تعمیر پکیج ایران رادیاتور – آموزش تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور – آموزش تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر دنبال تعمیر پکیج ایران رادیاتور هستید، متن زیر به شما کمک میکند تا از صفر تا صد تعمیر پکیج ایران رادیاتور را یاد بگیرید. این متن با زحمت تیم فنی کرمان تاسیسات برای راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان در بحث آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهیه شده است. منبع این متن فلوچارت تعمیر پکیج ایران رادیاتور از کتاب اصول و عملکرد پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور نوشته محمد ساعد کمالی میباشد:

برای تعمیر پکیچ ایران رادیاتور، کافی است از روش زیر استفاده کنید.

مرحله اول تعمیر پکیج ایران رادیاتور: کلید روشن و خاموش را روی حالت روشن قرار دهید.

کلید روشن و خاموش پکیج ایران رادیاتور را روی 1 قرار دهید.

اگر چراغ سبز بالای کلید روشن شد به شماره 2 بروید. در غیر این اگر پکیج روشن نشد، علت روشن نشدن پکیج برابر است با:

 • قطع برق ( پریز برق را با فازمتر چک کنید که برق داشته باشد)
 • فیوز پکیج سوخته است (با فازمتر چک کنید که برق بعد از فیوز وجود دارد یا خیر).
 • برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور مشکل دارد و باید تعویض گردد.

در بعضی مواقع علت روشن نشدن پکیج بسیار ساده است. ممکن است محافظ برق پکیج خراب شده باشد و برق را از خود عبور ندهد. در این صورت برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود کافیست محافظ را از مدار حذف کنید و یک محافظ برق پکیجی جدید جایگرین نمایید. 

با یک فاز متر و با رعایت احتیاط، چک کنید که برق تا کجای برد الکترونیک وجود دارد، اگر برق تا قبل از فیوز برد وجود دارد اما بعد از آن دیگر فازمتر روشن نمیشود به معنی خرابی فیوز است. برای تعویض فیوز کافیست یک فیوز نیم آمپر معمولی از فروشگاه قطعات الکترونیکی خریداری نمایید و  دو شاخه پکیج را از برق بکشید. سپس فیوز قبلی برد پکیج را از مدار خارج نمایید و فیوز جدید را جایگزین کنید.

گاهی اوقات نیز علت خرابی پکیج ایران رادیاتور، مشکل برد الکترونیک است. اکثر خرابی های برد الکترونیک پکیج نیز به خاطر نوسان برق ایجاد میشود. اگر این مشکل وجود داشته باشد برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید برد پکیج را تعویض نمایید. اما قبل از آن حتما برد الکترونیک پکیج را نزد یک تعمیرکار برد پکیج ببرید و نشانش دهید شاید با تعویض بعضی از قطعات داخل برد، بتوانید از همان برد قبلی استفاده نمایید. 

اگر چراغ ریست پکیج (چراغ قرمز رنگ در پکیج های ایران رادیاتور) روشن شد، دکمه ریست را یک بار فشار دهید تا پکیج مورد راه اندازی مجدد قرار بگیرد. اگر چراغ قرمز مجددا روشن شد به جدول عیب یابی پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید و به کمک آن جدول مشکل را برطرف نمایید.

روشن شدن چزاغ قرمز پکیج ایران رادیاتور به معنی قطع شعله و ارور دادن پکیج است. هر کدام از ارور های پکیج ایران رادیاتور به معنی خراب شدن یکی از سنسورها و یا در حالت قطع قرار گرفتن آن ها است. برای راحتی شما عزیزان در راستای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، تعدادی از این ارورها را همین جا توضیح میدهیم.

ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور آنالوگ - ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

بیشترین ارور ( کد خطایی ) که ممکن است حین تعمیر پکیج ایران رادیاتور به آن بر بخورید، ارور 40 70 یا همان E1 است. ظاهر شدن این ارور به این معنی است که فشار مدار رادیاتورهای پکیج بیش از حد کم است. این فشار توسط گیج فشار پکیج نشان داده میشود. گیج فشار ( مانومتر ) در پکیج های ایران رادیاتور یک عقربه مشکی رنگ است که از عدد 0 تا 4 طبقه بندی شده است. محدوده فشار مناسب فشار پکیج ایران رادیاتور، بین 1 تا 1.5 بار میباشد.

برای بالا بردن فشار پکیج ایران رادیاتور باید شیر پر کن را باز کنید و منتظر بمانید تا درجه فشار بالا برود. بعضی از همکاران و مشتریان به اشتباه این شیر را شر هواگیری پکیج مینامند در حالی که وظیفه این شیر خارج کردن هوا از مدار نیست. اگر شیر پر کن را باز کردید اما فشار به آرامی بالا میرود، همراه با باز نمودن شیر پرکن پکیج، یک شیر آب سرد نیز باز کنید تا پمپ خانه فعال شود و آب با فشار وارد پکیج شود.

