فروش، نصب و تعمیر کولرگازی در کرمان

یکی از خدمات ارائه شده در کرمان تاسیسات، فروش اسپلیت و کولرگازی در کرمان است. علاوه بر این نصب کولرگازی و اسپلیت و تعمیر کولرگازی نیز از خدماتی است که توسط کرمان تاسیسات ارائه میشود. اگر کولرگازی شما خوب و مانند سابق سرد نیست و باد گرم میزند، یا اگر مدت زمان زیادی از سرویس کولرگازی میگذرد، با کرمان تاسیسات، نمایندگی فروش و تعمیر کولرگازی در کرمان تماس حاصل فرمایید تا مشکل دستگاه شما را رفع نماییم. تعمیر اسپلیت در کرمان تخصص ماست.

کولرگازی چیست؟

گرمای بیش از حد هوا در کرمان باعث شده است که افراد زیادی برای خنک کردن خانه و محل کار خود از کولرگازی و اسپلیت در کرمان استفاده نمایند.

 

کولر گازی دستگاهی است که مانند یخچال با گرم کردن هوای بیرون از خانه, هوای داخل خانه را خنک میکند. این یک فرایند قدیمی است که سال های سال توسط یخچال نیز استفاده شده است. به این ترتیب که یک رادیاتور داخل خانه (که نامش اواپراتور evaporator است) گرمای داخل خانه را به خودش جذب میکند.

تعمیر اسپلیت و کولرگازی در کرمان شارژ گاز مشکل اسپلیت

کولرگازی چگونه کار میکند؟

چنین سیستمی برای کار کردن نیاز به مبرد (گاز) دارد. این گاز توسط کمپرسور کولرگازی پر فشار و داغ میشود، به رادیاتور (کندانسور) میرود تا کمی خنکتر و چگال (فاز مایع) شود، از شیر اکسپنشن (شیر بسط) یا لوله مویی میگذرد تا بر اثر پاشش بجوشد و از اواپراتور میگذرد تا دوباره وارد فاز گاز شود (البته اینبار فشارش خیلی کمتر از اول کار است) و به علت همین گرفتن گرما از محیط، محیط داخل خانه را سرد کند.

 

تمام فرایند کمپرس مبرد، چگال شدن و اکسپنشن داخل یونیت خارج از خانه انجام میشود و تنها اتفاقی که داخل یونیت خانگی به وجود میاید، گرفتن گرما از محیط است. 

دو نوع کولر گازی وجود دارد:

 

  1. کولرگازی یک تکه یا همان کولرگازی پنجره ای: این نوع کولرهای گازی فاقد لوله کشی هستند و برای فضاهای کوچک تهیه شده اند.
  2. کولر گازی دو تکه یا همان اسپلیت ها: این کولرگازی ها دارای لوله کشی هستند، در نتیجه با تعبیه آن ها روی پشت بام میتوان برای تمام اتاق های خانه از یک یونیت داخلی جداگانه استفاده کرد. مزیت دیگر این کولرگازی ها نسبت به کولرگازی یک تکه این است که در صورت خرابی یکی از یونبیت ها، بقیه یونیت ها به کار خود ادامه میدهند.

هر کدام از اجزای کولرگازی چه نام دارند؟

یونیت داخل خانه، اواپراتور نام دارد. وظیفه اواپراتور گرفتن گرما از محیط است. یونیت خارج از خانه متشکل از کمپرسور، کندانسور و لوله مویی است. وظیفه کندانسور، تغییر فاز مبرد و چگال کردن آن است. وظیفه کمپرسور، کشیدن مبرد بی رمق از اواپراتور و فشار دادن آن داخل کندانسور است. وظیفه لوله مویی ریز کردن مسیر مبرد برای مایع شدن و پاشش آن به اواپراتور میباشد. اواپراتور دارای دو فیلتر است و به علت کثیف شدن این فیلتر ها، بعد از مدتی پرتاب باد کولرگازی کم میشود. برای سرویس کولرگازی در کرمان کافی است با کرمان تاسیسات تماس حاصل فرمایید.

