاش فلومتر اصلاحی ببندیم

  1. سلام. بهترین تست روی خود دستگاه و با فوت کردن داخل فلومتر است.
   به جای فلومتر نمیتوانید فلوسوئیچ ببندید اما فلومتر اصلاحی میتونید ببندید.

 44. با سلام و تشکر از شما امکان داره برای تست فلومتر متر از مقاومت استفاده کرد و اگه میشه چند اهم باشه با یه مقاومت یا دوتا زحمت بکشید راهنمایی کامل بفرمائید ممنون

 45. سلام و ضمن تشکر از شما
  پکیج ما مدل e24ffاست در حالت تابستانه زمانی که مثلا دو یا سه دقیقه شیر اب باز باشد اب به خوبی گرم می شود ولی بدنه پمپ خیلی داغ می شود به طوری که اگه انگشت دست را روی ان بگذاریم خیلی داغ است و می سوزاند . البته تو حالت زمستانه امتحان نکردم . در ضمت مبدل ثانویه تازه اسید شویی شده است

  1. سلام. هیچ مشکلی نیست، اساس کار این پمپ ها، کار کردن در دمای بالا است. نگران نباشید. گرما باعث خرابی پمپ یا سیم پیچش نمیشود.

 46. سلام. شیر آب گرم ظرفشویی و یا دوش آب گرم حمام را هنگامی که ولوم رادیاتور خاموش است، باز میکنی راداتورها داغ می شوند علت چیست و اگر نیاز به عوض کردن قطعه ای دارد نام آن قطعه و قیمت را هم برای پکیج ایران رادیاتور بفرمایید. ممنونم.

  1. سوپاپ شیر سه طرفه مسیر شوفاژ را نمیبندد.

 47. سلام خسته نباشید ازتهران مزاحم میشم بنده دو هفته پیش يک سوال پرسیدم متأسفانه هنوز جواب‌ نگرفتم پکيج قدیمی ایران رادیاتور سیستم شیر هیدرولیک با دیافراگم داره سرویس کامل شده حتی لاستیک دیافراگم رو هم عوض کردم اماشیر آشپزخانه که خیلی دورتره پکيج رو روشن ميکنه ولی‌ شیر روشویی که دو متر با دستگاه فاصله داره رو باز میکنم پکيج روشن‌ نمیشه باید همراه اون شیر، شیر فرنگی یا حمام رو هم باز کنیم که پکيج روشن‌ بشه يعني حتما باید دوتا شیر رو باز کنیم فقط مشکل همینه لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

  1. سلام. بعد از گذشت چند سال، سوپاپ چپ و راست ضعیف شده اند. در نتیجه میله شفت که میکروسوئیچ را تحریک میکند مثل قبل خوب عمل نمیکند و کامل بیرون نمی آید. موارد زیادی در این مسئله دخیلند (مثل رسوب داخل محدود کننده و محل اتصال لوله مویی در هیدرولیک راست و چپ)
   تنها کاری که باید بکنید این است که به اندازه یک میلیمتر به شفت محرک میکروسوئیچ اضافه کنید یا روی کلید میکروسوئیچ، تکه ای کاغذ قرار بدهید. به این ترتیب، جبران آن یک میلیمتر میشود و میکروسوئیچ خوب عمل میکند.
   همچنین میتوانید خار میکروسوئیچ را کمی فشار دهید تا میکروسوئیچ را محکم تر به هیدرولیک چپ فشار دهد.

 48. با سلام وخسته نباشید دهقانی هستم‌ إز تهران از راهنمایی شما خیلی خیلی ممنون ومتشکرم

  1. سلام. خواهش میکنم.

 49. سلام و خسته نباشید و عرض ادب و احترام دارم یه پکيج کالدا ونیزیا هست وقتی‌ آب‌گرم رو باز ميکنم دستگاه روشن نميشه فلوسویچ سالمه وقتی سیم ntc آبگرم رو بیرون میکشم وقتی آب بازه روشن ميشه ولی‌ وقتی دوباره شیر رو میبندم وباز ميکنم روشن نميشه و دوباره باید این حرکت رو انجام بدم تا روشن بشه به‌ نظر شما سوپاپ شیر سه طرفه پکیج رو حالت زمستونه گیر کرده یا مشگل چیز ديگری است با تشکر احترام و خسته نباشی

  1. شما باید چند قطعه را تست کنید.
   اول از همه سیم ها فلوسوئیچ را به یکدیگر پل کنید. آیا شعله تشکیل میشود؟ (روی هر دو حالت تابستانه و زمستانه چک کنید)
   سپس ان تی سی ها را به ان تی سی های نو متصل کنید تا از صحت ان تی سی ها مطمئن شوید.
   در آخر اگر تمام این قطعات سالم هستند، برد الکترونیک مشکل دارد و باید تعویض شود.