شیر پر کن پکیج های ایران رادیاتور دو نوع است. مدل اول شیر پر کن آبی رنگ که شبیه سر ماژیک است و مدل دوم که یک شیر گرد و مشکی رنگ میباشد.

اگر شیر پر کن را باز کردید اما فشار بالا نرفت یکی از موارد زیر علتش میباشد:

1.      خرابی شیر پر کن پکیج

2.      گرفتگی مسیر شیر پرکن

3.      گرفتگی مسیر مانومتر

4.      کم بودن فشار آب ورودی به دستگاه

در این صورت برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود باید شیر پر کن را با آچار 14 باز کنید و ببینید نشکسته باشد. در بعضی از پکیج های ایران رادیاتور، شیر پر کن پکیج میشکند و نیاز به تعویض پیدا میکند. سپس با یک سنجاق قفلی، مسیر شیر پر کن را باز کنید تا آب بتواند وارد مدار شود.

همچنین از صحت عملکرد مانومتر پکیج نیز مطمئن شوید. برای ین کار باید مانومتر را با آچار 14 باز کنید و مطمئن شوید که سر مانومتر نگرفته باشد. اگر سر مانومتر رسوب گرفته است با  یک سنجاق قفلی آن را تمیز کنید و مجددا مانومتر را ببندید.

گاهی اوقات نیز فشار آب ورودی به دستگاه بیش از حد کم است. باید مطمئن شوید مسیر ورودی کامل باز باشد و آب پر فشار از شلنگ ورودی پکیج خارج شود. اگر تمام موارد را چک کردید و فشار همچنان کم بود، باید یک پمپ قوی تر برای منزل خود بخرید.

حالا که فشار بالا رفته است، یک مرتبه دستگاه را ریست کنید. اگر بعد از انجام این همه مرحله، هنوز کد خطای 40 70 یا E1 را مشاهده میکنید مطمئن باشید که پرشر سوئیچ آب که کارش فهمیدن فشار مناسب پکیج است خراب شده و نیاز به تعویض دارد. البته این اطمینان را به شما بدهم که جنس پرشر سوئیچ آب در پکیج های ایران رادیاتور خیلی خوب است و احتمال خراب شدنشان بسیار کم میباشد. اما این هم یک قطعه است و ممکن است خراب شود.

 

در پکیج های قدیمی تر ایران رادیاتور به جای استفاده از پرشر سوئیچ آب، از فلوسوئیچ استفاده شده است. این قطعه نیز ممکن است خراب شده باشد. تا اینجای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، توانسته اید عیب یابی را به خوبی فرا بگیرید. از اینجا به بعد کار تخصصی تر میشود.

مرحله دوم تعمیر پکیج ایران رادیاتور : ولوم شوفاژ را زیاد کنید و به عملکرد پکیج نگاه کنید.

 

کلید گرمای شوفاژ ( ولوم سمت چپ که کنارش عکس رادیاتور کشیده شده است) را زیاد کنید:

دست خود را روی پمپ پکیج بگذارید تا متوجه شوید که پمپ کار میکند یا نه (اگر پمپ کار نکند فشار و دمای مدار زیاد میشود و علاوه بر صدای وحشتناک از داخل پکیج به علت فشار زیاد، ارور 40 70 80 توسط چراغ های پکیج ایران رادیاتور نشان داده میشود. در این حالت ممکن است پمپ پکیج سوخته باشد و یا دستگاه رسوب شدید گرفته باشد. همچنین در موارد نادر، برد پکیج مشکل پیدا میکند).

اگر پمپ کار میکند، نوبت به فن پکیج میرسد. در صورت خرابی فن و یا پرشر پکیج ارور های 40 60 70 یا 40 60 80 نشان داده میشود که باید طبق کد خطای پکیج ایران رادیاتور این ارور ها را برطرف نمایید.

اگر فن پکیج روشن شد و کار خود را به درستی انجام داد، نوبت به جرقه زن میرسد. اگر بعد از 4 ثانیه، چراغ نارنجی (چراغ شعله) روشن شد یعنی مجموعه شیر کنترل گاز، جرقه زن و یون سالم است. در غیر این صورت، هنگام جرقه زنی مجدد، با گرفتن یک چوب کبریت نزدیک مشعل پکیج، میتوانید سالم بودن شیر کنترل گاز پکیج را تست کنید. با تست چوب کبریت اگر شعله تشکیل شد به معنی خرابی جرقه زن است و اگر شعله تشکیل نشد به معنی خرابی شیر کنترل گاز، برد پکیج و یا قطع شدن گاز خانه میباشد.

اگر شعله تشکیل شد اما چراغ شعله روشن نشد به معنی خرابی میله یون پکیج است (شعله پس از 7 ثانیه قطع میشود).

اگر رادیاتور ها گرم شدند، نوبت به چک کردن آب گرم مصرفی است. پس شیر آب گرم داخل آشپزخانه یا دستشویی را باز کنید:

آیا پکیج روی حالت رقص نور میرود؟ (رقص نور یعنی روشن شدن دوتا دوتای چراغ های 30 تا 80) اگر نه:

فلوسوئیچ یا میکروسوئیچ خراب است.