 

کمپرسور های اسپلیت کولر گازی با انواع مختلفی تولید میشوند. قلب تپنده اسپلیت دقیقا همان کاری را میکند که قلب انسان انجام میدهد. همانطور که قلب ما خون را پر فشار کرده به سمت رگ ها میفرستد و خون کم فشار را از رگ ها میکشد، کمپرسور نیز مبرد کم فشار شده در اواپراتور را میمکد و با فشار زیاد به داخل مدار کندانسور وارد میکند. کمپرسور ها داخل بونیت خارجی هستند و به همین دلیل صدای آن ها را نمیشنوید. کمپرسور ها سه نوع هستند:

1.      کمپرسور پیستونی: دقیقا مانند پیستون ماشین، مبرد از یک سوپاپ کشیده میشود با فشار زیاد از سوپاپ دیگر خارج میشود.

2.      کمپرسور اسکورال: دو مارپیچ حلزونی فشار زیادی به مبرد میاورند.

 

3.      کمپرسور روتوری: یک روتور، مبرد را داخل خود میگرداند و با فشار زیاد آن را خارج میکند.

گاز مبرد کولر گازی در کرمان چیست؟

گاز معمول کولرگازی در کرمان، گاز R22 است. این گاز در حال حاضر منسوخ شده است و باید از گاز های دیگری برای شارژ گاز کولرگازی و اسپلیت استفاده نمود. علاوه بر این به علت ممنوعیت تولید گاز 22 به خاطر تاثیر منفی بر لایه اوزون، این گاز کمیاب شده. قیمت گاز R22 در حال حاضر یک میلیون و سیصد هزار تومان است. به این ترتیب، تلاش میشود که گاز سیستم های اسپلیت و کولر گازی به مبردهای جدیدتر تغییر کنند. البته این کار هزینه زیادی میطلبد زیرا علاوه بر تغییر گاز، روغن داخل کمپرسور نیز باید تعویض گردد. سرویسکاران ما در رابطه با تعمیر کولرگازی در کرمان، خدمات تعویض مبرد را در کنار شارژ گاز اسپلیت انجام میدهند.

اسپلیت ها در دو نوع معمولی و اینونتر ساخته میشوند. اسپلیت اینورتر مصرف برق پایین تری نسبت به نوع معمولی خود دارد اما در عین حال بسیار گرانتر است و زمان خرابی، قطعات آن به سختی پیدا میشوند. فنی کاران کرمان تاسیسات تبحر کامل در تعمیر اسپلیت اینورتر و اسپلیت معمولی در کرمان را دارند و خدمات خود را ضمانت میکنند.

 

 

 

تعمیر کولر گازی در کرمان اسپلیت سرد نمیکند. برای تعمیر پکیج و اسپلیت در کرمان تماس بگیرید

فروش و تعمیر کولرگازی در کرمان

مزیت کولر گازی نسبت به کولر آبی:

موضوع اول که همه درباره آن شنیده اید قیمت و صرفه اقتصادی است. هر چند که بسیاری معتقد هستند که کولرهای گازی مصرف زیادی دارند و کولرهای آبی از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند، باید بگویم سخت در اشتباهند. به این دلیل که کولر آبی به منظور خنک نمودن یک فضا باید به طور مرتب و بی وقفه کار کند. همچنین کولر آبی علاوه بر برق در صورت نداشتن عایق مناسب آب زیادی هم مصرف میکند. در حالی که کولرهای گازی این مزیت را دارند که شما دمای مورد نظر خود را تعیین نموده و با رسیدن محیط به دمای مورد نظر کولر به طور خودکار قطع نموده و دیگر کار نمیکند. در نتیجه به این دلیل که کولر به صورت دائم کار نمیکند برق کمتری میسوزاند. کولر گازی الجی، کولرگازی پاناسونیک، کولر گازی ایران رادیاتور، کولرگازی جنرال، کولر گازی هایسنس، کولر گازی سامسونگ، کولر گازی اجنرال و کولر گازی گری نسل جدیدی از اسپیلیت های خود را به بازار عرضه کرده اند که مصرف برق بسیار پایین تری دارند و به آن ها اینورتر گفته میشود.