 50. سلام
  وقت شما بخیر
  ممنون از سایت و مطالب بسیار خوبتون

  ببخشید من یه پکیج ایران رادیاتور m24ff فن دار دارم که از دیروز به مشکل خورده

  ارور 70 میده
  مبدل ثانویه و مبدل اصلی را اسید شویی کردم اما درست نشد
  وقتی روشن میشه تا دو دقیقه آب خیلی خوب گرم میشه

  بعد از دو دقیقه شعله خاموش میشه و بعد از اون به فاصله های زمانی هر 7 ثانیه شعله روشن میشه و بعد از چند ثانیه خاموش میشه
  و این روند تا چند دقیقه ادامه پیدا می کنه و بعد دیگه اصلا روشن نمیشه

  فن هم به صورت یه سره روشن می مونه

  چطور می تونم فهمم مشکل از کجاست؟

  به نظرتون دکمه حد مشکل داره؟

  چطور میتونم از سالم بودن اون مطلع بشم؟

  ممنون

  1. سلام.
   از حد نیست زیرا با فرمان قطع توسط سنسور حد، دستگاه تا ریست دستی شعله ای را تشکیل نخواهد داد.
   مشکل این است که آب به خوبی در مدار کوچک دور نمیزند. در نتیجه یا هیدرولیک ها رسوب دارند، یا پمپ ضعیف شده است و یا مبدل اصلی رسوب دارد.

   1. ممنون از راهنماییتون
    خیلی لطف کردید

    1. خواهش میشه

 51. سلام پکیج ما وقتی روشن میشه غر غر میکنه و از زیر پکیج اب با فشار پس میده و ارور ۷۰ روشن میشه لطفا راهنمایی کنین

 52. سلام چرابعدازقط اب گرم فیوزبردمیسوزد؟فرقی نداره چه یه ساعت روشن باشه یا24ساعت به محض اینکه اب گرم قط میشه فیوزبردمیسوزه

 53. سلام خسته نباشیدپکیج مابعدازاینکه اب گرم روقط میکنی فیوزبردش میسوزه مشکل ازچی؟

 54. سلام پکیج ما ایران رادیاتور مدل Lیه روزکه کار میکنه بعدش زود خودش خاموش میشه و یه درجه ای نشون میده و چشمک میزنه وباید یه چند ساعت کلا خاموشش کنیم بعد روشن کنیم خوب میشه ولی بعد چن ساعت دوباره همون طوری میشه حالا چیکارش کنیم درجشم بین ۱و۲هست

 55. سلام
  پکیج در حالت تابستان لوله های رفت شوفاز فقط قسمت زیر پکیج گرم هستش
  آیا مشکلی وجود داره؟

  1. سلام . بله آب نباید در آن مسیر دور بزند. سوپاپا شیر سه طرفه به طور کامل مسیر را مسدود نمیکند.

 56. باسلام وخسته نباشید و تشکر از سایت خوب وپاسخگویی دلسوزانه و دقیقتان
  با باز کردن اب گرم پکیج یک لحظه روشن شده وبعد چند ثانیه شعله خاموش اما فن مدتی روشن میماند و خطای 50 70 80 میدهد ودیگر روشن نمیشود
  باتشکر

  1. سلام ترمیستور خراب است و باید تعویض گردد

 57. سلام، پکیج من مدل ال24 ff هست و از همان ابتدا که نصب شد در حالت زمستانی هر 30 تا 40 ثانیه شروع به کار می‌کند، آیا این طبیعی است یا ترموستات و چیز دیگری باید تنظیم شود.در ضمن تمام رادیاتورها را تعویض کردم.
  سپاس از شما

  1. سلام. نه طبیعی که نیست، آب خوب دور نمیزند. سرویسکار بیارید مدار را کامل شستشو دهد (مدار زیر پکیج)

 58. با سلام
  پکیج فرولی انالوگ جرقه میزنه پکیج روشن میشه ولی با قطع شدن جرقه شعله خاموش میشه میله یون تعویض شده برد بررسی شده مشکل از چی میتونه باشه