دبی آب گرم (میزانی که از پکیج آب گرم گرفته اید) بسیار کم است.

برد الکترونیک دستگاه معیوب است.

اگر رقص نور تشکیل شد: آیا چراغ نارنجی (چراغ شعله) روشن میشود؟ اگر نه، ترمیستور آب گرم مصرفی را تعویض کنید.

اگر چراغ شعله روشن میشود باید صبر کنید تا آب گرم شود. اگر آب گرم نشود دو علت دارد:

شیر موتوری خراب است.

مبدل ها رسوب دارند.

دبی آب بیش از حد زیاد است.

 

 

 

پرسش و پاسخ هایی در مورد تعمیر پکیج ایران رادیاتور

ببخشید در مورد پکیجهای دیافراگمی ایران گاهی شفت محرک میکروسویچ بعد از تعویض دیافراگم،تعویض سری محدود کننده،شارژ منبع انبساط،جرمگیری صفحه ای،اطمینان از لوله موییها،چه دلیل دیگری میتواند باشد که خوب شفت بیرون نمی آید برای تحریک میکروسویچ

اگر سوپاپ های داخلی اب رد کنند
یعنی نتوانند مسیر گرمایش رو بخوبی ببندند
از فشار فنر کاسته میشه و مکیروسوییچ تحریک نمیشه
از درست جا زدن خار میکروسوییچ هم اطمینان حاصل کنید

کل بلوک رو بیرون بیار و از دوطرف بازش کن و کامل سرویس کنبرای تعمیر پکیج ایران رادیادتور اومدم. رادیاتور خوب داغ میکنه ولی اب مصرفی بعضی وقت ها سرد میشه. رادیاتور خوبه مبدل ثانویه شستشو دادیم انتی سی سالم کیت سه راهی سالم شیر رفت و برگشت وببندیم عالی میشه مصرفی

اگر شیرها رو میبندی مصرفی خوب میشه یا موتور سراهی خراب است یا کارتریج شیر سراهی چیز دیگه نمیتونه باشهیک دستگاه پکیج ایران زمانی که اب گرم رو باز میکنی هنوز اب گرم نشده خاموش میشه ان تی سی ها رو دو تا رو تعویص کردم مبدل ثانویه رو هم تمیز کردم مشکل چیه؟

موارد زیادی میتواند علت این اتفاق باشد:

1.      خرابی ترمیستور آب گرم

2.      ضعیف شدن پرشر دود

3.      خرابی یون

4.      دور نزدن آب داخل مبدل ثانویه که ممکن است به خاطر خرابی شیر موتوری باشد


 

پکیج ایران رادیاتور آنالوگ داریم که موقع کارکرد گرمایش جفت جفت شماره میندازه ۳۰ ۴۰ ، ۵۰ ۶۰ ، ۷۰ ۸۰
علت چی میتونه باشه؟

اگر در حالت شوفاژ چراغ ها دو تا دوتا روشن میشوند یعنی فلورگلاتور یا فلوسوئیچ گیر کرده است.


 

پکیج ایران ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ چه علتی داره?

پرشر دود خراب است و باید تعویض گردد. در غیر این صورت به هر دلیلی پرشر قطع است یعنی ممکن است مسیر دودکش بسته باشد یا سیم های پرشر قطع باشند.پکیج ایران فشار بالا و پایین میره شیر پر کن منبع مبدل همرو چک کردم

میخام بدونم اگه شیر پرکن خراب باشه فشار پایین هم میاد یا فقط بالا میره؟؟؟

بالا میره چون فشار اب شهر بیشتره در نتیجه شما نشتی ریز داخل مبدل ثانویه دارید. 

یه دستگاه پکیج ایران هست .که آب داغ میده .ولی رادياتوورها بدون اینکه هوا داشته باشه نصفه گرمه مشکل کجاس

بعضی اوقات پایین رادیاتور هوا میگیره و از بالا هواگیری نمیشه. علاوه بر این اگر مبدل پکیج رسوب داشته باشه پمپ زورش نمیرسه آب رو کامل تو رادیاتور ها بچرخونه. یک چیز دیگه هم که باید چک کنی اینه که خود رادیاتور ها رسوب نگرفته باشن.


یه دستگاه ایران فن کار نمیکرد رله فن تعویض شد الان شعله تشکیل میشه بعد از چند ثانیه خاموش میشه جرقه زن هم خاموش نمیشه یکسره میزنه وقتی شعله هست

میله یون شعله را تشخیص نمیدهد و باید تعویض شود.