مورد دیگر آن است که کولر های آبی تنها به یک نقطه باد زده و دارای درجه بندی نیستند در حالیکه کولرهای گازی با داشتن درجه بندی دقیق و سیستم گردش هوا در محیط و جابجایی لبه کولر به تمام نقاط محیط باد زده و محیط را به دمای دقیق مورد نیاز میرسانند. 

همچنین کولرهای گازی قابلیت آن را دارند تا هوایی پاکیزه را در اتاق ایجاد نمایند. در حالیکه کولرهای آبی این قابلیت را ندارند. به این دلیل که سیستم عملکردی آن ها متفاوت است. کولرهای آبی هوای بیرون را گرفته، خنک کرده و آن را وارد اتاق می نمایند، در نتیجه در فضایی که هوا آلوده است دود و آلودگی های خارج از خانه به داخل خانه وارد میشود. همچنین یکی از شروط استفاده از کولرهای آبی آن است که باید محلی برای خروج هوای کولر وجود داشته باشد در نتیجه در یا پنجره ای باید باز گذاشته شود. این در حالی است که برای استفاده از کولرهای گازی باید تمامی در ها و پنجره ها بسته باشد در نتیجه نه تنها از این طریق آلودگی هوا وارد خانه نمیشود، علاوه بر آن کولر گازی و اسپیلیت برای خنک نمودن خانه هوای داخل اتاق را گرفته، خنک نموده و به محیط باز میگردانند. در نتیجه هیچ هوای آلوده ای به خانه داخل نمیشود.

موضوع دیگری که اهمیت دارد و همه ما با آن مواجه شده ایم آن است که در اوج گرما کولر آّی توان خود برای خنک کردن محیط را از دست میدهد. زیرا زمانی که رمای محیط بیرون افزایش میابد کولر تا اندازه ای میتواند آن را خنک نموده و به داخل بفرستد. این در حالی است که کولر گازی قادر است در گرم ترین روزهای سال نیز محیطی خنک و مطبوع را برای شما فراهم کند.

از معروف ترین و بهترین کولرهای گازی میتوان به کولر گازی الجی، کولرگازی پاناسونیک، کولر گازی ایران رادیاتور، کولرگازی جنرال، کولر گازی هایسنس، کولر گازی سامسونگ، کولر گازی اجنرال و کولر گازی گری اشاره نمود.

تعمیر کولر گازی در کرمان

از جمله خدماتی که در کرمان تاسیسات ارائه میشود، تعمیر کولرگازی در کرمان است. از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است، اگر حتی یک درصد هم فکر میکنید که کولر گازی شما نیاز به سرویس دارد با یک تعمیرکار مجرب اسپلیت در کرمان تماس بگیرید. فوت وقت برای دستگاهی با ظرافت کولرگازی موجب خرابی های بیشتر دستگاه میشود. به طور مثال، اگر دستگاه کولر گازی ای دارید که مانند سابق خوب خنک نمیکند و باد آن گرم شده است. ممکن است گاز کم داشته باشد، گاز کم به مرور زمان باعث خرابی کمپرسور میشود زیرا سیم پیچ کمپرسور خنک نمیشود و بعد از مدتی میسوزد. یا حتی ممکن است مشکل از افت ولتاژ باشد، در نتیجه کمپرسور نتواند به خوبی کار خود را انجام دهد و این هم باعث خرابی کولر گازی بشود. پس تا دیر نشده است برای تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی در کرمان، 09135824101 تماس حاصل فرمایید.

بستن منو