  1. سلام. دوشاخه رو برعکس کن انشاالله درست میشه

   1. دوشاخه فرق نمیکنه اخرین چاره برد به نظرم میرسه یون رو عوض کردم حدود 4 ساعت درست کار کرد دوباره اونجوری شد بدبختانه کد خطای اینا هم معلوم نیست هرچقدرم گشتم پیدا نکردم خیلی پکیج مزخرفیه حتی عکس خودشم تو نت نیست چه برسه دربارش اطلاعاتی پیدا کنی

 59. سلام پکیج ایران رادیاتور m24 روی شوفاژ کار میکنه رادیات گرم میشه اما اب گرم که باز میکنم گرم نمیشه مشعل روشن نمیشه چه کار باید بکنم ممنون

  1. سلام. ترمیستور آب گرم را تعویض نمایید

 60. سلام.پکیج ایران رادیاتور مدلE24ffداریم که دمای آب گرم مصرفی خوبی دارد ولی دمای آب رادیاتورها با هر میزان درجه از ۴۰درجه بالاتر نمیرود فقط در طول روز یکبار گرمای آب و درجه رادیاتور باهم مطابقت دارد ایراد از کجاست؟ممنون

  1. سلام. به احتمال زیاد مشکل از دور نزدن آب است. یک جا رسوب دارید.

 61. سلام ی پکیج ال 24 هست که ولوم گرمایشی ان از 30که حداقل هست شده 15و حداکثر هم از 80شده 39 چکارش کنم درست بشه و سریع کم به 44 درجه میرسه خاموش میشه

  1. سلام. تنظیمات برد به هم ریخته است. یک مطلب راجع به تنظیمات برد پکیج ایران رادیاتور نوشته ام آن را به همراه نظرات زیرش بخوانید حل میشود

 62. با عرض سلام و ادب، ما یک پکیج مدل Megatherm Mega Plus 24 داریم چندتا سوال دارم از خدمتتون،حالت زمستانه این پکیج چطوره ؟و این علامت دماسنج چیه رو صفحه میاد؟ما فقط دکمه ای که علامت دوش و پکیج روشه رو میزاریم روی نشانگرپکیج اما گرمای پکیج تا 60 بالا نمیره خواهشا یه توضیح بدین چطور پکیجو برای حالت زمستانه و دمای خوب روشن کنیم خدا خیرتان بده

 63. سلام یه پکیج ایران رادیاتورمدلE24FFتازه سرویس شده مبدل بالاکلاتعویض شده مبدل پایین رسوب گیری شده بعدازنصب وراه اندازی متوجع شدم درزمان بازبودن اب گرم مصرفی شیلنگ رفت رادیاتورداغ میشه درصورتی که شیرسراه موتوری کاملا سالمه وسوپاپ کارخودشوداره انجام میده وراحت بازوبسته میشه اما باز اب گرم واردرادیاتورمیشه واب گرم مصرفی کاملا ولرمه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. فنر بای پاس رو عوض کن درست میشه

 64. سلام
  علت اینکه دیجیتال بجز دما هیچی نشان نمیده و پکیج از حالت تابستانه به روی حالت زمستانه نمیره چیه؟
  با تشکر

  1. احتمالا علتش شکسته شدن ولوم است

 65. ‏با عرض سلام ووقت بخیر خدمت شما دست اندرکاران سایت خیلی مفید کرمان تاسیسات ،خدمت شما عرض بشه من مقاله هاتونو سرچ کردم دنبال مشکلی که برام تو پکیج بوجود امده رو برطرف کنم ولی کامل نبود،اگه براتون زحمتی نیست دوتا مشکل پکیج من تازه بوجود اومده یکی اینکه چند روزه خطای E2میده شما گفته بودیدکه مشکل از الکترون یون هست که تعویض کردم ولی باز امروز همون خطا رو میده وقطع میشه و دوم اینکه متاسفانه تنظیمات شعله رو دستکاری کردم وحالا شعله ماکزیمم ومینیمم نداره ویک نواخته شده ،اگه براتون زحمتی نیست بفرماید چکار باید بکنم،البته اینو بگم که نوع پکیج ایران رادیاتور28ff میباشد،با تشکر ازشما

  1. مشکل اول: سر جرقه زن رو باید دقیق تنظیم کنید. یون هم باید دقیق روی تیزی شعله باشه. اینا رو اوکی بکنید حتما اوکی میشه
   مشکل دوم: دو تا سیم مشکی از برد رفته به شیر کنترل گاز. یکی شو بکن، این شعله ای که الان میبینی همون شعله کوتاهه، اینو خوب تنظیم کن اندازه یک تا دو سانت باشه.
   بعد سیم رو بزن جا، اگر شعله افزایش یافت که هیچی، اگر نه، با آچار ده شعله بلند رو دستکاری کن. در ضمن این کار خطرناکه، سعی کن یک بار به کمک سرویسکار انجامش بدی بعد خودت بیوفتی به جونش.