پکیج ایران مدل mارور 70 60 40 ازچی میتونه باشه

فن روشن نمیشود. فن را به برق 220 مستقیم وصل کنید ببینید کار میکند یا نه. اگر کار نکرد خود فن سوخته اگر کار کرد مشکل از برد الکترونیکه


 

منبع انبساط ایران رادیاتور مدلEs28ffچند لیتریه

دستگاهایه E و ال ۷لیترین و ام ۶ لیتری


امروز تو پکیج ایران به یه مشکل برخورد کردم که ولوم اب مصرفی و ولوم شوفاژ روی صفر میذاشتم چراغش خاموش نمی شد و دستگاه ادامه کار میداد امکانش هست راهنمایم کنید مشکل از کجا بوده

یا دستگیره ولوم درست جا نخورده یا صفحه رویی محافظ برد سرجاش نیست اگه صفحه رویی محافظ برد رو خارج می کردید و بدون دستگیره ولوم از رو برد ولوم را می بستید می دیدید که چراغ سبز ها کامل خاموش می شود. پتانسیومتر دمای شوفاژ داخل برد مکشل پیدا کرده و نمیتونید دستگاه رو از حالت زمستانه خارج کنید. این مشکل زیاد پیش میاد. کافیه کلید رو با انبردست بکشید بیرون و دسته پتانسیومتر رو به سمت صفر بچرخونید.


یه پکیج ایران سری m رو رفتم که آب گرمشون ولرم بود و دستگاه خیلی صدا میداد، دستگاه رسوبگیری شده، سوپاپ تعویض شد بای پس تعویض شد و درست شد، ولی بعد از یک روز دستگاه روی آبگرم مصرفی خاموش روشن میشه، یعنی تا آب میاد داغ بشه خاموش میشه و بعد از سه چهار ثانیه روشن میشه، پرشر هوا و یون و موتور شیر سه راهه و یون و ntc و حتی برد هم عوض کردم نشد، تنظیم شعله هم کردم و دودکش رو هم چک کردم، پکیج داخل بالکنه، ممنون میشم دوستان نظر بدن و اگر همچین تجربه ای داشتن راهنمایی کنن

 

مبدل ثانویه را تعویض کنید. لايه هاي تويه مبدل ميچسبه به هم در اصطلاح ميگن پخته شده كه بايد يا تعويض بشه يا پمپ بخوره


دوستان پکیج ایران خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ میده
پرشر سالم
فن هم چک کردم سالمه ولی فن شرو به کار نمیکنه مشکل از چیه?

ممکنه به خاطر برد باشه. با یک برد جدید امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه.


یه پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff که رو مصرفی اصلا روشن نمیشه هیچ اروری هم نمیده

چک کنید ببینید روی جفت جفت رقص نور میره یا نه. اگر نمیره یعنی فلوسوئیچ مشکل داره اگر میره و روشن نمیشه یعنی ترمیستور آب مصرفی خراب شده باید تعویض بشه.


 

پکیج ایران ارور ۷۰ میزنه، رسولگیری کامل شده، شلنگ برگشت هم خوب گرم نمیشه، دما زود به ۸۰ میرسه و چراغ ارور ۷۰ روشن میشه، علت چیه؟

سیستم را کامل بشورید و مطمئن شوید دور پمپ کم نشده باشد


ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران m۲۴ff از چیه

ان تی سی رو چیکار باید کرد سالم روسوب زدایی کردم

از ان تی سی نیست. اول ببینید پمپ کار میکند یا خیر بعد بروید سراغ اسیدشویی مبدل اصلی و مدار رادیاتور.


ایران ،مدل اکو پمپ گرانفوس بهش میخوره ببندم

میخوره ولی باید یه اورینگ بزاری که یه کم عقبتر وایسه که پروانش به ته حوضینگ نگیره


دیروز پکیج ایران مدل ام مبدل ثانویه را شستشودادم مسله اب گرم مصرفی درست شد از ان به بد هی فشار بار بالا میره حتی در حالت خاموش شیر پر کن عوضکردم بار منبع انبساط را تنظیم کردم باز هم میره بالا فشار لطفا راهنماعی کنید

مبدل ثانویه سوراخ شده احتمالا خیلی گذاشتیش تو اسید.دوستان سیم ان تی سی مدار گرمایش ایران رادیاتور رنگش سفیده یا زرده؟

مدار گرمایش سفید

ترمستور مصرفی زرد


پکیج ایران بعد از 7-8ساعت کار کردن
ارور 70،80میده.
لطفا راهنمایی کنین.

یون و جرقه زن ضعیف شده اند جفتشان را عوض کنید. اگر مجدد تکرار شد فشار گاز افت پیدا میکنه اما احتمالش خیلی کمهپکیج ایران مدل M اتما زمانی که شیر پرکن باز میکنم روی یه درجه ثابت میزارم تا شیر پرکن را میبندم بلافاصله مانومتر رو به صفر میاد.

منبع انبساط خراب است و باید تعویض گردد اما قبل از تعویض چک کنید لوله منبع انبساط نگرفته باشد.


یه پکیج ایران هست اب مصرفی ولرم است هر کاری کردم مشکل چیه بنظرتون؟

ممکن است فشار آب بیش از حد زیاد باشد. یا دستگاه روی شعله بلند نرود.


پکیج ایران رادیاتور هست . وقتی ابگرم مصرفی را باز میکنی .شعله روشن و خاموش میشه علت چیه؟

ممکن است علت های زیر دلیل خرابی پکیج باشد:

 1. ضعیف شدن پرشر دود
 2. کم شدن فشار آب گرم حین کار
 3. رسوب مبدل ثانویه
 4. خرابی ترمیستور آب گرم
 5. خراب شدن ترمیستور شوفاژ

پکیج ایران رادیاتور قدیمی هست دیافراگمی. پمپ و دیافراگم راعوض کردم مبدل اصلی را عوض کردم مبدل ثانویه راشستشو دادم ولی یه صدای زوزه ای میده دستگاه اب را باز میکنی قط میشه میرهدرو شوفاژ زوزه میکشه پمپ رادرحالت دور ۲میزارم صداش میفته ولی رادیاتورها خوب گرم نمیشه راهنمایی کنید.

دلیل صدا دادن پکیج شما ممکن است دفرمه شدن اورینگ سوپاپ شیر سه راهی باشد.


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور اتما یک ماه پیش رفتم و سرویس کامل کردم . الان میگه آب سرد وگرم میشه علتش چی میتونه باشه؟

ممکن است دستگاه مجددا رسوب گرفته باشد. دلیل دیگر هم میتونه خراب شدن شیر موتور برقی باشد.


پکیج مدل m24ff ایران رادیاتور برای چندمین بار از تخلیه که کنار آن تعبیه شده آب خارج میشود و فشار صفر شده و خاموش میشود. جسارتا علت آن چیست؟

اون شیر تخلیه نیست بلکه شیر اطمینان است. ممکن است خود شیر اطمینان خراب باشد و یا این که فشار مدار به بیش از 3 رسیده باشد. اگر فشار زیاد شده است دلیلش خراب شدن منبع انساط است.


پکیج ایران مبدل ثانویه رسوبگیری شده گرمایش مشکلی نداره ولی آب مصرفی دمای مناسبی نداره آبدهی خوب است. فلکه ورودی آب سرد پکیج که کم میکنم آب داغ میشه لطفا راهنمایی کنید.

این موارد را چک کنید:

 1. فشار آب ورودی دستگاه بیش از حد زیاد نباشد.
 2. شیر سه طرفه به طور کامل مسیر رادیاتور ها را ببندد.
 3. شعله بلند پکیج تنظیم باشد.
 4. شعله پکیج تا وقتی که آب گرم باز است قطع نشود.

کد 40/60/80 ایران رادیاتور مدل 24
خطای چیه

به معنی خرابی پرشر سوئیچ دود است و باید تغییر کند.


پکیج ایران مدل اکو آبگرم مصرفی دما بالا نمیره
پکیج نو هست
به نظرتون مشکل از کجاست؟

باید شیر گاز را تنظیم کنید.


جمپر تغییر گاز شهر ب کبسولی تو برد ایران کدومشه؟

شماره 3 . حتما از رگلاتور گاز 18 یا 20 میلی بار استفاده کن تا دستگاه راحتر استارت بزنه .


پکیج M ایران رادیاتور مبدل ثانویه شست وشو شده Ntc تعویض شده دبی آب کم شده شعله گاز هم تنظیم کردم شیر برقی سالم ولی آبگرم مصرفی ولرمه رو گرمایش رادیاتور ها کاملا گرم.
بنظر مشکل از چی میتونه باشه؟

دو دلیل میتونه داشته باشه:

 1. روی آب گرم روش شعله بلند نره و یا شعله قطع و وصل بشه
 2. شیر سه طرفه کامل مسیر رادیاتور ها را نبسته باشد و مقداری از آب گرم به سمت رادیاتور ها برود.

پکیج ایران رادیاتورمدل m24ffخطای ۴۰.۶۰.۸۰میدهدعایق رابرمیدارم روشن میشه کارمیکنه عایق رومیزارم کاورم میبندم به همین خطابرمیگرده درصورتیکه اکسیژنم داره.

دستگاه خوب نفس نمیکشد کلا سینی را بردارید.۴۰،۷۰،۸۰ ایران رادیاتور مربوط به چی میشه؟

به معنی جوش آوردن آب داخل مدار و قطع شدن کلید حرارتی است. به احتمال بسیار زیاد دستگاه رسوب شدید دارد.


مشکلات مختص به تعمیر پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور

پکیج ایران ال ۲۴ دمای اب مصرفی از ۴۰ بالاتر نمیره رادیاتور مشکلی نداره گاهی ارور ای ۲ میزند یون بررسی شده مبدل ثانویه جرمگیری شده لطفا راهنمایی کنید.

جای سیمهای ان تی سی ها رو چک کنید که بعد از سرویس کردن با هم عوض نشده باشن و یا با یک ان تی سی سالم آب مصرفی رو چک کنید .

شیر گاز سالم رادیاتور مشکلی نداره. فقط مصرفی تا درجه به ۳۸ یا۴۰ میره دوباره میاد پایین تا ۳۵ دوباره همچنین تا ارور ایی ۲ میزه

خطای ای ۲ در سری ال برای میله یونه

آیا تنظیم شیر گاز انجام بدم درست میشه یا یون عوض کنم

خوب تنظیم شیر گاز پس از سرویس در اولویته ولی اگر بصورت چشمی ارتفاع شعله خروجی از برنر درست باشه نمیتونه اینقدر دما کم و متفاوت باشه ، اگر با مشاهدات خودتون احساس میکنید که نیاز به تنظیم شعله داره حتما اینکار رو انجامش بدین و اگر نتیجه مثبت نبود برین سراغ ان تی سی ، میله یون ، شستشوی مجدد مبدل ثانویه با پمپ اسید شویی ، بررسی ارتباط سیم یون با برد ، فاصله میله یون با برنر ، سلامت دیگر قطعات درگیر این خطا .

مشکل از ضعیف شدن پرشر دود بود، تا دما به 40 میرسید پرشر دود قطع میکرد. با تعویض پرشر دود دستگاه سالم شد و دما به 60 هم رسید.


علت افت فشار پکیج ایران غیر از نشتی لوله ها چی میتونه باشه

شیر پرکن اب رد میکنه

نه هر دو روز فشار از یک ونیم میاد پایین پکیج مال دوساله

ممکن است منبع انبساط خراب باشد و یا یک نشتی خیلی کوچک در مدار وجود داشته باشد.


پکیچ ایران رادیاتور سری L28FF در مدار آب گرم مصرفی مدام دودقیقه یکبار خاموش میشه فشار گاز و مبدل ثانویه را چک کردم

اگر به دما نمیرسد احتمالا پرشر دود ضعیف شده است و باید تعویض کنید.


پکیج ایران ارور 50میده

پرشیر هوا دو شلنگه شده حل نشده

پرشر هوا تعویض شده اما بعدچندروز باز ارور میده

ممکنه به خاطر دودکش غیر استاندارد باشد. چک کنید باد داخل دودکش برنگردد و کلاهک اچ هم وجود داشته باشد.


پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff کد 31میده ان تی سی گرمایش رو عوض کنم درست میشه؟

بله ترمیتسور خراب شده و باید تعویض بشه.


برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمده ام. در عرض چند ثانیه روشن که میشه دما میرسه به رنجی که تنظیم شده دوباره در عرض چند ثانیه استارت میخوره مشکل از چی میتونه باشه همه چیه پکیج رسوبگیری ومسیر بازه

آب خوب دور نمیزند. یا لوله کشی مشکل دارد یا یک جایی از مسیر آب نمیتواند به خوبی دور بزند. در نهایت اگر مشکل رفع نشد با تنظیم پارامتر های برد، استارت مجدد را روی 240 ثانیه تنظیم نمایید.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff کد 31میده ان تی سی گرمایش رو عوض کنم درست میشه؟

ارور 31 در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور یعنی ترمیستور شوفاژ خواب شده است و باید تعویض شود.


پکیج ال ایران در عرض چند ثانیه روشن که میشه دما میرسه به رنجی که تنظیم شده دوباره در عرض چند ثانیه استارت میخوره مشکل از چی میتونه باشه همه چیه پکیج رسوبگیری ومسیر بازه

اگر مطمئنید که مسیر کامل باز است و شیر موتوری سالم است، مشکل از لوله کشی میباشد. در این مواقع بهترین کار این است که شعله بلند را کمتر کنید تا دستگاه مدت زمان بیشتری روشن بماند و در کنار این کار، ار پارامترهای برد پکیج ایران رادیاتور، استارت مجدد را روی 240 ثانیه تنظیم کنید.

ارور e50 ایران رادیاتور چطوری رفع میشود؟

-: باید پرشر دود را تعویض کنید. اگر فن روشن نمیشود اول چک کنید فن نسوخته باشد بعد رله فن داخل برد را عوض کنید.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور ۲۸
برای واحد۲۲۰متری با ۱۱۰پره نصب شده یکی ازرادیاتورها تانصفه بیشتر گرم نمیشه هواگیری که انجام میشه یکی دوهفته خوبه دوباره هوا میگیره
کلادمای مطلوبی هم خونه نداره ظرفیت پکیج مناسب هست برای این واحد؟
واینکه محلول پروتکتور بریزم مشکل هواگرفتن برطرف میشه

به احتمال زیاد مدار رادیاتور شما تولید گاز هیدروژن میکند. دو عدد مایع ضد هوا و رسوب بریزید و نصف استکان مایع ریکا. دیگر هوا نیمیگرد.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور ارور E8 میزنه (ترموستات حد عمل کرده ) از چه چیزایی میتونه باشه ؟

مشکل به احتمال زیاد از رسوب گرفتن مبدل ها است باید سرویس کامل و اسیدشویی انجام دهید. دقت کنید پمپ پکیج سالم باشد و سرعتش کم نشده باشد.تعمیر پکیج ایران رادیاتور L24
E51
میزنه
پرشر عوض شده

یکی دوساعت کار میکنه باز خطا میزنه
ریست میکنم باز روشن میشه. مشکل از کجاست؟

ممکن است پرشر جدید ضعیف باشد. یک پرشر هوبا از نمایندگی ایران رادیاتور بخرید و نصب کنید.پکیچ ایران مدل 24 L دمای اب مصرفی تا40 بالا نمیرود دستگاه راشستشو دادم شیر سه راهی پمپ فن را تمیزکردم لطفا راهنمایی کنید.

دقت کنید شعله قطع نشود. اگر شعله قطع میشود مشکل از یکی از سنسور ها است. اگر شعله قطع نمیشود یا فشار آب زیاد است یا شعله تنظیم نیست.تعمیر پکیج ایران رادیاتور: ارورE99می زند ازچه می باشد؟

مشکل از برد است و باید تعویض شود.


تعمیر پکیج ایران رادیاتور M24 ff . ارور 80 میده دستگاه صدای تلق تلق میده و خاموش میشه ایراد چی هست ؟

مشکل از رسوب داخل مبدل ها است و اسیدشویی نیاز دارد. دلیل صدا هم بالا رفتن فشار داخل مدار است که باعث باز شدن مسیر بای پاس میشود.برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل l24ff اومدم. ابگرم بهداشتی در اشپزخانه وسرویس بهداشتی عااالی
اما حمام دما از 40 بالاتر نمیره
بنظرم شیر مخلوط قاطی میکنه

سلام. مهم آب خروجی از پکیج است. اگر آب خروجی از پکیج بیشتر از 40 درجه نمیشود چند دلیل دارد:

 1. فشار آب بیش از حد زیاد است.
 2. مبدل ثانویه رسوب دارد.
 3. شعله به دلیل خرابی پرشر سوئیچ دود قطع میشود.
 4. آب سرد و گرم قاطی میشود.

شیر اطمینان پکیج

سلام. شیر اطمینان پکیج ما خراب شده است و آب میدهد . پکیج ایران رادیاتور مدل E24 را ده سال پیش خریده ایم تا کنون خیلی خوب کار میکرده است اما الان شروع کرده به آب دادن. با توجه به مطالب خوب سایتتتان چک کردوم و متوجه شدم که فشار پکیج روی 1.5 بار است در نتیجه به خاطر بالا رفتن فشار نیست که آب مدهد . البته آب دادنش کم و در حد چند قطره است اما همین هم باعث شده که دو سه روزی یک بار فشار پکیج کم شود و مجبوریم فشار را دستی ببریم بالا. چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟

پاسخ:

به احتمال خیلی زیاد شیر اطمینان خراب شده است. این شیر تا حدودی یکی از قطعات مصرفی شناخته میشود و طبیعی است که بعد از ده سال استفاده خراب شود. بهتر است شیر را تعویض نمایید. البته قبل از آن دو مرتبه شیر را به سمت چپ بچرخانید تا آب با فشار زیاد از آن بیرون بزند. سپس پمج دقیقه صبر کنید. اگر شیر دیگر نشتی نداشت یعنی یک تکه رسوب باعث شده بوده که شیر آب بدهد و نیاز به تعویض نیست اما اگر مجددا آب داد به معنی خراب شدن فنر داخلش است. موفق باشید.نمایندگی تعمیر پکیج

سلام برای گرفتن نمایندگی تعمیر پکیج چه کار هایی باید بکنیم؟ ما میخواهیم نمایندگی پکیج ایران رادیاتور و نمایندگی پکیج بوتان در کرمان را داشته باشیم

پاسخ:

با سلام. برای اخذ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان باید با دفتر خدمات پس از فروش ایران رادیاتور واحد کرمان در خیابان 24 آذر صحبت نمایید. همچنین برای اخذ نمایندگی پکیج بوتان در کرمان باید با شرکت بوتان در تهران صحبت کنید (مهدس بابایی و مهندس جهانگیری بیشتر میتوانند کمکتان کنند)علت روشن نشدن پکیج

سلام ما یک پکیج ایران رادیاتور داریم که روشن نمیشود. میخواهم علتش را بدانم چون واقعا دارد اذیتمان میکند و با آب سرد هم نمیشود حمام رفت.

پاسخ

علت های زیادی میتواند داشته باشد. یکی از مهم ترین علت ها برای روشن نشدن پکیج کمبود فشار آب کافی در مدار است. ببینید عقربه فشار پکیج شما روی چه عددی است اگر زیر 0.7 باشد ممکن است پکیج روشن نشود. بهتر است فشار را بین 1 تا 1.5 تنظیم کنید. برای تنظیم فشار در این محدوده باید شیر پر کن پکیج را باز کرده و مدتی صبر کنید تا فشار بالا رود.خدمات پس از فروش ایران رادیاتور

سلام آدرس خدمات پس از فروش ایارن رادیاتور تهران کجاست؟

پاسخ:

خیابان طالقانی، بن بست زحل.دکمه ریست پکیج بوتان کجاست ؟

سلام ببخشید ما میخواهیم پکیج را ریست کنیم اما نمیدانیم دکمه ریست پکیج بوتان کجاست . قبلا پکیج ایران رادیاتور داشتیم خیلی راحت ریست میشد. اما الان واقعا متوجه نمیشویم پکیج بوتان چگونه راه اندازی مجدد میشود.

پاسخ :

در پستی جدا گانه توضیح داده ام که پکیج بوتان چگونه ریست میشود اما اگر مشخصا میخواهید بدانید که دکمه ریست پکیج بوتان کجاست باید بگویم به جز پکیج بنسره پرو بوتان، بقیه پکیج های شرکت بوتان دکمه ریست مشخصی ندارد و تنها کاری که باید بکنید تغییر فصل و یا قرار دادن دکمه اصلی روی حالت استندبای میباشد.یون

سلام. یون پکیج ایران رادیاتور چه قیمت است؟

پاسخ:

در حال حاصر یون با کیفیت حدود 55 هزار تومان میباشد.لوله کشی شوفاژ بوتان

ممنون از سایت خوبتان. لطفا بگید لوله کشی شوفاژ بوتان چگونه است.

پاسخ

ببخشید متوجه منظورتان نشدیم. لوله کشی شوفاژ بوتان مانند بقیه شوفاژ ها است و تفاوتی ندارد ! مجددا سوالتان را بفرمایید.علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

بنده سرویسکار پکیج هستم الان پای یک دستگاه پکیج ایران رادیاتور مدل Eco ایستاده ام و مشعل پکیج روشن نمیشود میخواهم علتش را بدانم دستگاه ارور 40 60 70 میدهد.

پاسخ

رله فن داخل برد خراب شده است و فن روشن نمیشود. باید برد را بازر کنید و رله فن را تعویض نمایید.نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در کرمان

چه کسی نمایندگی پکیج ایران رادیاتور را در شهر کرمان دارد؟

پاسخ:

حدود 10 نمایندگی تعمیرات ایران رادیاتور در کرمان و حدود 60 نصاب وجود دارد.صدا دادن پکیج

علت صدای پکیج ایران رادیاتور چیست؟ سه روز است که پکیج ما صدای تراکتور میدهد و صدای همسایه ها درامده است. خدا رو شکر که تابستان است و فقط ده دقیقه در روز پکیج کار میکند.

پاسخ:

اگر با وجود صدای زیاد، پکیج کار میکند ، به احتمال فراوان مشکل از فن پکیج شما است. در پستی جداگانه راجع به علت صدای پکیج ایران رادیاتور نوشته ام آن را مطالعه کنید تا بتوانید مشکل پکیج را رفع نمایید.کولر گازی ایران رادیاتور

کیفیت کولر گازی ایران رادیاتور چگونه است؟ میخواهیم برای یکی از بیمارستان ها کولر گازی ایرانی ببندیم به ما گفته اند ایران رادیاتور مارک خوبی است.

پاسخ:

یکی از با کیفیت ترین کولر گازی های تولید شده داخل کشور ، کولر گازی ایران رادیاتور است. کمپرسور این دستگاه ها به تنهایی پنج سال گارانتی دارد.علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

ببخشید میشه بگید علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ چیه ؟ رادیاتور های ما نصفشون گرمه و نصفشون سرده چه کار باید بکنیم؟

پاسخ:

رادیاتور های شما هوا گرفته اند و باید هواگیری شوند. در پستی جداگانه راجع به هواگیری پکیج و رادیاتور توضیح داده ام.

  

نمایندگی ایران رادیاتور کرمان - نمایندگی بوتان کرمان

اگر در شهر کرمان زندگی میکنید و پکیج ایران رادیاتور یا بوتان دارید، بالاخره یک روز به نمایندگی ایران رادیاتور کرمان یا نمایندگی بوتان کرمان نیاز پیدا میکنید. برای تعمیر پکیج خود میتوانید با شماره 09135824101 تماس بگیرید و سفارش تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج بوتان خود را ثبت نمایید. مطلب تعمیر پکیج ایران رادیاتور به شما کمک میکند تا مسکلات پکیج خود را متوجه شوید.

این پست دارای 33 نظر است

 1. سلام
  برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمدند خانه ما اما حالا که رفته اند درجه دستگاه رفته است روی 3 و از دستگاه آب می‌آید چه کار کنیم؟

  1. سلام
   به احتمال بسیار زیاد شیر پر کن باز مانده است که فشار بالا رفته و از سوپاپ اطمینان پکیج آب میدهد.
   کار ساده ای است: خم شوید زیر پکیج و شیری که شبیه کله ماژیک است را ببندید. بعد از چند دقیقه دیگر نشتی نخواهید داشت.

پاسخی بگذارید

بستن منو