 66. سلام خسته نباشید
  ببخشید پکیج ما هنگامی که از اب گرم استفاده میکنبم درست کار میکنه و روی دمایی که تنظیم کردیم قرار میکیره و به خوبی گرم میکنه ولی وقتی برای رادیاتور میخواد کار کنه مثلا دمارو روی ۶۰ تنظیم کردیم توی چن ثانیه دما به ۶۵ میرسه و شعله قطع میشه
  هوا گیری و رسوب گیری هم کردم
  ممنون میشم که کمکم کنید

  1. ببین هر وقت دما سریع بره بالا، یعنی آب خوب دور نمیزنه. ده تا علت میتونه داشته باشه.
   تو خونه خود من، لوله کشی مشکل داره (تعداد زانو ها خیلی زیاده، انگار لوله کش خونمون میخواسته هر چی زانو تو دست وبالش هست حروم کنه) برای همین آب خوب دور نمیزنه. اگر از روز اول همین که میگی بوده، برو سراغ لوله کشی اما اگر سال های قبل مشکلی نداشتی، دلیل اصلی رسوبه.
   من برای دستگاه خودم شعله بلند رو حذف کردم، برای همین شعله زود خاموش نمیشه (به این میگن کلک رشتی، البته من کرمانم :-)) هر هر هر 😐 )

 67. سلام پکیج هنگام اب مصرفی به خوبی کار میکنه و روی دمایی که تنظیم کردم قرار میگیره
  ولی در حالت رادیاتو مثلا وقتی روی ۶۰ درجه تنظیم کردم توی چن ثانبه اول به ۶۵ درجه میرسه و شعله خاموش میشه
  هواگیری و رسوب گیری هم کردم
  کمکم کنید ممنون

  1. جوابتون رو توی اون یکی کامنتتون دادم. موفق باشید

 68. با سلام ما هم همین مشکل آقای علیرضا لطفی نژادو داریم پکیج هنگام آب مصفی به خوبی کار میکنه ولی هنگام استفاده در حالت رادیاتور تو چند ثانیه اول به دمای مورد نظر میرسه و خاموش میشه همه کارم دادیم بیرون انجام داده رسوب گیری و شستشو و روتورم خراب بود و صدا میداد اونم تعویض کردیم الان تو گرما رادیاتور مشکلی نیست فقط خواستم ببینم این زود گرم شدن و زودتر روشن شدن پکیج مشکلی پیش نمیاره؟ ممنون از راهنمایتون

  1. یه مشکل که احتمالا تو مدار شما و آقای لطفی نژاد مشترک است اینه که داخل رادیاتور ها و شلنگ و شیر های زیر پکیج و سر مهره ماسوره اکثر رادیاتور ها رسوب جمع شده. این رسوب میاد چه کار میکنه؟ باعث میشه آب خیلی خوب دور نزنه و سریع داخل دستگاه گرم بشه و برسه به دما و قطع کنه.
   در نهایت هم مشکل خیلی خاصی پیش نمیاد اما، فکر کن بخوای یک کیلومتر رو با ماشین بری و هر ده متر یک بار خاموش کنی مجدد استارت بزنی. چی میشه؟

 69. میخوام حالت زمستان رو روشن کنم ولی قبلش حتما نیاز است دوباره اب رادیاتورها خالی بشه یا نه ؟؟آیا همه ساله باید آب رادیاتور رو خالی کرد؟؟ اگر بله کدام روش بهتره اینکه از پایین رادیاتور آب رو تخلیه کنم یا از طریق خود پکیج ؟؟؟

  1. نه نیازی نیست. آب جدید یعنی رسوب جدید و اکسیژن جدید (در نتیجه زنگ زدگی). تنها در صورتی که رسوب داخل رادیاتور ها زیاد باشه لازمه که شسته بشن وگرنه عمرشون خیلی میاد پایین

 70. سیاوش هستم . اخه سال پیش که آب رادیاتور رو خالی کردم یک بو بسیار بدی میداد آب داخلش حتما امسالم همین بو بد رو داره علت این بو چیه ؟؟؟ ضمنا فشار بار پکیج سال قبل موقعه که حالت زمستان فعال میشد هر چند روز یک بار فشار بار پایین میامد ولی در تابستان ک حالت دارید اخه فعال است هیچ گونه افت فشار بار نداره و همیشه رو یک نیم بود ….چرا زمستانه فشار میاد پایین ؟؟ضمنا موقعه ای دمای حالت زمستان روی ۶۰ ۷۰ باشه فشار بار حتی تا ۳ و ۳نیم بالا میره

  1. سلام مجدد.
   ببین مشکل اینه که داخل رادیاتور ها هیدروژن تولید میشه. باید یک دور کامل آب رادیاتور ها تعویض بشه و نصف بطری ریکا یا مایع محافظ رادیاتور داخل مدار خالی کنی. اینجوری دیگه تولید گاز بدبو نمیکنه و فشار هم بیخورد بالا نمیره.

 71. سلام
  من L24FF دارم
  اب داغ وارد لوله ی هوا ساز نمیشه. پکیج سالمه
  یه فیلتر خیلی کوچک داره حدود یک ماه پیش تعمیر کار اونو باز کرد و تمیز کرد. ممکنه الان دوباره رسوب گرفته باشه؟
  و اینکه اگر خودم بخوام اون قطعه رو باز کنم و اشغالهارو تمیز کنم چکار کنم؟

  1. بل هاحتمال خیلی زیاد همون فیلتر مجدد گرفته تا یک مدت باید مرتب خودت تعمیزش کنی. کاری نداره، دستگاه رو خاموش کن، هواساز رو هم خاموش کن که پمپش نسوزه (اگر پمپ داره، چون بعضیا ندارن)
   بعد یه تشت بذار زیر پکیج و خیلی آروم مهره فیلتر رو باز کن.

 72. سلام باتشکر از آموزش هایی که داده آید لطفاً طریقه باز کردن شیرموتوری وآزاد سازی ضامن آن از روی پکیج ایران رادیاتور و تمیز کردن فنر را تصویری آموزش دهید

  1. سلام. اکبری جان خیلی دوست داشتم این کار را بکنم منتهی دیگر سر این کار نیستم (الان یک سالی میشود که دنبال تغییر شغلم).
   خیلی راحته، شیر برقی یک ضامن داره (همون خار شیر برقی) اینو با انبردست باید بکشی بیرون.
   سوپاپ زیرش هم اگر برنجی باشه، باید با آچار شماره سی یا با فرانسه یا با انبر قفلی آن را باز کنی.
   اگر پلاستیکیه، دو تا پیچ داره. پیچا رو باز میکنی میکشیش بیرون.
   امری بود در خدمتم.

 73. سلام.پمپ پکیج دائم باید کار کنه؟؟؟؟

  1. بله میلاد عزیز. پمپ پکیج در حالت زمستانه همیشه کار میکنه اما در حالت تابستانه فقط وقتی آب داغ باز کنی روشن میشه. نگران هم نباش اینا رو جوری میسازن که به این روزدی ها خراب نشن. خراب شدنشون بیشتر به خاطر آب اسیدی است.

 74. سلام

 75. سلام استاد گرامی با تشکر از سایت خوبتان و زحماتتان
  رشته من الکترونیک هست و دو سالی هست که وارد عرصه تعمیرات پکیج شده ام ولی دوست دارم که بیشتر در زمینه تعمیر بورد پکیج فعالیت کنم .نقشه هایی که در سایت شما دیدم بصورت بلوک دیاگرام هست من نقشه شما تیک بوردها را میخواستم یعنی نقشه ای که تک تک المانها را با مقادیرشان با مدارات اتصال شان نشان میدهد از چه طریقی میتوانم به این نقشه ها دسترسی پیدا کنم؟ ممنون

  1. ما نداریم اما نیازی هم نیست

 76. در زمستان پکیج رو روزانه خاموش و روشن کردن ((یعنی اینکه از حالت زمستانه به حالت تابستانه تعبیر بدیم))آیا ایرادی نداره یا باید همیشه پکیج روشن باشه در زمستان ؟؟؟

  1. ببین ایراد که نداره منتهی بین حضرات اختلاف نظر هست.
   از طرفی اگر پکیج رو حالت رمستونه باشه، همیشه پمپ کار میکنه و این یعنی استهلاک بیشتر برای روتور پمپ.
   از طرفی اگر مرتب تابستونه زمستونه بشه، یعنی پمپ بیشتر خاموش و روشن میشه و این هم به معنی استهلاکه.
   اما اگر نظر من رو میخوای، تغییر دادن به حالت تابستانه مشکلی نداره، باعث صرفه جویی هم میشه، بقیه اجزا مثل فن هم کمتر استارت میخورن و در نتیجه عمر بیشتری میکنن.

 77. استاد در این اینجا گفتید آب رادیاتور نیاز نیست عوض شه ولی امروز سرویس کار اومد گفت سالی دو بار باید آب رادیاتور و پکیج عوض شه نمیدونم واسه اینکه چیزی بده تو جیبش اینو گفت یا واقعا نیازه…. ضمنا میگفت تصفیه گیر سولفات نیاز نیست چون خود این نوع پکیج صافی داره ..‌. ما تو تابستون شیر رادیاتور رو بسته بودیم گفت این کار اشتباهه نباید شیر رو میبستید هم بو میگیره هم رسوب

  1. والا اختلاف نظر هست. من به نظرم نیازی نیست تا وقتی رسوب نگرفته آب رو عوض کنیم. اما مشتری داشتم سالی یک بار شدید رسوب میگرفته و مجبور بود هر سال عوض کنه.
   چیزی که مشکل ایجاد میکنه سختیه آبه. اگر آب مقطر بریزی هیچوقت نیاز به تعویض نیست. منتهی این همه آب مقطر رو چجوری بریزیم تو مدار؟

 78. سلام علت دیر گرم شدن آب مصرفی در حالت زمستانه چیه ؟؟؟ چجوری میشه منبع انبساط رو بفهمیم بادش کم شده یا نه ؟؟؟ و نحوه پر کردن باد منبع انبساط رو میشه.بگید .. چون شنیدم با تلمبه میشه باد کرد به راحتی

  1. علت دیر گرم شدن، گرفتگی مبدل ثانویه است که اسید شویی نیاز دارد
   برای فهمیدن مقدار باد منبع باید از گیج باد استفاده کنید . تو ویدیو همه چیز رو توضیح دادم

 79. با سلام
  آب گرم مصرفی پکیج ایران رادیاتور مشکل نداره
  ولوم دمای گرمایش رادیاتورها رو مثلا روی ۶۰ قرار میدم
  حدود ۲۰ ثانیه به ۶۰ درجه میرسه و خاموش میشه
  درجه حرارت از ۶۰ پایین میاد تا روی ۳۰ قرار میگیره و روشن
  نمیشه تا ریست بشه یا آب گرم رو یه لحظه باز کنم تا دوباره مشعل روشن و دما رو تا ۶۰ برسونه و …

  ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل کجاست

  1. سلام.
   وقتی روشن نمیشه، اروری هم میده؟ اگر ارور نمیده، احتمالا برد یک مشکلی داره که استارت مجدد نمیزنه اما قبلش ترمیستور شوفاژ رو عوض کن که مطمئن بشی.

 80. سلام من امسال پکیج خریدم زیاد آشنایی باهاش ندارم .درجه سمت راست که واسه آب گرم حمام است آیا در حالت زمستانه اهمیت داره رو چند باشه یا نه اون دیگه تاثیر نداره .

  1. چرا تاثیر داره. اون کلا کارش اینه که گرمای آب خروجی تو حمام رو تنظیم کنه.

 81. چرا وقتی رادیاتور اتاق رو می بندم ولی بازم هنوز گرم هستش حتی بعد از پنج شش ساعت …. مگه نباید وقتی شیر رو میبندیم دیگه رادیاتور سرد شه ؟؟؟

  1. چرا. تنها دلیلش اینه که شیرت خرابه و خوب آب بندی نمیکنه

 82. با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  پمپ پیکج وقتی از قسمت زیرش آب چکه کنه به چه معنیه؟
  بعد اینکه روتر پمپ اگه سوراخ شده باشه باید تعویض شه؟
  قیمت روتر پمپ ویلو الان چنده؟
  تشکر

  1. یعنی سوراخ شده. قیمت نداریم الان اما باید عوض کنی وگرنه مجبور میشی کل پمپ رو عوض کنی

 83. سلام
  قیمت پر شر سوییچ چقدر است؟؟

  1. جنس خوب 300 تومان

 84. با سلام و تشکر از شما که وقت ارزشمند خود را صرف راهنمایی هموطنان می کنید.
  برای تعویض کیت تعمیر ایران رادیاتور مدل m24ff بعد از جدا کردن شیر برقی و باز کردن پیچ سوپاپ هر کاری کردم سوپاپ از جای خودش خارج نشد از ترس آسیب زدن به بلوک دوباره بستم خواهشمند است راهنمایی بفرمائید
  با احترام کاوه

  1. اینا فشاری هستن و راحت بیرون نمیان. بین سوپاپ و هیدرولیک فازمتر بنداز و زور وارد کن که جدا بشه.

   1. ضمن تشکر از پاسخ شما ،
    پیچ سر سوپاپ کاملا شل شده و فقط سر جای خودش می چرخد اگر با پیچ گوشتی نشد آیا با انبردست میشه پیچ برنجی محکم به طرف بالا کشید تا بیرون بیاد؟

    1. عزیزجان شدن میشه اما ممکنه دردسر بزرگی بشه برات. کیفیت پیچ ها خوب نبودن که حالا هرز شدن منتهی شما الان اگر به زور متوسل بشی، بعدا چجوری میخوای آب بندی کنی؟ این یک بار رو بیخیال شو بگو سرویسکار شرکت بیاد

 85. سلام و خسته نباشيد
  پكيج مدل m24ff داريم كه با گذاشتنش رو درجه اخر دماي اب نهايت تا٦٠ درجه ميره
  فقط در حد چند ثانيه چراغ دماي ٧٠ روشن ميشه
  بتازگي اسيدشويي شده
  فشارش هم تقريبا روي ١ تنظيمه
  علتش چي ميتونه باشه؟

  1. منظورت دمای آب رادیاتور هاست دیگه؟
   احتمال خیلی زیاد پرشر دود ضعیف شده باید عوضش کنی.

 86. سلام پکیج ما ام ۲۴ هست شیر پر کن ۲ ساعته خالی میشه و باید باز کنیم ولی از یک یا یک ممیز دو بالاتر نمیاد و دمای پکیج هم از ۵۰ بالاتر نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. اون که بالاتر نمیره به خاطر فشار آب خونست.
   اون که دو ساعتی یک بار میوفته پایین یعنی نشتی داری.
   اونم که دما بالاتر نمیاد یعنی رسوب داری.

 87. سلام به استادان گرامی من پکیج m24 دارم 1- چرا در وپنجره رو میبندیم پکیچ ارور 406080 میده وباز میکنیم درست کارمیکنه درصورتی که تعمیرکار میگفت برد خراب شده باید تعویض بشه ومن موافقت نکردم وبعد از دوروز فهمیدم که مشکل اینجاست وحالا داره پکیج کارمیکنه 2- استارت خوردن هر پنج دقیقه وروشن شدن چراغ نارنجی طبیعیه3- پرشر یعنی چی ممنون که به سوالاتم پاسخ میدید

  1. سلام. یا پرشر دود ضعیف شده و یا داخل روم سیلد فشار کم است که با باز کردندریچه تنفس میشکل حل میشود.
   استارت خوردن طبیعیه.
   پرشر یعنی فشار. پرشر دود یا هوا کارش اینه که بفهمه فن کار میکنه یا نه و مسیر دودکش باز هست یا نه. یک دیافراگم توشه که وقتی مک زده میشه میچسبه به کلیدش وصل میشه.

 88. با سلام و خسته نباشید.
  پکیج ایران رادیاتور زمانی که پکیج در حالت ماکسیمون قرار داره زمستانه. پکیج به حد آخر دما ۸۰ میرسه و با خاموش شدن فن دما رویی ۵۰ یا ۶۰ میاد پائین. ان تی سی هم تعویض شده و روسوب گیری مبدل اصلی و ثانویه. آب داخل لوله ها و پکیج هم تخلیه شده.

  1. سلام. احتمالا آب داخل رادیاتور ها کثیف است و نیاز به شست و شو دارند.

 89. سلام. پکیج خونمون ایران رادیاتور m24ff دو مبدله هست. وقتی میزارم روی حالت تابستانه ( ولوم روی صفر ) بازم لامپ ولوم روشن میمونه و بدون اینکه هیچ شیر اب گرمی باز بشه هر چند دقیقه یه بار شعله روشن میشه. پمپ هم دایم کار میکنه. (مثل حالت زمستانه کار میکنه) . ری استارت که میکنم (وقتی روی حالت تابستانه هست) درست میشه و حالت تابستانه رو اجرا میکنه. اما همینکه تغییرش میدم به زمستانه بعد برمیگردم روی حالت تابستانه باز یه ضرب مثل الت زمستانه کار میکنه. مشکل به نظرتون از کجاست؟

  1. سلام. در اکثر مواقع مشکل از پتانسیومتر ولوم است و باید برد را باز کنید و داخل پتانسیومتر اسپری ناهید بزنید.

 90. سلام و خسته نباشد. پکیج ایرا رادیاتور مدل m24ff دارم که از اب گرم استفاده میشه مثلا وقتی حموم رفتنی فشار میاد تا نیم درجه بعد که اب گرم رو می بندیم فشار دوباره بالا میاد. خواستم ببینم علت چیست؟

  1. سلام. احتمالا شیر پر کن باز است یا مبدل ثانویه سوراخ است و آب دزدی دارد.

 91. سلام وعرض ادب پکیج ایران رادیاتور مدل m24فقط ترور406080 میده وقتی دودکش که برمیداشتم روشن میشد وعادی کار میکرد ولی امشب هرکار میکنم اولا چراغ زرد روشن نمیشه وفقط ارور406080میده لطفاراهنمایی کنید وسوال دوم اینکه برای لوله هواکش کلاهک لازم داره یانه یکی میگه آرهیکی میگه نه

  1. سلام. کلاهک حتما باید باشه کدوم عقل کلی گفته کلاهک لازم نیست؟ بدون کلاهک باد و بارون و برف و پرنده و خزنده وارد دودکش میشن. شما هم مشکلت اینه که دودکش دستگات کیپ شده. احتمالا پرنده رفته توش

 92. سلام پکیج ایران رادیاتور دارم وقتی شیر اب گرم رو باز میکنم اصلا اب نمیاد خیلی خیلی کم قطره قطره چند پیش هم جرم گیری شده مشکل چیه که اب گرم اصلا نمیاد ولی اب سرد میاد

  1. سلام. به احتمال زیاد مبدل پکیج مجدد رسوب بسته است. همچنین احتمال دارد فیلتر گرفته باشد.

 93. سلام. پکیج ایران مدل 24CF دو مبدله بدون فن داریم. اول بهار هر دو مبدل را اسید شویی کردم. آب گرم خوب شد. زمستان که شوفاژها را روشن کردم دیگه آب گرم مصرفی سرد و گرم میشه و هی شعله بدون هیچ پیام خطایی خاموش و روشن میشه. اگه دمای آب گرم را کم بذارم و آب را کم باز کنم آب کمی گرم میشه ولی چراغها دو تا دو تا چشمک نمی زنه.. متشکرم از راهنماییتون.

  1. سلام. باز هم رسوب دارید.

 94. با سلام مجید کریمی هستم از تهران
  پکیج من ایران رادیاتور مدل۲۴ffهست چند وقته که ارور۴۰ ۶۰ ۸۰ میده ورادیاتورها کار نمیکنن و احتمال میدم اشکال از پرشر فن باشه من چطور میتونم بدون تعویض پرشر اون را تست کنم که بفهمم اون سالمه یا خراب .ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام. بهترین راه تست پرشر استفاده از یک پرشر نو است. با این حال به کمک مولتی متر هم میتوانید آن را چک کنید.

 95. سلام
  پکیج زمینی Z36FF دارم ، قسمت بالای رادیاتور ها گرم است و قسمت پائین نیم گرم .
  هواگیری رادیاتورها ،پمپ ، تخلیه آب رادیاتورها را انجام دادم ولی باز هم همین حالت است . مشکل کجاست و چه کار باید انجام دهیم .

  1. سلام. اگر تمام این کار ها را انجام داده اید تنها یک راه حل باقی میماند، پمپ قوی تر برای سیرکوله تهیه کنید.

 96. سلام تنظیم گاز رو چجوری باید انجام بدیم
  یک پیچ چهارسو خور و یکی هم آچار خوره که اونو دستکاری کردم

  1. سلام. باید حتما توسط سرویسکار مجاز انجام شود.

 97. سلام پکیج دیواری ایران رادیاتور ما درجه مانومتر بالا و پایین میرفت با استفاده از مطالب خوب و فنی شما وبا باد کردن منبع انبساط درست شد خیلی خیلی سپاسگزارم من در تهران زندگی میکنم سایت فوق العاده خوب و کابردی راه انداختید انشاالله همه روز های زندگی تان مثبت و خیر باشه

  1. خواهش میکنم

 98. سلام خسته نباشید یه پکیج ایران هست مدل ام، دستگاه را وقتی روشن میکنم یک دقیقه ک کار میکنه دما و فشار میره بالا و پکیج خاموش میشه مشکل از چیه سوپاپ شیر سه راهه موتور شیر سه راهه هواگیر خودکار هم عوض کردم نشده علت چیه

  1. سلام. آب دور نمیزنه. باید ببینی پمپ سالمه یا نه، مدار رسوب داره یا نه و..

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو