عیب یابی پکیج | عیب یابی پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس و…

عیب یابی پکیج | عیب یابی پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس و…

در این مطلب آموزشی ، راجع به عیب یابی پکیج های مختلف و علت به وجود آمدن هر مشکل در پکیج میخوانید. همچنین در ادامه میتوانید به تعمیر پکیج خود بپردازید ( تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، بوتان ، تاچی ، فرولی ، ایساتیس ، لورچ و …). پس با ما همراه باشید و سعی کنید سوالات خود در رابطه با تعمیر پکیج و عیب یابی آن را در بخش نظرات همین پست بیان نمایید. مطلب زیر به همت واحد تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و نمایندگی بوتان کرمان تهیه شده است و سعی شده است از زبان غیر تخصصی برای آموزش تعمیرات استفاده شود. در این صورت هر کدام از شما عزیزان میتوانید تا حد زیادی با قسمت فنی تاسیسات گرمایشی خانه خود آشنا شوید و درک بهتری از چگونگی کارکرد پکیج شوفاژ دیواری خواهید داشت.

عیب یابی پکیج شماره یک : پرشر آب در حالت قطع قرار گرفته است (فشار پکیج بیش از حد کم شده است)

اگر پکیج شوفاژ دیواری شما کد خطای قطع بودن پرشر سوئیچ آب میدهد یک از موارد زیر دلیل این موضوع است ( در تمام پکیج های ایران رادیاتور ، بوتان ، تاچی ، فرولی ، ایساتیس و… صادق است):

1.      پکیج آب ندارد.

 فشار آب داخل مدار پکیج به حدی کم است که پرشر سوئیچ آب در حالت قطع قرار میگیرد و برد الکترونیک پکیج اجازه کارکرد را به پکیج نمیدهد.

رفع عیب آب نداشتن پکیج :

 با باز کردن شیر پرکن، فشار را به محدوده یک تا یک و نیم برسانید. سپس یک مرتبه دستگاه را ریست کنید.

2.      پمپ پکیج مشکل دارد.

در موارد نادر و در بعضی از پکیج ها، اگر پمپ ضعیف شده باشد، پرشر سوئیچ آب در حالت قطع قرار گرفته و اجازه فعالیت را به پکیج نمیدهد.

رفع عیب پمپ پکیج : 

پمپ پکیج را عیب یابی کنید. پیچ پشت پمپ را باز کنید و مطمئن شوید که پمپ با سرعت معمول میچرخد، در غیر این صورت سعی کنید با اسپری شست و شوی روغنی، پمپ را بشویید . اگر همچنان مشکل بر طرف نمیشود، پمپ را تعویض نمایید.

3.      خود پرشر سوئیچ آب خراب شده است.

این هم یک مورد نادر است زیرا معمولا پرشر آب خراب نمیشود اما اگر تمام موارد بالا را چک کردید و همچنان ارور قطع بودن پرشر سوئیچ آب را داد، به احتمال خیلی زیاد، پرشر سوئیچ خراب شده است.

رفع عیب پرشر سوئیچ آب:

 پرشر سوئیچ آب را تعویض کنید. قیمت پرشر آب در حال حاضر حدود 120 هزار تومان برای جنس درجه یک برنجی در نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان میباشد.

علت افت فشار پکیج بالا بردن فشا پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به عیب آب نداشتن پکیج و پرشر سوئیچ آب (عیب یابی پکیج)

تعمیر پکیج تاچی:
سلام یک عدد پکیج تاچی داریم که برای سرویس زنگ زیم به نمایندگی تعمیر پکیج تاچی، آمدند و پکیج را سرویس کردند و آب گرم و رادیاتور ها را تحویل دادند. الان بعد از گذشت یک هفته درجه عقربه ای پکیج آمده است روی صفر و پکیج ارور میدهد. چه کار باید بکنیم؟ ممنون از سایت خوبتان. علت افت فشار پکیج چیست؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج تاچی :

 

درود. به احتمال بسیار زیاد، جایی در مدار رادیاتور های شما نشتی بسیار ریزی وجود دارد که باعث افت فشار پکیج در طول یک هفته شده است. پیشنهاد ما این است که خودتان تمام رادیاتور ها و شیر هایشان را دست بکشید تا مطمئن شوید از کجا نشتی وجود دارد. برای این که پکیج مجدد کار بکند باید آن را پر فشار بکنید. کافیست شیر پر کن پکیج را باز کنید و منتظر بمانید تا درجه عقربه ای مانومتر که فشار را نشان میدهد روی عدد 1 تا 1.5 بیاید. سپس شیر پر کن را ببندید و پکیج خود را یک مرتبه ریست نمایید. اگر مشکل حل نشد یا طی هفته های آتی مجددا درجه پکیج افت کرد با نمایندگی تعمیر پکیج تاچی تماس بگیرید تا یک سرویسکار برای عیب یابی پکیج به محل شما اعزام شود.


پرشر آب پکیج ایران رادیاتور:
ما یک پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF داریم که ارور 40 70 میزند. درجه پکیج روی 2 است در نتیجه افت فشار نداریم. از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تشریف آوردند ولی قیمت پرشر سوئیچ آب را بالاتر از چیزی که شما نوشته اید بیان کرده اند و گفتند پکیج حتما باید سرویس شود. خواستم بدونم میشود بدون سرویس پکیج، فقط قطعه را تعویض نمود؟ و این که حتما باید قطعه عوض شود یا راه دیگری نیز وجود دارد؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

سلام دوست عزیز. ببینید قیمت قطعاتی که از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور میخرید در تمام ایران یکسان است اما هزینه تعمیر و عیب یابی پکیج ممکن است متفاوت باشد. اگر نماینده شرکت به شما گفته است که سرویس لازم است به این معنی است که بدون سرویس پکیج شما طول عمر کمتری خواهد داشت. بنا بر این به نفع خودتان است که سرویس ها را به موقع انجام دهید تا خدایی نکرده قطعات پکیج خراب نشوند. در بعضی از موارد، اگر مشتری رضایت داشته باشد، میتوان سنسور حداقل فشار اب ( پرشر سوئیچ آب ) را از مدار حذف نمود. پکیج های ایران رادیاتور قدیمی اصلا پرشر سوئیچ آب نداشتند. اما مسئولیت خراب شدن پمپ پکیج و یا خرابی دیگر قطعات پکیج که ناشی از کم فشار کار کردن پکیج میباشد با خود مشتری است.

عیب یابی پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی مگاترم فن پکیج روشن نمیشود

پرسش و پاسخ راجع به پرشر دود پکیج (عیب یابی پکیج)

تعویض پرشر هوای پکیج ایران رادیاتور:
ببخشید خودم میخواهم پرشر هوای پکیج خودم را عوض کنم اما نمیدانم چه مارکی باید بخرم. به یکی از فروشگاه های تعمیر پکیج ایران رادیاتور رفتم چهار نوع پرشر داشتند که بیشتر گیج شدم. خودشان میگفتند مارک هوبا از همه بهتر است . شما نظرتان چیست؟ اصلا خودم پرشر را عوض کنم یا بگم از نمایندگی ایران رادیاتور تعمیر کار بفرستند ؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

 

سلام. بله یکی از بهترین مارک های پرشر سوئیچ دود در بازار امروز، مارک هوبا میباشد. البته اگر پرشر نوردگس گیر بیاورید خیلی کیفیت عالی ای دارد. اگر هوبا خریدید باید مطمئن شوید که اصلی است. هوبای تقلبی نگ کرم دارد و ارزان تر است. پرشر دود بلغاری اصلا نخرید بسیار بی کیفیت و زود خراب میشود. پرشر هوای H&J نیز کیفیت مناسبی دارد و نسبت به قیمت بسیار مقرون به صرفه میباشد. پرشر دود را میتوانید خودتان نیز عوض کنید و خیلی کار تخصصی نیست در نتیجه لازم نیست حتما با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید. هر جا برای عیب یابی پکیج مشکلی بود ما در خدمتیم.


حذف پرشر سوئیچ دود از مدار پکیج:
ممنون از سایت بسیار خوبتان. بنده یکی از همکاران هستم و چیزهایی زیادی راجع به تعمیر پکیج ایران رادیاتور و تعمیر پکیج تاچی وبوتان یاد گرفتم. یک سوال برایم پیش آمده است. گاهی اوقات دیده ام که سرویسکارنی، سنسور دود در پکیج های بدون فن را حذف میکنند و دستگاه بدون مشکل کار میکندو البته میدانم این کار صد در صد اشتباه است و ممکن است خطرات جانی به همراه داشته باشد. سوال بنده این است که در دستگاه های فندار مانند L24FF ایران رادیاتور، میتوان پرشر سوئیچ دود را حذف نمود ؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

 

حذف سنسور دود بسیار کار اشتباهی است و اگر جایی دیدید که چنین کاری انجام شده است حتما آن را مستند و ضبط کنید. عکس بگیرید و از صاحب خانه نامه کتبی امضا شده دریافت کنید که این کار توسط چه شخصی انجام شده است. پرشر سوئیچ دود را به هیچ عنوان نمیتوان از پکیج حذف نمود زیرا برد پکیج به نوعی تعمیر شده که اگر سیم های پرشر را به یکدیگر پل کنید، باز هم اجازه تشکیل شعله را نمیدهد. اگر سوالی در خصوص عیب یابی پکیج داشتید ما در خدمتیم.

عیب یابی پکیج شماره دو: فن دور نمیزند و خاموش است اما پرشر هوا در حالت وصل قرار دارد ( پرشر هوا بسته است اما فن کار نمیکند )

اگر پکیج شوفاژ دیواری شما ارور مربوط به فن میدهد و این در صورتی است که پرشر در حالت بسته قرار دارد یکی از موارد زیر دلیل این موضوع میباشد:

1.      سیم کشی ( درخت سیم ) مشکل پیدا کرده است.

سیم کشی پکیج گاهی اوقات دچار مشکل میشود. البته این یک مورد نادر است اما امکان دارد به خاطر خرابی قسمتی از درخت سیم یا کانکت نبودن سرسیم ها، ارور فن نمایش داده شود.

رفع عیب سیم کشی پکیج:

 در این صورت بهتر است یک تعمیرکار پکیج از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و یا نمایندگی بوتان نزد پکیج شما بیایند و مورد را چک کنند زیرا این مورد بسیار نادر است و نیاز به تخصص بیشتری دارد.

2.      پرشر سوئیچ دود خراب شده است و در حالت همیشه بسته قرار گرفته.

پرشر سوئیچ دود قطعه ای است که به برد الکترونیک پکیج نشان میدهد مسیر دودکش باز است و فن به خوبی کار خود یعنی تخلیه دود را انجام میدهد. اگر این قطعه مشکل پیدا کند، پکیج اجازه تشکیل شعله را نمیدهد. 

رفع عیب پرشر سوئیچ دود: 

پرشر سوئیچ دود را تعویض کنید. قیمت پرشر دود اعلا در حال حاضر حدود 150 هزار تومان در نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان میباشد. از آنجایی که پرشر سوئیچ دود یکی از قطعات ایمنی دستگاه است، نمیتوان آن را تعمیر کرد. خود شرکت های سازنده پرشر دود نیز، به نوعی پرشر را تولید میکنند که نتوان آن را تعمیر نمود.

3.      برد الکترونیک پکیج مشکل پیدا کرده است.

برد الکترونیک پکیج یکی از قطعاتی است که بر اثر نوسان برق و کارکرد مداوم مشکل پیدا میکند. در بعضی از موارد نیز وجود گرد و خاک روی برد پکیج باعث میشود برد خوب کار نکند. در رابطه با ارور فن نیز اگر برد نتواند به فن دستور دهد، فن نمیچرخد و شعله تشکیل نمیشود.

 رفع عیب برد پکیج:

برد پکیج را باز کنید و نزد یک الکترونیک کار و یا تعمیرات برد پکیج ببرید تا با عیب یابی برد پکیج مشکل را شناسایی کند و قطعات مربوطه را تعویض نماید ( برد الکترونیک هم مانند قطعات داخل پکیج ، دارای قطعه مصرفی میباشد، یعنی بعضی از قطعات آن بعد از چند هزار بار استفاده، خراب میشوند و نیاز به تعویض پیدا میکنند). نمایندگی ایران رادیاتور کرمان و نمایندگی بوتان کرمان میتوانند تعمیرات برد پکیج را به شما معرفی نمایند.

عیب یابی پکیج شماره سه: فن روشن میباشد اما پرشر سوئیچ دود وصل نمیشود ( پرشر هوا باز است اما فن کار میکند )

اگر پکیج شوفاژ دیواری شما ارور پرشر سوئیچ دود میدهد و این در حالی است که فن کار میکند یکی از موارد زیر دلیل به وجود آمدن این مشکل در پکیج است:

1.      دودکش گرفتگی دارد و یا مسدود شده است.

 مهمترین دلیلی که باعث میشود پرشر سوئیچ در حالت قطع قرار بگیرد، این است که دودکش مسدود شده باشد. همچنین گاهی اوقات در صورت نبود کلاهک روی دودکش پکیج، ممکن است داخل دودکش باد بپیچد و پرشر دود در حالت قطع قرار بگیرد. به دلیل وجود هوای سرد در زمستان، پرندگان زیادی برای ساختن لانه، دودکش را انتخاب میکنند. در موارد بسیاری دیده شده است که پرنده و یا حیوان دیگری داخل دودکش پکیج رفته است و این باعث شده که پکیج کار نکند و یا دود به داخل خانه برگردد ( اگر دودکش دچار پوسیدگی شده است با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان تماس بگیرید ). 

رفع عیب انسداد دودکش پکیج

 باید دودکش را به طور کامل چک کنید. سعی کنید یک تکه طناب محکم را به یک پاره آجر گره زده و داخل دودکش بفرستید تا مطمئن شوید تمام طول دودکش باز است. مطمئن شوید جایی از دودکش سیمانی دچار شکستگی نشده باشد. بع از چک کردن این موارد، یک تکه روزنامه را آتش زده و خاموشش نمایید تا دود کند. دود را در مجاورت دودکش قرار دهید تا مطمئن شوید که دود توسط دودکش مکیده میشود.

برگشت دود به داخل محیط خانه هر سال جان بسیاری از ایرانیان را میگیرد. به هیچ عنوان این مسئله را پیش پا افتاده خطاب نکنید و در صورت بروز هر گونه مشکل حتما با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان تماس بگیرید.

متاسفانه نشت دود از پکیج قبل از این که متوجه شوید برایتان دردسر درست میکند زیرا دچار سرگیجه میشوید و خوابتان میگیرد.

2.      شلنگ متصل به پرشر سوئیچ دود خراب شده است.

 بعد از چند سال کار کردن طبیعی است که شیلنگ های پرشر سوئیچ دود دچار ترک شوند و اجازه فعالیت درست به پرشر را ندهند.

رفع عیب شیلنگ های پرشر دود

 شیلنگ های رابط بین ونتوری فن و پرشر سوئیچ دود را تعویض نمایید. این شلنگ های مخصوص را میتوانید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان تهیه نمایید.

3.      خود پرشر سوئیچ دود ضعیف یا خراب شده است.

 پرشر دود یکی از قطعات مصرفی پکیج است مخصوصا اگر محیط پکیج تمیز نباشد و یا پکیج بیش از حد روشن و خاموش شود. داخل پرشر سوئیچ دود یک دیافراگم وجود دارد که معمولا این دیافراگم پاره میشود اما به علت این که پرشر سوئیچ دود یکی از قطعات ایمنی پکیج است و خطرات احتمالی پکیج میتواند ناشی از خرابی آن باشد، این قطعه قابل تعمیر نیست و سعی کنید فقط آن را تعمیر نمایید و از نوع مناسب و اصلی تعبیه کنید.

عیب یابی پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور تاچی فرولی مگاترم لور{ بوش ایساتیس بوتان پرشر دود خراب شده

پرسش و پاسخ راجع به فن و دودکش پکیج (عیب یابی پکیج)

مسدود شدن دودکش خانه ما:

 

خیلی ممنون از مطالب خوب سایتتان. لوله دودکش خانه ما با وجود داشت کلاهک H مسدود شده است و متوجه شده ایم که یک کبوتر بیچاره در داخل آن لانه کرده است. خود کبوتر را توانستیم در بیاوریم در حالی که خشک شده بود. اما دستمان به لانه کبوتر نمیرسد. واقعا برایم عجیب است که با وجود داشتن کلاهک اچ، باز هم پرنده در داخل لوله خانه کرده. راه حل درست کردن دودکش ما چیه چون پکیجمون بعد از چند دقیقه کار کردن ( مخصوصا وقتی زیادش میکنیم) ارور پرشر دود میدهد. راستی پکیج ما بوتان مدل پرلا است.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

 

در فصل سرما چنین اتفاقی زیاد پیش می آید زیرا لوله دودکش جای گرمی است و پرنده های زبان بسته، برای فرار از سرما، به لوله های دودکش پناه میبرند. شما باید حتما با یک کانال ساز مشورت نمایید. پیشنهاد ما این است که توسط یک جارو برقی خیلی قوی، لانه کبوتر را خارج کنید و سپس از پایین لوله دودکش، تست دود انجام دهید. اگر دود بدون دخالت فن پکیج بیرون رود، در حالت روشن بودن پکیج نیز حتما خارج خواهد شد زیرا فن به خروج آن کمک میکند.


پریدن شعله:

 

سلام یک پکیج ایران رادیاتور داریم که هر دو ثانیه یک بار شعله آن میپرد و مجدد شعله تشکیل میشود. ارور میله یون هم نمیدهد و اصلا ارور نمیدهد. مشکل از کجاست؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

با سلام. به احتمال بسیار زیاد، پرشر دود در پکیج شما ضعیف شده است و نیاز به تعویض دارد. باید یک تعمیرکار ایران رادیاتور برای عیب یابی پکیج شما بیاید.

پمپ پکیج خراب شده است پمپ گردنفوس پمپ ویلو تعمیر پکیج ایران رادیاتور نمایندگی تعمیر تاچی ایساتیس فرولی مگاترم بوتان عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به پمپ پکیج (عیب یابی پکیج)

مشکل پمپ پکیج با فن کوئل ساختمان:

سلام. استادی برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور به خانه ما آمد. در ماه گذشته دو مرتبه پمپ پکیج خانه ما سوخته است. با توجه به تحقیقاتی که بنده کرده ام و مطالبی که در اینترنت راجع به آموزش تعمیر پکیج خوانده ام متوجه شدم فن کوئل، باعث سوختن پمپ پکیج میشود. پس چرا در یک ساختمان هشت واحده، با گذشت دو سال این مشکل فقط برای بنده پیش آمده است؟ قیمت پمپ پکیج ایران رادیاتور هم خیلی بالاست و در شهر ما بیش از یک میلیون قیمت دارد. با این که قیمت پمپ پکیج در اینترنت کمتر است اما میترسم جنس تقلبی باشد. لطفا بفرمایید چه کار باید بکنم. با همان تعمیرات پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرم ؟ اون باز که آمدن گفتن باید مشکل فن کئول را درست کنید و پمپ جدید گارانتی ندارد.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

با سلام. نظر کارشناس تعمیر پکیج ایران رادیاتور درست است. فن کوئل یک سیستم بسته است که اگر آب کم بیاورد به پمپ پکیج صدمه میزند. به احتمال خیلی زیاد قسمتی از فن کوئل شما نشتی دارد و این نشتی باعث شده که پمپ پکیج خشک کار کند و بسوزد. قبل از تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود با یک استاد کار فن کوئل مشورت کنید تا مشکل از پایه حل شود. دلیل این که همسایه های شما تا به حال آسیب ندیده اند این است که فن کوئل آن ها نشتی نداشته است. بابت خرید اینترنتی پمپ پکیج ایران رادیاتور نیز باید بگویم اگر واقعا میخواهید قطعه اصل بخرید بهتر است از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در شهر خودتان خرید نمایید. برای عیب یابی پکیج در خدمتیم.

گیرپاژ شدن پمپ پکیج بعد از مسافرت:

با عرض سلام و ادب به شما دوست عزیز که خلاف جریان آب شنا کرده و دانش فنی هموطنان خود را افزایش میدهید. مرحبا بر شما با این همه دانش. سوالی برای من پیش آمده است که اگر محبت کنید و پاسخ دهید ممنون لطفتان خواهم شد. من حدود یک ماه به مسافرت خارج از کشور رفته بودم و بعد از این که برگشتم پکیج دیگر کار نمیکرد. از نمایندگی تعمیر پکیج فرولی تشریف آوردند و گفتند پمپ پکیج گیر کرده است. علت را که پرسیدم گفتند نمیدانیم اما برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور هم که میرویم این مشکل پیش می آید. میخواهم دلیل علی این موضوع را بدانم. و این که درمانش چیست؟.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج تاچی کرمان:

سلام. ممنون از جملات زیبای شما. امیدواریم زکات علم خود را پرداخت کرده باشیم. پمپ پکیج مخصوصا پمپ های ویلو اگر مدتی کار نکنند گیرپاژ خواهند شد. دلیل این مسئله این است که روانکاری پمپ توسط خود سیال انجام میشود. یعنی خود آب عمل روانکاوری را انجام میدهد حالا اگر سیال مدتی ساکن باشد، پمپ نیز تمایلی به حرکت نخواهد داشت. کما این که مقدار کمی ریوب هم میکند که خودش مانع از حرکت میشود. راه حل ساده است. آب و گاز پکیج را قطع کنید اما پکیج را از برق نکشید ( همانطور که وقتی میروید مسافرت، یخچال را از برق نمیکشید). برد پکیج هوشمند است و در روز یک مرتبه پمپ را روشن میکند تا پمپ گیرپاژ نشود. در آخر هم اضافه کنم گیرپاژ پمپ برای تمام پکیج ها چه ایران رادیاتور چه بوتان و چه بقیه برند ها پیش می آید. موفق باشید.

 آب دادن پکیج:
همکار گرامی سلام. من به تازگی یک پکیج ایران رادیاتور اتما نصب کرده ام. حالا با گذشت دو ماه از همه جای پکیج آب می آید. قبلا چنین موردی را فقط یک بار وقتی برای تعمیر پکیج تاچی رفته بودم مشاده کردم. یعنی همه جا آب میدهد. هر جا را باز میکنم یک جای دیگر آب میدهد. چه کار باید بکنم همه جا را هم تا تونستم تفلون زدم اما درست نمیشه.

 پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

سلام. مشکل آب دادن پکیج ایران رادیاتور به دلیل تغییر فرم اورینگ ها میباشد. دلیل تغییر فرم نیز جوش آوردن آب دستگاه به خاطر دور نزدن آب در مدار است. دلیل جوش آمدن آب داخل دستگاه ممکن است گیرپاژ بودن پمپ، بسته بودن مدار و یا رسوب باشد. باید تمام اورینگ ها را تعویض نمایید و حتما از اورینگ های با کیفیت نمایندگی تعمیر ایران رادیاتور  استفاده. دقت کنید که تفلون در بسیاری از مواقع جواب نمیدهد. امیدوارم مشکلتان حل شود. اگر به مشکل دیگری برخورد کردید میتوانید با تلفن نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید و مشکل خود را بیان کنید. ما در خدمتیم.

 تعمیر پمپ پکیج:
خسته نباشید. پمپ پکیج بوتان مدل پرلا خراب شده است و روتور آن نمیچرخد. یکی از تعمیرکاران بوتان ادعا کرده است که میتواند پمپ را تعمیر نماید. میخواهم بدانم آیا چنین چیزی ممکن است و یا خیر. قیمت تعمیر پمپ را هم چهارصد هزارتومان گفتند ( البته از نمایندگی تعمیر پکیج بوتان نیستند و سرویسکار آزاد میباشند).

 پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

سلام. بعضی از همکاران پمپ را تعمیر میکنند اما به نظر تیم فنی کرمان تاسیسات، بهتر است پمپ ویلو را به طور کامل عوض کنید زیرا پمپ های تعمیری مدت زمان زیادی کار نخواهند کرد و مجبور به پرداخت دو هزینه خواهید شد. پمپ نوو باکیفیت را میتوانید از نمایندگی بوتان کرمان تهیه نمایید.

 رله پمپ پکیج بوتان
سلام. برد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا خراب شده است و به پمپ فرمان نمیدهد. از نمایندگی تعمیر پکیج بوتان تشریف آوردند و گفتند باید برد نو بخریم. از مطالب توی اینترنت متوجه شدم که اگر رله پمپ را تعویض کنم برد مجدد کار میکند و نیاز به تعویض برد نیست. فقط نمیدانم کدام یک از رله ها، رله ی پمپ است. شما میتوانید راهنمایی کنید؟

 پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان :

بله میتوان برد را تعمیر کرد البته ممکن است جایی به جز رله پمپ مشکل داشته باشد. به هر حال رله پمپ را باید از روی نقشه برد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا پیدا کنید و یا با استافده از اهم متر، پایه های فن را دنبال نموده و رله را پیدا نمایید. بهتر است برد را نزد یک تعمیرکار برد پکیج ببرید تا بیشتر شما را راهنمایی کند.

عیب یابی پکیج شماره چهار: پمپ پکیج کار نمیکند

یکی از عیب هایی که بسیار زیاد در پکیج های شوفاژ دیواری دیده میشود، خراب شدن پمپ پکیج میباشد. اگر پمپ پکیج خراب شده باشد، آب داخل دستگاه نمیتواند دور بزند و جوش میاورد. بنا بر این ارور سنسور حد ( باز شدن ترموسات ایمنی 105 درجه ) را شاهد خواهیم بود. همچنین در کنار این ارور یک صدای شدید همراه با نشت آب از پشت پکیج را مشاهده خواهید نمود. دلیل نشت آب از پشت پکیج، افزایش فشار داخل پکیج و فعال شدن سوپاپ اطمینان است. یکی از موارد زیر میتواند دلیل خراب شدن پمپ پکیج و یا کار نکردن آن باشد:

 1. پمپ پکیج گیرپاژ شده است.

 پمپ پکیج دیواری اگر مدتی کار نکند گیر میکند و تا فشار مضاعفی بر آن نیاورید کار نمیکند. دلیل گیرپاژ پمپ  پکیج این است که روانکاری این پمپ ها توسط روغن انجام نمیشود. در اصل روانکاری پمپ پکیج توسط آب داخل مدار اتفاق می افتد . در نتیجه اگر آب پکیج ایستا باشد و پمپ مدت زیادی کار نکند گیر میکند. پمپ های ویلو بیشتر از پمپ های گرندفوس گیرپاژ میشوند به این ترتیب در مبحث تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، بهتر است به این موضوع دقت کنید.

رفع عیب گیرپاژ شدن پمپ پکیج

برای این که پمپ پکیج را از حالت گیرپاژ در بیاورید کار ساده ای پیش رو دارید. اگر دقت کنید پشت پمپ یک پیچ وجود دارد که با پیچ گوشتی دو سو باز خواهد شد. این پیچ را باز کنید و روتور را با همان پیچ گوشتی دو سویی که در دست دارید به سمت چپ و راست بچرخانید. اگر پمپ سالم باشد، با این حرکت رفع گیرپاز میشود. اما اگر دیدید که باید خیلی زور بزنید تا روتور بچرخد به این معنی است که پمپ پکیج شما خراب شده است و باید زحمت بکشید بروید نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان ( یا فروشگاه هایی که قطعات پکیج میفروشند) و یک پمپ پکیج خریداری نمایید.

 1. پمپ پکیج خراب شده است.

 نکته اینجاست که پمپ پکیج نیز یک عمر مفید دارد. در نتیجه بعد از مدتی کار کردن ممکن است خراب شود، روتور قفل کند، سیم پیچ بسوزد و … .

 اما موضوع این است که چگونه عمر پمپ پکیج را زیاد کنیم ؟

برای زیاد کردن عمر پمپ پکیج باید چند نکته را مد نظر قرار دهید. اول این که پمپ پکیج دیواری اگر به فن کوئل نصب شود حتما عمرش کم میشود زیرا فن کوئل وقتی آب کم بیاورد همچنان درخواست آب گرم از پکیج میکند و به مرور زمان به دلیل خشک کار کردن پمپ میسوزد.

دوم این که رسوب، تاثیر زیادی روی خراب شدن پمپ پکیج دارد. حتما از رسوب گیر صافی دار و مغناطیس دار استفاده کنید. قیمت رسوب گیر هایی که داخل خودشان مغناطیس دارند در حال حاضر بسیار زیاد است اما فعلا راه چاره خیلی خوبی برای پمپ پکیج دیواری میباشد.

سوم این که پمپ پکیج نباید خشک کار کند. یعنی نباید اجازه دهید پکیج با فشار کم کار کند. بعضی از پکیج ها پرشر سوئیچ آب ندارد مانند پکیج های قدیمی ایران رادیاتور. بعضی نیز پرشر سوئیچ آب دارند اما سیم های پرشر آب توسط سرویسکار به هم دیگر پل شده اند!

چهارم هم این که پمپ را سالی یک مرتبه سرویس کنید. معمولا رسوبات داخل دستگاه، به داخل پمپ پکیج نیز میرود. این رسوبات اگر جمع شوند، کار پمپ را سخت میکند. نتیجه این است که پمپ به شدت داغ میشود و به طور کلی داغ شدن بیش از حد هر قطعه ای به معنی پایان عمر سریعتر آن قطعه است.

رفع عیب خرابی پمپ پکیج:

 تسلیت میگوییم. اگر پمپ پکیج شما خراب شده است فقط میتوانید آن را تعویض نمایید. متاسفانه تعمیر پمپ فایده ای ندارد و بعد از مدتی مجددا باید هزینه کنید. حداثل این بار که پمپ عوض کردید سعی کنید عمر آن را زیاد کنید. برای خرید پمپ پکیج ایران رادیاتور ( ویلو و IRG ) و پمپ پکیج های دگیر مانند بوتان ، فرولی ، تاچی و ایساتیس حتما به نمایندگی تعمیر پکیج مراجعه نمایید تا جنس تقلبی به شما نیاندازند.

 1. برق به پمپ نمیرسد.

اگر به هر دلیلی به پمپ پکیج برق نرسد حتما روشن نخواهد شد و رفع این عیب، تشخیص قطع برق و عیب یابی پکیج به کمک یک متخصص تعمیر پکیج میباشد.

 1. برد الکترونیک پکیج خراب شده است.

 گاهی اوقات برد پکیج خراب میشود. خراب شدن برد الکترونیک پکیج ممکن است باعث شود که پمپ پکیج کار نکند. یکی از تجربیات راجع به تعمیر پکیج گلدیران در کرمان بود که پمپ حدودا 4 دقیقه کار میکرد اما یک مرتبه از کار می ایستاد. در نهایت بعد از عیب یابی پکیج متوجه شدیم که مشکل از برد الکترونیک است و پمپ سالم میباشد.

عیب یابی پکیج شماره پنج: جرقه زده نمیشود (جرقه زن پکیج کار نمیکند)

اگرجرقه زن کار نمیکند و خبری از جرقه در سر الکترود نیست یکی از موارد زیر دخیل خواهد بود. این مشکل نیز یکی از مشکلات شایع در تمام پکیج های ایران رادیاتور و بوتان است زیرا جرقه زن نیز مانند بسیاری از قطعات دیگر پکیج، بعد از مدتی کار کردن توان اولیه خود را نخواهد داشت و نیاز به تعویض پیدا میکند. البته برای این که متوجه شوید جرقه زن پکیج کار نمیکند حتما باید درپوش محفظه احتراق را باز کنید و به برنر (مشعل پکیج) برسید. یکی از موارد زیر دلیل جرقه نزدن پکیج است:

1.      الکترود جرقه زن خراب شده است.

 مهم ترین دلیل این که جرقه زن کار نکند همین است. ساختار جرقه زن بسیار ساده است. یک الکترود به همراه سرامیک جرقه زن پکیج را تشکیل میدهند اما همین قطعات به دلیل کار کردن در دمای بسیار بالا، بعد از مدتی کارایی خود را از دست میدهند. بعد از سال ها تجربه میتوانید متوجه شوید که جرقه زن مصل روز اول جرقه نمیزند و جرقه سر آن بسیاز ضعیف شده است.

رفع عیب خرابی جرقه زن

 برای رفع عیب جرقه زن در صورتی که ضعیف شده باشد یا کامل خراب شده باشد باید آن را به طور کامل تعویض نمایید. نگران نباشید قسمت جرقه زن پکیج های ایران رادیاتور و بوتان در حال حاضر 60 هزار تومان میباشد که باید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان کرمان تهیه نمایید. اما جرقه زن پکیج ایساتیس و آریستون قیمت های بالاتری دارند.

2.      الکترود جرقه به بدنه اتصال پیدا کرده است.

اگر جرقه زن به بدنه پکیج چسبیده باشد، عمل جرقه انجام نخواهد شد زیرا ولتاژ ایجاد شده از طریق سیم ارت پکیج به داخل زمین منتقل خواهد شد.

رفع عیب اتصال جرقه زن به بدنه پکیج:

 برای رفع این عیب باید بین سر جرقه زن و بدنه فاصله ای در حدود 3 میلیمتر ایجاد نمایید. فاصله کمتر و یا بیشتر باعث انفجار در پکیج و یا روشن نشدن مشعل پکیج خواهد شد.

3.      فاصله الکترود جرقه زن با بدنه برنر به اندازه نیست.

همانطور که در سطر بالا اشاره کردیم، اگر فاصله بین الکترود جرقه زن و برنر به اندازه کافی نباشد صدای انفجار پکیج را خواهید شنید و یا این که اصلا جرقه زن کار نمیکند و یا از پایین سر جرقه زن، جرقه را تشکیل خواهد داد.

رفع فاصله جرقه زن و صدای انفجار:

اگر فاصله جرقه زن مناسب نیست کافیست با فشار دادن آن به سمت بالا یا پایین آن را تنظیم نمایید. مواظب باشید! فشار زیاد میتواند جرقه زن را بشکند. بهترین کار این است که اول الکترود جرقه را کامل گرم نمایید تا سرخ شود و راحت تر خم و راست گردد. اگر سر جرقه را بیش از حد بالا ببرید ممکن است اصلا شعله تشکیل نشود و یا به دلیل جمع شدن گاز بیش از حد در برنر پکیج، انفجار رخ دهد ( صدای انفجار پکیج بسیار زیاد است و ترسناک)

4.      کابل جرقه زن قطع شده است و یا ایراد پیدا کرده است.

کابل جرقه زن مانند وایر شمع خودرو میباشد. اگر این کابل خراب شود و یا دچار قطعی شده باشد نمیتواند ولتاژ ایجاد شده توسط ترانس جرقه را به الکترود منتقل کند.

رفع عیب کابل جرقه زن:

کابل جرقه زن را تعویض نمایید. بعضی از کابل های جرقه زن دارای یک مقاومت هستند که نویز و جریان بیش از حد را میگیرد به این ترتیب عمر برد الکترونیک پکیج بیشتر میشود ( البته میتوان همان مقاومت را روی برد الکترونیکی دیگر پکیج ها دید)

5.      ترانس جرقه زن پکبج خراب شده است.

یکی دیگر از قطعاتی که قابلیت خراب دشن در پکیج را دارد، خرابی ترانس جرقه زن است. وظیفه ترانس جرقه زن این است که ولتاژ 20000 را ایجاد کند. این ترانس در پکیج های ایران رادیاتور داخل برد پکیج تعبیه شده است و در بعضی از مدل های پکیج بوتان خارج از برد زیر برنر کار گذاشته شده. فرقی نمیکند کجا باشد، به هر حال ممکن است بعد از مدت ها استفاده خراب شود و نیاز به تعویض پیدا نماید.

رفع عیب ترانس جرقه زن پکیج:

 برای رفع این عیب باید ترانس جرقه زن را تعویض کنید که اصلا کار خودتان نیست و حتما باید توسط یک تعمیر کار پکیج ایران رادیاتور یا بوتان کارکشته انجام شود.

6.      خرابی برد الکترونیک پکیج.

آخرین دلیل این که جرقه زن کار نکند نیز خرابی برد الکترونیک است که باید برد را برای تعمیر نزد تعمیرکار برد پکیج ببرید. دقت کنید در تمام پکیج ها ( فرقی نمیکند ایران رادیاتور یا بوتان یا تاچی و…) حتما باید کابل ارت یا همان کابل بدنه متصل باشد. در غیر این صورت پکیج روشن نخواهد شد (خیلی نکته مهمی است زیرا با قطع شدن همین کابل ممکن است فکرتان هزار جا برود و عیب یابی پکیج را به هزار چیز دیگر مربوط کنید).

جرقه زن پکیج کار نمیکند و پکیج انفجاری روشن میشود علت خرابی پکیج نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی مگاترم عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به جرقه زن پکیج (عیب یابی پکیج)

 

صدای انفجار از داخل پکیج
سلام ما یک پکیج تاچی نو خریده ایم هنوز یک هفته از نصبش نمیگذرد چنان صدای انفجار میدهد که میترسیم روشنش کنیم. واقعا ترسیده شده ایم. چه کار باید بکنیم؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج تاچی:

با سلام و عرض ادب. جرقه زن پکیج تنظیم نمیباشد که علت آن تنظیم نشدن در زمان نصب است. خونسردی خود را حفط نمایید و با نمایندگی تعمیر پکیج تاچی تماس بگیرید تا به محل اعزام شود و عیب یابی پکیج را انجام دهد.


کابل جرقه زن مقاومت دار:
برای پکیج هایی که کابل جرقه و یون آن ها یکی است و داری مقاومت میباشد ( مانند پکیج فرولی) میتوان از کابل جرقه زن ساده بدون مقاومت استفاده نمود و مشکلی پیش نمی آید ؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج فرولی کرمان:

سلام. میتوانید از کابل بدون مقاومت نیز استفاده کنید اما ممکن است به دلیل ایجاد نویز، برد پکیج مشکل پیدا کند. بهترین کار استفاده از جنس اورجینال کارخانه است.


ترانس جرقه زن بوتان:
ممنون میشوم پاسخ سوال بنده را نیز بدهید. پکیج بوتان مدل اپتیما داریم که ترانس جرقه زن خراب شده است. از کجا میتوان همین ترانس را تهیه نمود؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

شما میتوانید ترانس جرقه زن اصلی پکیج بوتان را از نمایندگی تعمیر پکیج بوتان در شهر خود تهیه نمایید. ترانس قبلی را نیز میتوانید نشان دهید تا همراه عیب یابی پکیج، آن را نیز چک کنند.


خال زدن سر جرقه زن پکیج ایران رادیاتور
سلام یک عدد پکیج ایران رادیاتور داریم که نوک جرقه زن آن سیاه شده است و خال زده است. آیا میتوان از همین جرقه زن استافده نمود یا باید آن را تعویض نمود؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

سلام میتوانید همچنان از همین الکترود جرقه استفاده کنید. کافیست الکترود را با یک سمباده نرم تمیز کنید تا مثل روز اولش شود.


شمعک پکیج:
توضیحی راجع به شمعک پکیج و روشن نشدن شمعک پکیج ندارید؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

سلام. از آنجایی که پکیج های جدید همگی از الکترود یون و جرقه به جای شمعک و ترموکوپل استفاده میکنند، مطلبی راجع به شمعک پکیج ننوشته ایم. پکیج های اخگر و بوتان قدیمی از شمعک و ترموکوپل استفاده میکردند که منسوخ شد. پکیج های ایران رادیاتور نیز از روز اول از یون و جرقه به جای شمعک و ترموکوپل بهره برده اند.

عیب یابی پکیج مشعل و شمعک پکیج روشن نمیشود تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی مگاترم

پرسش و پاسخ راجع به مشعل پکیج (عیب یابی پکیج)

تبدیل گاز پکیج از گاز شهری به گاز مایع کپسولی

سلام. ما یک پکیج برای قسمتی از یک گاوداری خارج از شهر خریده ایم. مشکل اینجاست که در آن جا گاز شکی نداریم و باید از کپسول گاز مایع استفاده کنیم. فروشنده ای که به ما پکیج را فروخت که نمایندگی ایران رادیاتور بود گفتند میشود که گاز پکیج را تبدیل به گاز کپسولی کرد اما حالا که با واحد تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس گرفته ایم میگویند این کار توسط شرکت انجام نمیشود و اگر این کار را بکنید پکیج از گارانتی خارج میشود. حالا برای ما مهم نیست که پکیج گارانتی نشود چون به هر حال مجبوریم برای آن جا از پکیج استفاده کنیم. سوال من این است که چگونه باید پکیج را از گاز خانگی به گاز کپسولی تبدیل کنیم؟ کار خودمان است یا باید با با تعمیرکار پکیج تماس بگیریم؟

 پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

با عرض سلام و خسته نباشید. از آنجایی که گاز مایع چرب است، قطعات داخلی پکیج را خراب میکند. در نتیجه هیچ کدام از شرکت های تولیدی پکیج مانند ایران رادیاتور و بوتان، پکیج هایی که به گاز کپسولی وصل هستند را گارانتی نمیکنند. شما میتوانید خودتان پکیج را روی حالت گاز کپسولی ببرید اما بهتر است این کار را به یک تعمیرکار پکیج بسپارید. مراحل کار هم به این صورت است که تمام ژیگلورها را تغییر داده و در برد الکترونیک، جامپر JP3 را روی حالت 1 قرار میدهید. باز هم اگر سوالی در رابطه با عیب یابی پکیج بود ما در خدمتیم.

 

تعمیر شیر کنترل گاز:
ممنون از مطالب بسیار خوبی که نوشته اید. شیر کنترل گاز پکیج ایران رادیاتور خراب شده است و پکیج روی شعله بلند نمیرود. وقتی فشار آب زیاد میوشد دمایش بالا نمیرود. با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور صحبت کردیم گفتند داخل شیر کنترل گاز یک دیافراگم وجود دارد که خراب شده است و باید کل شیر را عوض کنید. قیمت شیر کنترل گاز زیاد است و ما نمیخواهیم اینقدر برای تعمیر پکیج هزینه کنیم زیرا خانه مستاجری هست و صاحب خانه هم هزینه های تعمیر پکیج را قبول نمیکند. راهی وجود دارد که همین شیر کنترل گاز را تعمیر نماییم؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

سلام. خوشحالیم که مطالب آموزشی برای شما مفید بوده است. شیر کنترل گاز پکیج های ایران رادیاتور و بوتان از یک نوع هستند و قابل تعمیر نیز هستند اما تعمیر این شیر ها توسط نمیاندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور انجام نمیشود. به این دلیل که شیر کنترل گاز یک قطعه ایمنی در پکیج است و ممکن است بعد از تعمیر مثل روز اول آب بندی نشود و دچار نشت گاز شود. بهتر است یا فقط از شعله کوتاه استفاده نمایید و یا شیر کنترل گاز پکیج را تعویض کنید. برای خرید نیز حتما از جایی معتبر مانند نمایندگی تعمیر پکیج بوتان و ایران رادیاتور شیر را تهیه فرمایید.

 

کم شدن فشار گاز:
سلام. از روزی که از شرکت گاز آمده اند و علمک گاز خانه ما را دستکاری کرده اند پکیج بعضی وقت ها ارور تشکیل نشدن شعله میدهد. آیا باید شیر گاز داخل پکیج تعمیر و تنظیم شود و یا علمک مشکل دارد؟ زیرا از شرکت گاز که آمدند گفتند مشکل از پکیج است و علمک مشکلی ندارد. به ایشان گفتیم که اگر علمک مشکل ندارند چرا قبلا اینطور نبود گفتند ما نمیدانیم زنگ بزنید تعمیرکار پکیج بیاید. پکیج هم بوتان است مدل پرلا.

 

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

 

سلام. مشکل میتواند از شیر کنترل گاز و تنظیم نبودن آن باشد. بهتر است با نمایندگی تعمیر پکیج بوتان تماس بگیرید تا با استفاده از گیج مخصوص، فشار گاز پکیج را تنظیم نمایند.

 

کثیفی گاز منطقه:
سلام. ممنون از مطالب عالی راجع به تعمیرات پکیج. گاز منطقه ای که ما در آن زندگی میکنیم خیلی کثیف است و این باعث شده تعداد زیادی از ژیگلور ها کثیف شوند. همچنین شیر گاز های پکیجی هم خرابی زیادی پیدا کرده اند که بعضی از سرویسکار ها آن ها را باز میکنند و با آب میشورند و مجدد میبندند. میخواستم بدانم بهترین راه حل برای جلوگیری از کثیفی گاز چیست؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

سلام. خواهش میکنیم قابل شما را ندارد. بله در بعضی از شهر ها گاز دوده دارد و کثیف است. بهترین کار این است که از فبلتر گاز پکیج استفاده کنید و فیلتر را سالی یک بار عوض کنید. الیاف داخل فیلتر تا حد زیادی میتوانند گاز را تصفیه نمایند. در رابطه با عیب یابی پکیج اگر باز هم سوال داشتید در پایین همین پست مطرح کنید.

عیب یابی پکیج شماره شش : شعله تشکیل نمیشود ( مشعل پکیج روشن نمیشود).

روشن نشدن مشعل پکیج یکی از مشکلات عمده ای است که برای پکیج ها پیش می آید. علاوه بر کار نکردن جرقه زن که در مورد قبل به طور کامل توضیح دادیم، چند دلیل دیگر میتواند باعث روشن نشدن مشعل پکیج شود. دقت نمایید که میله یون و جرقه زن در بعضی از پکیج ها مانند پکیج های جدید ایران رادیاتور یکی میباشد. به این معنی که همان میله ای که وظیفه تشکیل شعله ( جرقه زنی ) را دارد، وظیفه انتقال یون های شعله به برد الکترونیک را نیز خواهد داشت. تقریبا تمام پکیج های بوتان جدید و فرولی نیز از یک میله برای یون و جرقه زن استفاده مینمایند. اما پکیج آریستون متفاوت عمل کرده است و دارای دو الکترود جرقه و یک میله یون میباشد. دلایل و علت روشن نشدن مشعل پکیج:

1.      وجود هوا در لوله گاز.

 یک مورد نادر که ممکن است برای پکیج خانه شما نیز اتفاق بی افتد این است که لوله گاز هوا بگیرد. اگر هوای لوله گاز را خارج نکنید شعله تشکیل نمیشود مخصوصا این اتفاق ممکن است زمانی پیش بیاید که علمک گاز خانه شما مورد سرویس قرار گرفته است. از مشخصه های هوا گرفتن لوله گاز این است که وقتی شیلنگ گاز را در دست میگیرید و شیر گاز را باز میکنید، بوی گاز که بدبو است را نمیشنوید.

رفع عیب وجود هوا در لوله گاز:

 برای رفع این عیب باید شلنگ گاز را باز کنید و منتظر بمایند تا هوای داخل لوله تمام شود. قبل از انجام این کار اول مطمئن شوید که نکات ایمنی را رعایت کرده اید. همچنین بعد از بستن مجدد شلنگ گاز به پکیج، حتما توسط کف و یک تکه ابر، تست کنید که جایی از شلنگ و اتصالات مربوطه نشت گاز نداشته باشد.

2.      گرقتگی فیلتر گاز پکیج.

 در بعضی از شهر ها، گاز دارای ناخالصی زیادی است. این ذرات رفته رفته فیلتر گاز را پر میکنند و فشار گاز بعد از مدتی کم یا قطع میشود. همچنین ممکن است این ذرات به داخل شیر کنترل گاز پکیج بروند و این شیر نیز کار نکند. بهترین کار این است که حتما فیلتر کاز تعبیه شود و بعد از حدود ده سال، فیلتر گاز را تعویض نمایید.

3.      فشار کم گاز.

 گاهی اوقات ممکن است فشار گاز خانه شما بیش از حد کم شود. ممکن است این مشکل در ساعات اوج مصرف در زسمتان پیش بیاید و یا این که به دلایل دیگری مانند خرابی کنتور، فشار گاز خانه شما بیش از حد کم شده باشد. بنا بر این ممکن است فشار گاز خانه شما کمتر از حد مجاز شود و یا این که پکیج شما روی شعله بلند نرود. این مورد حتما باید توسط نمایندگی تعمیر و خدمات پس از فروش پکیج ایران رادیاتور و بوتان ( یا نمایندگی تعمیر پکیج های ایتالیایی) مورد بازبینی و مطالعه قرار بگیرد.

رفع عیب فشار کم گاز:

با متخصص شرکت گاز مشورت کنید تا فشار گاز خانه شما را بسنجد و یا با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان شهر خود تماس بگیرید تا راهنماییتان کند.

4.      شیر برقی گاز ( شیر کنترل گاز) خراب شده است.

 یکی از قطعات داخل پکیج که عمر بسیار زیادی دارد و به این راحتی ها خراب نمیشود، شیر کنترل گاز است. معمولا کیفیت ساخت این شیر ها در تمام پکیج ها ( مخصوصا در پکیج های ایران رادیاتور و بوتان که از قطعات اصلی استفاده نموده اند) بسیار زیاد است. اما با این حال این هم قطعه ای است که میتواند خراب شود. در نتیجه اگر متوجه شدید که مشکل روشن نشدن مشعل پکیج، مربوط به جرقه زن نیست و گاز خانه هم وصل است و خوب کار میکند، باید به شیر کنترل گاز شک کنید. هشدار:! این قطعه تنها قطعه ای است که با لاک، قفل شده. در نتیجه اگر آن را باز یا بسته کنید لاک میشکند. این به خودی خود چیز بدی نیست اما اگر فنی کار نیستید، دست زدن به شیر کنترل گاز بسیار خطرناک میباشد. بهتر است اگر در شهری زندگی میکنید که نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و یا بوتان دارد حتما به ایشان رجوع کنید و در غیر این صورت با نزدیکترین شهری که نمایندگی فعال دارد تماس بگیرید و مشورت نمایید.

رفع عیب شیر کنترل گاز:

 شیر کنترل گاز قابل تعمیر است اما به هیچ عنوان توصیه نمیشود. یکی از خطرات احتمالی پکیج همین تعمیر شیر کنترل گاز میباشد. به جای این کار سعی کنید یک شیر کنترل گاز اصلی از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان تهیه نمایید و توسط سرویسکار پکیج نصب نمایید ( این کار را به افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای تعمیر پکیج و آبگرمکن نیستند نسپارید، خطرناک است)!

5.      ژیگلور های مشعل پکیج گرفته اند.

 یک مورد نادر دیگر این است که نازل ها یا همان ژیگلور ها گرفته باشند. این مورد نیز نیاز به حضور نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان دارد.

6.      برد الکترونیک پکیج مشکل پیدا کرده است.

 در آخر، اگر تمام موارد را چک کردید و شعله تشکیل نشد، حتما مشکل از برد الکترونیک است. برد پکیج دارای چند رله متفاوت است که یکی از این رله ها، رله شیر گاز میباشد. ممکن است رله شیر گاز پکیج عمر خود را کرده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. در پستی جداگانه محل قرار گیری رله گاز در نقشه برد پکیج های ایران رادیاتور وبوتان را توضیح خواهم داد.

رفع عیب برد پکیج:

 با توجه به نقشه برد پکیج ایران رادیاتور و بوتان ( و یا نقشه برد پکیج های تاچی، ایمرگاس، فرولی ، ایساتیس و غیره (اگر نقشه برد گیرتان آمد) ، رله شیر برقی گاز که کنار رله فن پکیج است را تعویض نمایید. میتوانید برای این کار با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان نیز تماس بگیرید.

میله یون شعله را تشخیص نمیدهد تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی مگاترم زاس مار عیب یابی پکیجس

عیب یابی پکیج شماره هفت : شعله تشکیل میشود اما بعد از چهار تا هفت ثانیه قطع میشود ( سنسور شعله یون )

حالا وقت این است که یک پله جلوتر برویم. گاهی اوقات شعله تکشیل میشود اما بعد از چند ثانیه ناپدید میگردد. این چند ثانیه در پکیج های مختلف متفاوت است مثلا در پکیج ایران رادیاتور شعله اگر تشکیل شود و بپرد، معمولا 7 ثانیه طول میکشد اما در پکیج های بوتان این مقدار کمتر و در حدود 4 ثانیه است. برای این که متوجه شوید شعله پکیج میپرد، کافیست درب برنر (مشعل پکیج) را باز نمایید و اجازه بدهید که پکیج روی حالت تابستانه یا زمستانه روشن شود. سپس دقت کنید که آیا شعله تشکیل میشود و یا خیر. اگر شعله تشکیل شد اما بعد از چند ثانیه خاموش شد، به احتمال زیاد مشکل از میله یون میباشد. دقت کنید که در پکیج هایی که میله یون و جرقه زن یکی است، ممکن است جرقه زده شود اما یون نتواند شعله را تشخیص دهد ( یعنی دو تا حالت جدا هستند و نباید بگوییم حالا که جرقه زن کار میکند پس یون هم حتما سالم است و کار میکند). موارد زیر ممکن است حلال مشکلات پکیج شما باشد:

1.      میله یون تنظیم نیست و به درستی داخل شعله قرار ندارد.

 میله یون برای این که بتواند به خوبی یون های تشکیل شده در شعله را به برد الکترونیک منتقل نماید حتما باید داخل شعله قرار بگیرد. در نتیجه اگر خیلی بالاتر از شعله استارت پکیج و یا خیلی پایین تر از شعله باشد، نمیتواند به خوبی شعله را تشخیص دهد و برد الکترونیک فرمان قطع شعله را صادر میکند. دقت کنید این فرمان قطع شعله به خاطر سلامت من و شما تهیه شده است زیرا اگر شعله تشخیص نشود، ممکن است بیش از حد داخل پکیج گاز جمع شود و منجر به انفجار پکیج گردد پس سعی نکنید پکیج را به نوعی گول بزنید.

تنظیم الکترود یون:

 همان گونه که برای الکترود جرقه زن بیان نمودیم، باید اجازه بدهید میله یون کمی گرم شود تا هنگام جابجایی نشکند. بعد از این که ملیه یون گرم شد، با یک پیچ گوشتی دو سو زیر آن را فشار دهید تا تنظیم شود و روی شعله به خوبی قرار بگیرد.

2.      شعله استارت تنظیم نیست.

 در بسیاری از مواقع تنظیم گاز، مشکل را حل میکند. یکی از وظایف نصاب پکیج در هنگام نصب پکیج دیواری این است که فشار شیر کنترل گاز را درست تنظیم نماید. این تنظیم نبودن گاهی باعث صدای انفجار از داخل پکیج نیز میشود.

تنظیم شعله استارت:

 برای تنظیم فشار گاز نیاز به تجربه و گیج گاز دارید در نتیجه بهترین کار این است که با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان تماس بگیرید.

3.      میله یون خراب است و یا کثیف شده.

 در بسیاری از مواقع، میله یون کثیف میشود. این کثیفی، نمیگذارد که میله بتواند بون ها را بگیرد. گاهی این میله یون عمر خود را از دست داده و نیازمند تعویض میگردد.

رفع مشکل میله یون پکیج

 بهترین کار در این مواقع این است که اول میله یون را تمیز نمایید. با یک سمباده دور تا دور میله را بسابید. سپس با یک دستمال نم، میله را تمیز کنید. اگر بعد از انجام این کار ها مجددا شعله تشکیل شد اما تشخیص داده نشد، مطمئن شوید که میله یون مشکل دارد و نیاز به تعویض پیدا کرده است.

4.      کابل میله یون مشکل پیدا کرده است.

 یک مورد بسیار نادر، مشکل داشتن کابل میله یون است. اگر همه چیز را چک کرده اید، میتوانید به این مورد هم شک کنید و در نهایت میله یون پکیج را تعویض نمایید.

5.      میله یون به بدنه متصل شده است.

 یکی از دلایلی که میله یون کار نمیکند این است که به بدنه متصل شده است. بله وقتی میله به بدنه وصل باشد نمیتواند یون های شعله را به پکیج برساند در نتیجه شعله قطع میشود. دقت کنید در بسیاری مواقع کابل یون خیس میشود ( مخصوصا هنگام تعمیر پکیج گلدیران که یون حساسی دارد) و این کابل خیس به جایی از بدنه پکیج یا قطعات داخلی برخورد میکند و شعله قطع میشود.

رفع عیب اتصال یون به بدنه پکیج:

 برای رفع این عیب باید میله یون و کابل آن را ماکل خشک نمایید و مطمئن شوید به جایی به جز برد الکترونیک متصل نیست.

6.      کابل ارت اتصال به زمین قطع است.

 شاید باورتان نشود اما در بسیاری از پکیج ها اگر کابل ارت داخل برد الکترونیک و بدنه پکیج قطع باشد، میله یون کار نمیکند و شعله قطع خواهد شد. البته این مورد هم از نظر تجربی کم پیش می آید اما از آنجایی که این یک مقاله مرجع راجع به تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان خواهد شد و تعداد زیادی از هم وطنان این مقاله را خواهند خواند، پس این را هم عنوان کردیم که چیزی جا نمانده باشد.

7.      برد الکترونیک پکیج خراب شده است.

 این هم آخرین مورد که در بسیاری از علت های خرابی پکیج مشترک است. البته که شک کردن به برد الکترونیک را باید آخرین مرحله تعمیر پکیج و عیب یابی قرار داد زیرا در اکثر مواقع این قطعات پکیج هستند که خراب میشوند. در هر حال، برد الکترونیک پکیج دارای مسیری است که یون های شعله را از میله یون میگیرد و منتقل میکند. هر کدام از قطعات داخل این مدار خراب شود باعث خرابی پکیج و قطع شدن شعله میگردد. پس اگر مشعل پکیج روشن نمیشود ممکن است مجبور به تعمیر برد و یا تعویض برد پکیج شوید.

تعمیر برد پکیج :

اگر پکیج شما شعله را قطع میکند و مطمئن شده اید که مشکل از برد الکترونیک است باید برد را تعمیر و یا تعویض نمایید. برای این کار تمام کابل ها برد را جدا کرده و آن را نزد یک الکترونیک کار ماهر در تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور و بوتان ببرید تا قطعات را چک کند. برای تعمیر برد پکیج نیاز به نقشه برد است اما حرفه ای تر ها با مهندسی معکوس میتوانند برد را تعمیر نمایند. اگر برد تعمیر نشد، باید آن را تعویض نمایید. برای خرید برد اصلی پکیج نزد نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان بروید ( همچنین برد پکیج های ایساتیس – آریستون – فرولی – تاچی – مگاترم نیز در بازار موجود است). اگر در شهر کرمان زندگی میکنید نمایندگی تعمیر ایران رادیاتور کرمان در خیابان 24 آذر و نمایندگی بوتان کرمان در خیابان جهاد قرار دارند.

علت افت فشار پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به کم یا زیاد شدن فشار پکیج (عیب یابی پکیج)

تعمیر پکیج ایران رادیاتور
با سلام. لطفا بفرمایید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در رفسنجان با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟ ما پکیج ایران رادیاتور سال پیش خریده ایم اما الان ارور 70 میدهد با توجه به یکی از متن هایی که در سایت نوشته بودید و خواندم متوجه شدم که پکیج ما رسوب گرفته است. البته گاهی اوقات نیز ارور 40 70 میداد که شیر زیرش را باز میگذاشتم خوب شد دیگه ارور نداد. آب رفنسجان خیلی سارچ دارد. فقط الان منتظر یکی از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور هستیم که خوب بتواند پکیج را رسوب شویی کند. ممنون از راهنمایی.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

درود. یکی از اشتباهات اساسی شما، باز گذاشتن شیر پر کن پکیج به مدت طولانی بوده است. شیر پر کن را نباید زمان زیاد باز گذاشت زیرا هر چه بیشتر آن را باز بگذارید، آب جدید بیشتری وارد پکیج میشود. آب جدید نیز یعنی رسوب جدید. در نتیجه در کنار سختی آب بالا، باز گذاشتن شیر پر کن نیز مزید بر علت شده و پکیج شما رسوب گرفته است. در این حالت یا کلا آب داغ ندارید و یا اگر دارید مرتب سرد و گرم میشود. برای دریافت شماره تماس نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در رفسنجان، با واحد کرمان تماس بگیرید.


آب دادن پکیج:
همکار گرامی سلام. من به تازگی یک پکیج ایران رادیاتور اتما نصب کرده ام. حالا با گذشت دو ماه از همه جای پکیج آب می آید. قبلا چنین موردی را فقط یک بار وقتی برای تعمیر پکیج تاچی رفته بودم مشاده کردم. یعنی همه جا آب میدهد. هر جا را باز میکنم یک جای دیگر آب میدهد. چه کار باید بکنم همه جا را هم تا تونستم تفلون زدم اما درست نمیشه.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

سلام. مشکل آب دادن پکیج ایران رادیاتور به دلیل تغییر فرم اورینگ ها میباشد. دلیل تغییر فرم نیز جوش آوردن آب دستگاه به خاطر دور نزدن آب در مدار است. دلیل جوش آمدن آب داخل دستگاه ممکن است گیرپاژ بودن پمپ، بسته بودن مدار و یا رسوب باشد. باید تمام اورینگ ها را تعویض نمایید و حتما از اورینگ های با کیفیت نمایندگی تعمیر ایران رادیاتور  استفاده. دقت کنید که تفلون در بسیاری از مواقع جواب نمیدهد. امیدوارم مشکلتان حل شود. اگر به مشکل دیگری برخورد کردید میتوانید با تلفن نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید و مشکل خود را بیان کنید. ما در خدمتیم.


تعمیر پکیج تاچی

سلام. نمایندگی تعمیر پکیج تاچی برای سرویس به خانه ما آمدند. از روزی که رفته اند درجه پکیج مرتب افت میکند و باید شیر هواگیری را باز کنیم تا پکیج ارور ندهد و روشن شود. مشکل از کجاست؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج تاچی کرمان:

سلام. مشکل از نشتی آب است. یک جایی در مدار نشتی دارید و بعد از سرویس نمایان گشته. با همان نمایندگی تعمیر پکیج تاچی تماس بگیرید تا مشکلتان را حل نماید.


 

باد کردن منبع انبساط پکیج:
سلام. یک پکیج بوتان داریم که روی حالت گرمایش
رادیاتور ها، درجه فشار آن زیاد میشود. با توجه به مطالب خوبی که در سایت شما
خواندم متوجه شدم منبع انبساط پکیج باد ندارد. من اکثر کار های فنی خانه مثل تعمیر
پکیج را خودم انجام میدهم زیرا دوست ندارم تعمیرکار به وسایل خانه ام دست بزند. حالا
برای باد کردن منبع انبساط پکیج از شما راهنمایی میخواهم. آیا لازم است که منبع
انبساط پکیج را مانند منبع پمپ نزد آپاراتی ببرم یا خودم میتوانم با تلمبه دستی آن
را باد کنم؟ و این که برای باد کردن منبع انبساط پکیج باید حتما آن را از پکیج جدا
نمود؟

 پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

سلام. خوشحالیم که مطالب سایتمان به کمک شما آمده است و دانش فنی تعمیر پکیج را زیاد نموده. بله خودتان میتوانید منبع انبساط پکیج را شارژ کنید. نیازی نیست که منبع را از پکیج باز کنید. اما حتما برای شارژ منبع انبساط باید فشار پکیج را به صفر برسانید و شیلنگ برگشت زیر پکیج را باز کنید. بعد از انجام این کار ها کافیست با تلمبه دستی، 30 تا 40 دفعه تلمبه بزنید تا منبع شارژ شود. اگر سوالی بود در خدمتیم.


 

مبدل اصلی پکیج B ایران رادیاتور

سلام و خسته نباشید. ما یک پکیج ایران رادیاتور مدل B با مبدل 30 سانتی متری داریم که همه چیزش خوب بود اما یک دفعه شروع به افزایش فشار نمود. شدت افزایش فشار به حدی زیاد بود که سوپاپ اطمینان عمل میکرد و آب از پشت پکیج بیرون میزد. به نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس گرفتیم و گفتند مبدل از داخل سوراخ شده است و نمیشود آن را تعمیر کرد. قیمت مبدل نو را پرسیدیم گفتند اگر از تهران بخرید حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان میشود. ما این پکیج را یک میلیون تومان هم نخریم. البته هفت سال پیش خریدیم و الان پکیج گران شده است. میخوام بدونم بهتر است پکیج نو بخرم و یا مبدل اصلی تهیه کنم به نفعم است؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور

 

سلام. در بسیاری موارد دیده شده است که پکیج سرویس نشده و یا سرویسکاری که برای اسیدشویی آمده است، اسید را بیشتر از زمان مجاز در مبدل نگه داشته است. این موارد، عمر مبدل اصلی را کاهش میدهند. گران شدن مبدل اصلی پکیج B به خاطر گران شدن مس است. با وجود این که این مبدل در بازار تهران هنور هم پیدا میشود، پیشنهاد ما این است که یک پکیج نو بخرید. پکیج های نو و مقرون به صرفه ایران رادیاتور و بوتان، حداقل دو سال گارانتی دارند. البته باز هم تصمیم با خودتان است اما هزینه تعمیر یک پکیج کهنه، به مراتب بیشتر از هزینه خرید یک پکیج نو و با کیفیت است.

 

عیب یابی پکیج شماره هشت: کم شدن فشار آب پکیج به طور مرتب و یا زیاد شدن فشار پکیج

بهتر است این دو مورد، یعنی زیاد شدن فشار پکیج و کم شدن آن را جداگانه توضیح بدهیم. از آنجایی که مدار پکیج و رادیاتور ها یک مدار بسته است، انتظار نداریم که فشار داخل مدار که توسط مانومتر ( فشارسنج ) پکیج نشان داده میشود کم شود. پس علت کم شدن فشار پکیج چیست ؟ جواب این سوال تنها یک کلمه است : نشتی . نشت آب تنها دلیلی است که باعث میشود فشار مدار کم شود در نتیجه اگر تعمیرکار پکیجی را دیدید که دلایل دیگری برای کاهش فشار مدار را بیان نمود بدانید که دلیل علمی ای نمیتواند بیاورد. در یک مدار بسته، نشت آب حتی اگر به مقدار خیلی کم هم باشد، فشار حتما کاهش محسوسی پیدا میکند.

دلیل افت فشار پکیج :

علت افت فشار آب پکیج ، وجود نشتی ریز یا درشت در مدار است. یعنی ممکن است یکی از رادیاتور ها سوراخ باشد، یکی از قطعات پکیج آب بدهد، لوله رفت و برگشت رادیاتور ها زخم شده باشد و … . در نتیجه اگر به دنبال تعمیر افت فشار پکیج هستید، راه دارزی در پیش دارید زیرا ممکن است به همین راحتی ها نشتی را پیدا نکنید. اما ما چند راهنمایی برای شما داریم:

1.      معمولا حوله خشک کن ها ( رادیاتور داخل حمام) به علت رطوبت زیاد، سوراخ میشوند و باعث نشتی آب هستند.

2.      مبدل اصلی پکیج بعد از چند سال کار کردن سوراخ میشود و شروع به آبریزش میکند اما چون شعله میخورد، آب نشت شده سریعا بخار میشود و ممکن است متوجه سوراخ بودن آن نشویم.

3.      شیر رادیاتور ها بعد از چند مرتبه باز و بسته شدن آب میدهد. این مشکل برای تمام شیر ها پیش می آید و باید مهره زیر شیر توسط انبردست یا آچار فرانسه سفت شود.

4.      رادیاتور ها بعد از چند سال کار کردن سوراخ میشوند و نیاز به تعویض خواهند داشت.

5.      شیر و شیلنگ های زیر پکیج بعد از چند وقت کار کردن ممکن است آب بدهند و نیاز به تعویض داشته باشند.

دلایل افزایش فشار آب پکیج

حالا برویم سراغ دلایل افزایش فشار آب پکیج و عیب یابی آن. بر خلاف دلیل کاهش فشار آب که تنها میتواند نشت آب باشد، علل افزایش فشار آب پکبج چند مورد است:

1.      شیر پر کن مشکل دارد.

اگر شیر پرکن پکیج ( که بعضی به اشتباه به آن شیر هواگیری پکیج میگویند) یعنی همان شیر آبی یا مشکی چسبیده به زیر دستگاه که برای پر فشار کردن مدار آن را باز میکنید و بعد آن را میبندید خراب شده باشد، آب را به سمت مدار میفرستند و به مرور زمان، فشار سیستم زیاد خواهد شد. برای این که مطمئن شوید شیر پر کن سالم است و یا خیر باید آن را توسط آچار ( معمولا آچار 13) باز نمایید و شکل ظاهری آن را کنترل کنید. واشر سر شیر پر کن حتما باید تخت باشد. همچنین هیچ ترکی نباید روی شیر وجود داشته باشد. اگر شیر پر کن شکسته باشد و یا به هر دلیلی، آب رد کند باید آن را تعویض نمایید. برای تعویض شیر پر کن حتما سعی کنید به نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان مراجعه نمایید و جنس اصلی تهیه کنید زیرا عمر شیر پر کن های تقلبی بسیار کم است و این شیر پر کن ها زودتر خراب خواهند شد.

2.      مبدل ثانویه سوراخ است.

 در پکیج های دو مبدله، گاهی پیش می آید که مبدل ثانویه یعنی همان مبدلی که از جنس استیل استنلس ( استیل ضد زنگ) ساخته شده سوراخ شود. اگر این مبدل از داخل سوراخ شود، فشار آب مدار مرتب زیاد میشود زیرا آب شهر وارد مدار رادیاتور ها خواهد شد. برای تست مبدل ثانویه پکیج، باید آن را از دستگاه خارج کنید. سپس در یکی از سوراخ ها فوت کنید و انگشت شست خود را روی سوراخ مقابل بگذارید. در این حالت نباید فوت محکم شما و بادی که از دهانتان خراج میشود از سوراخ های مدار دوم بیرون بزند. اگر باد از سوراخ های مدار دوم بیرون بزند قطعا مبدل سوراخ شده است و باید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان یک مبدل با کیفیت اصلی تهیه نمایید.

3.      مبدل اصلی در پکیج های تک مبدله از داخل سوراخ شده است.

 مشابه سوراخ شدن مبدل ثانویه در پکیج های دو مبدله، اگر مبدل اصلی پکیج های تک مبدله سوراخ شود، قشار مدار مرتب زیاد میشود. این یک مشکل شایع در تمام پکیج های تک مبدله ایران رادیاتور، بوتان ، ایساتیس، تاچی ، ایمرگاس و … است. متاسفانه راه حلی برای تعمیر این مبدل ها نیست ( راه حل های کوچه و بازاری فقط هزینه اضافی برایتان خواهمد داشت) بهترین کار این است که یک مبدل نو اما با کیفیت تهیه کنید. متاسفانه مبدل پکیج های تک مبدله B ایران رادیاتور 30 سانت توسط شرکت ایران رادیاتور فروخته نمیشود و باید آن را از بازار آزاد تهیه نمایید. پس حداقل سعی کنید تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را به یک تعمیرکار مجرب که از نمایندگی ایران رادیاتور است بدهید. قیمت مبدل 30 سانت B ایران رادیاتور در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار تومان میباشد.

اما مبدل پکبج های تک مبدل ایساتیس ، بوتان (مدل کالدا ونزیا) و فرولی توسط شرکت های سازنده همچنان فروخته میشود و از بابت خرید آن ها نباید مشکلی وجود داشته باشد.

4.      منبع انبساط خراب است یا شارژ کافی ندارد.

یکی دیگر از دلایل افزایش فشار در مدار شوفاژ، منبع انبساط است. این مشکل فقط در حالت زمستانه، وقتی که رادیاتور ها گرم میشوند پیش می آید. همانطور که میدانید، حجم آب با گرم شدن آن افزایش میابد. این حجم افزایش یافته باید جایی برای رفتن داشته باشد وگرنه، مدار بسته دچار ترکیدگی خواهد شد. برای نگه داری این حجم منبسط شده، از منبع انبساط بسته در پکیج های دیواری استفاده میشود. حالا اگر به هر دلیلی این منبع انبساط خراب باشد یا نتواند آب را داخل خود نگه دارد حتما فشار مدار با گرم شدن آب افزایش میابد. سپس سوپاپ اطمینان پکیج ( شیر اطمینان) عمل نموده و از پکیج آب می آید.

برای رفع این مشکل باید فشار آب داخل پکیج را کم کنید و منبع انبساط پکیج را شارژ نمایید. ساده است، یک تلمبه دستی بردارید و به بالای پکیج بروید تا والف منبع انبساط را ببینید ( محل باد کردن منبع انبساط) سپس باد داخل منبع را به طور کامل خالی کنید و با تلمبه 30 تا 40 بار تلمبه بزنید. اگر گیج دارید، فشار نهایی داخل منبع باید بین 0.7 تا یک بار (15 psi) باشد. اگر هم گیج ندارید همینقدر 30 تا 40 که با تلمبه باد بزنید کافی است. اگر هر چقدر تلمبه میزنید، منبع باد نمیشود، به این معنی است که دیافراگم داخل منبع پاره شده است و در این مواقع حتما باید منبع جدیدی بخرید زیرا دیافراگم منبع انبساط قابل تعویض نیست.

گاهی اوقات، منبع انبساط پکیج دچار ترکیدگی میشود و یا خیلی ساده سوراخ میگردد. سوراخ شدن منبع انبساط بیشتر به خاطر سرویس نشدن آن است زیرا آبی که داخل منبع جمع میشود کمی اسیدی است و منبع را خراب خواهد نمود. متاسفانه منبع انبساط پکیج را نمیتوان جوش داد زیرا با جوش دادن آن، دیافراگ داخل منبع دفرمه میشود و دیگر قابل استفاده نیست.

عیب یابی پکیج شماره نه : وقتی شیر آب گرم را باز میکنید شعله تشکیل نمیشود و یا اگر شعله ای هست قطع میگردد.

 

اگر پکیج شما روی حالت زمستانه برای گرم کردن شوفاژ به خوبی کار میکند و مشکلی ندارد اما به محض باز کردن آب گرم، شعله قطع میشود یا اصلا شعله ای در حالت آب گرم تشکیل نمیشود یکی از موارد زیر علت آن خواهد بود:

1.      فلوسوئیچ یا فلومتر خراب شده است.

همانطور که میدانید پکیج دیواری برای این که بفهمد آب گرم باز شده است، باید از فلوسوئیچ یا فلومتر استفاده نماید. فلوسوئیچ فقط در حد این است که به برد الکترونیک بفهماند آب گرم باز شده است اما فلومتر مقدار آب گرم درخواستی را نیز بیان میدارد. پکیج های ایران رادیاتور جدید همگی دارای فلوسوئیچ هستند و در هیچ کدام از فلومتر استفاده نشده است. پکیج های بوتان هم مدل فلومتری دارند و هم فلوسوئیچی. پکیج های فرولی فقط فلوسوئیچ دارند. پکیج های ایساتیس و آریستون و مگاترم فقط فلومتر دارند. اگر فلوسوئیچ و فلومتر خراب شده باشد، دستگاه روی حالت آب گرم مصرفی نمیرود.

تشخیص خرابی و رفع عیب فلوسوئیچ و فلومتر

 باید فلوسوئیچ را به وسیله اهم متر چک کنید و ببینید آیا سالم است یا خیر. ممکن است فلوسوئیچ در حالت همیشه وصل قرار گرفته باشد. در این صورت نیز رادیاتور ها گرم نمیشوند زیرا دستگاه روی حالت آب گرم گیز کرده است و اولویت تمام پکیج ها تامین آب گرم میباشد. اگر فلوسوئیچ خراب شده باشد، باید آن را تعویض نمایید. بهتر است از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان، قطعه اصلی و با کیفیت بخرید تا مشمول هزینه های مجدد نشوید.

2.      ترمیستور یا NTC روی یک مقاومت کاذب گیر کرده است.

 ترمیستور یا NTC قطعه ای است که به کمک یک نیمه رسانا میتواند به برد الکترونیک نشان دهد دمای محل قرارگیری اش چقدر است. اگر ترمیستور پکیج روی یک مقاوت کاذب مانده باشد، اروری را مشاهده نخواهید کرد اما شعله نیز تشکیل نخواهد شد. سریعترین راه حل برای تست ترمیستور، استفاده از یک ترمیستور نو میباشد.

رفع عیب ترمیتسور یا NTC پکیج.

کافیست کابل ترمیستور را جدا کرده و به قطعه جدید بزنید ( بدون این که قطعه جدید را نصب نمایید) سپس درخواست آب گرم از پکیج بکنید و ببینید مشکل حل میشود یا خیر.

پکیج روی حالت آب گرم نمیرود فلوسوئیچ پکیج خراب شده است تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی مگاترم عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به تشکیل نشدن شعله باری آب گرم مصرفی (عیب یابی پکیج)

جایگزین فلورگلاتور در پکیج های ایران رادیاتور
سلام. یک پکیج ایران رادیاتور داریم که فلورگلاتور آن شکسته است و کار نمیکند. یعنی وقتی آب گرم را باز میکنیم سنسور قرمز روی سر فلورگلاتور عمل نمیکند اما متوجه شدیم که خود سنسور قرمز سالم است. قیمت فلورگلاتور بسیار بالاست و در پکیج های جدید هم که دیگر از فلوسوئیچ استفاده میشود. راهی دارد که فلورگلاتور را کنار بگذاریم و دیگر از آن استفاده نکنیم؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

 

سلام. بله میتوانید به جای فلورگلاتور از فلوسوئیچ استفاده نمایید. هم هزینه کمتری میپردازید و هم خرابی آن کمتر خواهد بود. 

 چند نوع ترمیستور داریم؟
همکار گرامی اگر میشود بفرمایید که چند نوع ترمیستور یا NTC داریم؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج تاچی:

سلام. از نظر ظاهری ترمیستور ها تفاوت های زیادی دارند. بعضی از ترمیستور ها کابل دار هستند که نر و مادگی دارند. بعضی از ترمیستور ها فیتینگی هستند و رزوه ندارند. ترمیستور های نسل جدید همگی ترمیستور تماسی ( کلیپسی) هستند و مانند قبل داخل آب قرار نمیگیرند بلکه روی لوله نصب میشوند و خرابی کمتری دارند.

مبدل ثانویه پکیج رسوب دارد اسیدشویی پکیج نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تعمیر پکیج تاچی بوتان ایساتیس فرولی مگاترم عیب یابی پکیج

عیب یابی پکیج شماره ده : فشار آب گرم خروجی پکیج کم است، آب سرد و گرم میشود و یا دمای مطلوبی ندارد.

یکی دیگر از مشکلاتی که حتما تمام پکیج ها روزی درگیر آن خواهند شد، کم شدن فشار آب گرم پکیج و گرم نشدن آن است. این مشکل در تابستان ممکن است خیلی محسوس نباشد زیرا آب ورودی به پکیج سرد نیست اما در زمستان، آبی که داخل پکیج میرود تقریبا نزدیک ده درجه دما دارد و این یعنی حتی لحظه ای سرد شدن آب در حمام، پوست شما را اذیت خواهد کرد. عوامل زیادی ممکن است دلیل این عیب باشند که معروف ترین هایشان را در ادامه توضیح خواهیم داد:

1.      یکی از ترمیستور ها خراب شده است.

 همانطور که چند خط قبل نوشتیم، ترمیستور یا ntc وظیفه ی تشخیص دما را دارد. اگر این قطعه خراب شود، نمیتواند به خوبی دما را به برد الکترونیک اعلام کند، در نتیجه کارکرد دستگاه مختل میشود. انواع مختلفی از ترمیستور در بازار وجود دارد، پکیج های ایران رادیاتور و بوتان قدیمی همگی از ترمیستور های مستغرق استفاده مینمودند که از نظر شکل با یکدیگر یکی بودند اما ترمیستور های مستغرق پکیج های تاچی ، آریستون ، فرولی و چند پکیج ایتالیایی دیگر کمی متفاوت بود. در حال حاضر پکیج های ایران رادیاتور و بوتان از ترمیستور های کلیپسی استفاده میکنند. تفاوت این ترمیستور ها با نسل مستغرق این است که خرابی بسیار کمتری دارند و به لوله مسی میچسبند تا دما را اندازه بگیرند.

چگونه بفهمیم ترمیستور سالم است یا خراب شده ؟

برای این که متوجه شوید یک ترمیستور سالم است یا خراب، بهترین کار این است که فیش ترمیستور را جدا کرده و به یک ترمیستور نو بزنید. سپس دستگاه را ریست کنید و آن را روی حالت آب گرم قرار دهید ( شیر آب گرم باز کنید) اگر عملکرد دستگاه درست شد، ترمیستور قبلی مشکل دارد و باید تعویض گردد.

همچنین میتوانید مقاومت ترمیستور را توسط اهم متر اندازه بگیرید. مقاوت ترمیستور های ایران رادیاتور و بوتان در دمای محیط اتاق ( یعنی 25 درجه سانتی گراد ) باید حدود 10 کیلو اهم باشد. قیمت ترمیستور اصلی و با کیفیت بالا در حال حاضر حدود 35 هزار تومان است که میتوانید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و نمایندگی بوتان کرمان تهیه نمایید.

2.      کم بودن فشار گاز پکیج

 اگر فشار گاز کم باشد و یا شعله بلند تشکیل نشود، آب به خوبی گرم نمیشود. از آنجایی که آب با سرعت زیادی از مبدل ثانویه میگذرد و در زمان کم باید گرم شود، آبی که در مبدل اصلی داغ میشود باید با سرعت زیادی شعله زیادی بخورد. اگر شعله کم باشد و شیر کنترل گاز نتواند شعله بلند تشکیل دهد، آب به خوبی گرم نخواهد شد. در نتیجه ممکن است مشکل از تنظیم نبودن شعله بلند، خرابی شیر کنترل گاز و یا کم بودن فشار گاز ورودی پکیج باشد.

تنظیم فشار گاز پکیج:

بهتر است با دیدن چنین موردی با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان مشورت نمایید زیرا تنظیم فشار گاز پکیج یک کار تخصصی است. اما اگر متوجه شدید که فشار گاز ورودی به پکیج کم شده است میتوانید دلیل آن را پیدا کنید. گاهی اوقات گرفتن فیلتر گاز که بعد از شیر گاز نصب میشود، باعث کمبود فشار گاز پکیج خواهد شد. علاوه بر این بارها دیده شده است که شیر گاز خارج از خانه و یا از کنتور گاز بسته است، این موارد را نیز بهتر است قبل از آمدن سرویسکار پکیج بررسی نمایید. اگر بنا شد که شیر کنترل گاز بخرید، سعی کنید این قطعه را از نمایندگی ایران رادیاتور یا بوتان تهیه نمایید زیرا قطعات اصلی حتما کارکرد بهتری برای پکیج شما خواهند داشت.

3.      میزان آب ورودی پکیج بسیار زیاد یا بسیار کم است.

 بله، فشار آب ورودی پکیج نیز باید در محدوده خاصی باشد. هر چه ظرفیت پکیج کمتر باشد، میزان آب کمتری در دقیقه گرم میکند و بیرون میفرستد. به این ترتیب نباید انتظار داشت که یک پکیج 22 هزار بتواند کار یک پکیج 36 هزار را انجام دهد ( نه در گرمایش رادیاتور ها و نه در آب گرم مصرفی). مبدل ثانویه پکیج های 22 هزار نهایتا 12 بشقاب دارند که شش عدد از آن ها برای رد شدن آب مدار اولیه و شش عدد دیگر برای رد شدن آب ورودی دستگاه است. بنا بر این بدون این که آب مدار اولیه با آب گرمی که توسط شیر آشپزخانه درخواست شده است قاطی شود، آب ورودی پکیج گرم شده و بیرون می آید. این در حالی است که پکیج های 36 هزار از مبدل ثانویه ( مبدل صفحه ای) 18 بشقابی استفاده میکنند. این یعنی میزان حجم آبی که میتوانند گرم کنند حداقل 50 درصد بیشتر از پکیج های کوچکتر میباشد.

پس اگر فشار آب ورودی دستگاه خیلی زیاد باشد، انتظار نداریم که آب خروجی گرم شود. در نتیجه اگر پکیج با آخرین توان هم کار کند معمولا نمیتواند دمایی بیش از 45 درجه را برای آب گرم مصرفی ارائه دهد. به همین ترتیب اگر فشار آب ورودی پکیج کم و زیاد شود، آب خروجی پکیج نیز مرتب سرد و گرم میشود. معمولا هر جایی که پمپ خانه به خوبی تنظیم نباشد، فشار آب کم و زیاد میشود. اگر حساس باشید حتما متوجه اختلاف دمایی بین روشن شدن پمپ خانه و خاموش شدن آن در حین استفاده از آب گرم پکیج خواهید شد.

اما دلیل این سردی و گرمی آب پکیج چیست؟ 

برعکس آبگرمکن های قدیمی که مخزن آب گرم داشتند، پکیج دیواری از سیستم آب گرم لحظه ای استفاده میکند، یعنی بنا به میزان آبی که از آن گرفته میشود و دمایی که ترمیستور آب گرم بیان میدارد، شعله را کم و زیاد میکند تا در نهایت آب ورودی گرم شده و خارج شود. حالا اگر این آب ورودی کم فشار باشد، آب بسیار داغ میشود و اگر پر فشار شود، دما کمی کم میشود ( حدود 5 درجه سانتی گراد، اگر پکیج شما سرحال باشد و رسوب نداشته باشد).

اگر آب ورودی پکیج کم فشار باشد، قاعدتا آب خروجی نیز میزان بسیار کمی خواهد داشت. مخصوصا این که قطعات داخل پکیج جلوی فشار آب را هم میگیرند ( به همین دلیل است که فشار آب گرم همیشه کمتر از فشار آب است ). در نتیجه گاهی اوقات اگر میبینید که فشار آب گرم خیلی کم شده است سعی کنید موارد دیگری مثل فشار پمپ خانه را هم مد نظر قرار دهید.

رفع این عیب: اگر فکر میکنید که فشار آب ورودی پکیج بیش از حد است، شیر ورودی پکیج را تا نیمه ببندید و ببینید که مشکل حل میشود یا نه. اگر مشکل حل نشد، با یک تعمیرکار پمپ صحبت کنید تا فشار آب خانه شما را به حد نرمال برساند. همچنین اگر آب به حدی کم و زیاد میشود که اعصابتان را به هم میریزد و روی دما نیز تاثیر میگذارد، سعی کنید فشار آب خانه را در یک محدوده نگه دارید. بهتر است برای این کار با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان مشورت نمایید.

گاهی اوقات کم فشار شدن آب گرم، به دلیل گرفتن شیر های بعد از پکیج است. اگر دقت کنید، شیر ظرفشویی دارای یک فیلتر است که رسوبات داخل آب را میگیرد، در بسیاری از مواقع دیده شده است که گرفتگی این صافی، فشار آب گرم را کم کرده و نارضایی مشتری را به همراه داشته است. سعی کنید تمام صافی ها را پیدا کنید و تمیزشان نمایید. معمولا شیر های پیسوار داخل کابینت و پایین سنگ دستشویی نیز دارای یک فیلتر صافی هستند. این موارد را نیز تمییز نمایید تا فشار آب گرم بیشتر شود

4.      مبدل ثانویه در پکیج های دو مبدله رسوب گرفته است.

یک مشکل عمده برای تمامی پکیج های دو مبدله موجود، رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. مبدل ثانویه از تعدادی صفحه ( بشقاب) تشکیل شده است. هر کدام از این صفحات به دلیل سطح مقطع کمی که دارند، میتوانند رسوب بگیرند و مانع از عبور آب شوند. سوب مبدل ثانویه هم میتواند فشار آب را کم کند و هم میتواند باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی گردد. اگر رسوب داخل مبدل ثانویه کم باشد، میتوان با کوبیدن آن تا حد زیادی رسوب ها را جدا نمود اما اگر رسوب شدید داخل مبدل ثانویه باشد حتما با اسید شویی انجام داد. اسید شویی پکیج کار بسیار خطرناکی است و اگر فنی نیستید به هیچ عنوان دست به اسید و مبدل نزنید.

اسید شویی مبدل ثانویه پکیج: 

برای شستن مبدل میتوانید از جوهر نمک استفاده کنید. تنها مزیت جوهر نمک این است که نسبت به اسید های دیگر خطرناک نیست اما به هر حال باعث خوردگی مبدل ثانویه میشود. هر چقدر یک مبدل بیشتر اسید بخورد، بیشتر خورده میشود و این یعنی دفعه بعد سریعتر رسوب میگیرد. هشدار! نگذارید جوهر نمک بیشتر از بیست دقیقه داخل مبدل بماند. اگر اسید بیشتر از بیست دقیقه داخل مبدل بماند، حتما مبدل ثانویه را سوراخ میکند و باید کلا با آن خداحافظی کنید. جنس مبدل ثانویه از استیل ضد زنگ است و میانه خوبی با اسید ندارد پس دقت کنید اسیدشویی راه آخر است. بهترین اسید برای اسیدشویی پکیج، دیسکلر میباشد زیرا خوردگی کمتری روی فلزات ایجاد مینماید.

اگر مبدل ثانویه پخته شده باشد ( یعنی به حدی رسوب سرامیکی گرفته باشد که با هیچ نوع اسیدی باز نشود) باید آن را کامل تعویض نمایید. سعی کنید مبدل ثانویه نو را از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان تهیه کنید تا جنس با کیفیت خریده باشید.

دقت کنید در بعضی از پکیج ها تغییر شکل اورینگ های مبدل ثانویه، باعث میشود فشار آب خروجی از پکیج کم شود. در نتیجه ممکن است راه حل مشکلتان تعویض اورینگ های مبدل ثانویه باشد. این را هم اضافه کنم که در بسیاری از مواقع وقتی مبدل ثانویه یک پکیج را برای شست و شو باز میکنید، اورینگ های آن تخت شده اند و حتما باید تعویض گردند.

5.      مبدل اصلی در پکیج های تک مبدل رسوب دارد.

مانند پکیج های دو مبدله، پکیج های تک مبدله نیز میتوانند رسوب بگیرند. با این تفاوت که این پکیج ها دیرتر رسوب میگیرند و به علت استفاده از مس به جای استیل؛ خرابی مبدل اصلی تک مبدله ها بسیار زیاد است. معمولا بعد از چند دفعه اسیدشویی، فشار ورودی مبدل های پکیج تک مبدله، به شدت کم میشود. به این دلیل که اگر در پکیج دو مبدله، مبدل ثانویه 6 مسیر آب سرد به گرم دارد، در پکیج های تک مبدله تنها یک مسیر وجود دارد، حالا اگر همین یک مسیر کیپ شود و با اسید باز نشود باید مبدل را بندازید دور.

اسید شویی مبدل اصلی پکیج:

برای رفع عیب کم شدن فشار آب گرم و یا مطلوب نبودن دمای آب گرم پکیج به دلیل رسوب، باید مبدل اصلی را با احتیاط فراوان اسیدشویی نمایید. داخل مبدل های تک مبدله معمولا از توربولاتور ( مخدوش کننده ) استفاده میشود. این توربولاتور باعث میشود که پکیج دیرتر رسوب بگیرد اما هنگام اسیدشویی به احتمال خیلی زیاد از بدنه مبدل جدا میشود و بعد از آن مرتب صدای تق تق از مبدل می آید. پیشنهاد ما این است که اسیدشویی را به هیچ وجه خودتان انجام ندهید زیرا هم کار سختی است هم خطرناک است و هم اگر درست انجام نشود صدمات جبران ناپذیری به پکیج وارد میکند.

بعد از باز کردن مبدل اصلی حواستان باشد فقط از یک سوراخ اسید را بریزید، گاهی اوقات ریختن اسید از هر دو سوراخ باعث کیپ شدن مسیر میگردد. در بعضی از شهر ها به تعمیر مبدل اصلی میپردازند که کار صحیح و اصولی ای نیست و معمولا بعد از مدتی دوباره همان مشکل به سراغتان می آید. بهتر است یک مبدل نو و با کیفیت از نمایندگی ایران رادیاتور با بوتان تهیه نمایید.

6.      شیر سه طرفه نمیتواند به طور کامل مسیر شوفاژ را ببندد.

یکی دیگر از قطعاتی که میتواند تجربه بدی از آب گرم پکیج برای شما به ارمغان بیاورد، شیر سه طرفه است. این شیر وظیفه مسدود کردن راه شوفاژ، زمانی که آب گرم را باز میکنید دارد. در بسیاری از پکیج ها، شیر سه طرفه رسوب میگیرد و نمیتواند کار خود را به درستی انجام دهد. در بعضی دیگر از موارد ممکن است متور محرک شیر سه طرفه که شیر برقی پکیج نام دارد خراب شده باشد و نتواند مسیر را به درستی باز و یا بسته نماید. در هر صورت یکی از مواردی که میتواند روی کیفیت آب گرم پکیج و یا بود و نبود آن تاثیر بگذارد شیر سه راهه پکیج میباشد.

تعمیر شیر سه طرفه پکیج:

 بهتر است قبل از تعویض سوپاپ شیر سه طرفه، یک مرتبه آن را اسید بشویید. سعی کنید قطعات شیر سه طرفه را باز کرده و با سمباده تمییز نمایید زیرا در بسیاری از موارد، اسید شویی شیر سه راهه مشکل را بر طرف مینماید. سوپاپ سه راهه در بعضی از پکیج ها مانند پکیش ایساتیس و آریستون به آب می افتد و بعد از مدتی آب دادن، شیر برقی را میسوزاند. در نتیجه اگر متوجه شدید که شیر برقی سوخته است و سر آن کمی آب بیرون آمده، حتما سوپاپ سه راهه را تویض نمایید ( فروشندگان قطعات پکیج به سوپاپ سه طرفه، کیت تعمیر میگویند) با کیفیت ترین شیر سه طرفه ها برای پکیج های بوتان است که خرابی بسیار کمی دارند. سوپاپ سه طرفه پکیج های ایران رادیاتور بسیار با کیفیت هستند و عمر طولانی ای دارند زیرا از آلیاژ برنج ساخته شده اند، اما مشکلشان این است که رسوب میگیرند و نمیتوانند مثل روز اول مسیر ها را ببندند. همچنین در مبحث تعمیر پکیج تاچی باید خدمتتان عرض کنم که سوپاپ سه طرفه پکیج تاچی نیز رسوب میگیرد و نیاز به اسیدشویی پیدا میکند.

در بعضی از مواقع، خرابی شیر سه طرفه باعث سوت کشیدن پکیج میشود مخصوصا وقتی دستگاه روی یکی از حالت های آب گرم و یا شوفاژ کار کند. در این مواقع اول از همه اورینگ های سوپاپ را به طور کامل عوض کنید. اگر مشکل حل نشد، باید سوپاپ سه طرفه را تعویض نمایید.

شیر برقی پکیج یا همان موتور محرک سوپاپ سه طرفه دارای یک موتور و چند چرخ دنده است. اگر تعمیر کار پکیج شما مجرب باشد، میتواند به تعمیر شیر موتوری پکیج بپردازد. برای این کار باید تمام خار های بدنه را باز کنید  و به چرخ دهنده ها برسید، معمولا یکی از چرخ دنده ها و یا موتور داخل شیر برقی میسوزد که هر دو قابل تعویض هستند و هزینه بسیار کمتری نسبت به خود شیر موتور برقی دارند. شیر موتوری دارای چند نوع مختلف است. مارک معروفی که در اکثر پکیج ها از آن استفاده شده است شیر برقی البی ایتالیا میباشد که جنس اصلی آن در حال حاضر حدود 180 هزار تومان قیمت دارد و میتوانید آن را از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور، نمایندگی تعمیر پکیج تاچی و نمایندگی تعمیر پکیج بوتان تهیه نمایید.

بعضی از پکیج ها مانند چند مدل از پکیج های بوتان، پکیج فرولی و پکیج زاس، از نوع های دیگری از شیر موتور برقی استفاده مینمایند که به نام های شیر برقی دهنه تنگ، شیر برقی دهنه گشاد و شیر برقی فرولی ( موتور محرک فرولی) معروفند. اساس کار این شیر ها هم دقیقا مانند شیر برقی پکیج های دیگر در بازار است.

7.      مسیر بای پس باز است.

همانطور که در مقاله بای پی پکیج توضیح داده ایم، مسیر بای پس یک مسیر انشعابی از پشت هیدرولیک های پکیج است. این مسیر زمانی به کار می آید که فشارد اخل مدار زیاد شده باشد و فنر با پس، آب را انتقال دهد. همچنین اگر پکیج دارای رسوب باشد فنر بای پاس عمل میکند و آب را از درون لوله انشعابی منتقل میکند، در نتیجه تمام آبی که وشیفه گرم کردن آب ورودی را دارد نمیتواند به مبدل ثانویه برسد. نکته مهم این جاست که معمولا فنر بای پس بعد از چند سال کار کردن خراب میشود و این یعنی اتلاف انرژی خیلی زیاد در پکیج خانه شما. یعنی خیلی از مواقع بدون این که بداین م و مطلع باشیم، آب گرم شده در مبدل اصلی بدون این که به طور کامل وارد مبدل ثانویه شود، دوباره به مبدل اصلی بر میگردد.

تعمیر بای پاس پکیج:

 فنر بای پس را بیرون بیاورید و چند مرتبه با آن بازی کنید، مطمئن شوید که از نظر کیفی درست کار میکند. هیدرولیک های سمت راست و چپ را چک کنید تا رسوب نداشته باشند. اگر متوجه شدید که فنر بای پس نمیتواند مسیر خود را به طور کامل ببندد، آن را تعویض نمایید. فنر بای پس اصلی را میتوانید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور، نمایندگی تعمیر پکیج بوتان و نمایندگی تعمیر پکیج تاچی تهیه نمایید.

8.      پمپ پکیج کار نمیکند و یا سرعت کافی را ندارد.

پکیج های تک مبدل برای گرم کردن آب نیاز به پمپ سیرکوله ندارند، زیرا آب شهر با همان دبی ای که وارد میشود، گرم شده و از پکیج خارج میشود. اما از آنجایی که پکیج های دو مبدله دارای دو مسیر متفاوت به نام های مدار اولیه و مدار ثانویه هستند، برای گرم کردن آب ورودی نیز نیاز به کارکردن پمپ سیرکولاتور دارند. در نتیجه اگر پمپ پکیج کار نکند، آب گرمی هم وجود نخواهد داشت.

پمپ پکیج شوفاژ دیواری اغلب توسط دو شرکت ویلو و گرندفوس ساخته میشود. نود درصد پکیج های ایران رادیاتور دارای پمپ ویلو و نود درصد پکیج های بوتان دارای پمپ گرندفوس هستند. تمام پکیج های فرولی ، تاچی، ایمرگاس و ایساتیس دارای  پمپ ویلو میباشند. از نظر کیفی، پمپ گرنفوس کیفیت بالاتری دارد و طول عمر آن بیشتر است. مشکل عمده پمپ های ویلو رسوب پذیری آن است. اگر پمپ رسوب بگیرد، نمیتواند به خوبی آب را منتقل کند و بسیار داغ میشود. هر چه پمپ بیشتر داغ شود، امکان خرابی آن بیشترمیشود. همچنین در بسیاری موارد دیده شده است که کاسه پمپ ( استاتور پمپ) شکسته است. یکی از دلایل این شکستگی، ریختن آب سرد روی پمپ بسیار داغ میباشد. در نتیجه یکی از مهم ترین سرویس های سالیانه برای پکیج دیواری، سرویس پمپ است.

همچنین ممکن است سرعت چرخش پمپ پکیج کم شود، این یکی از موارد بسیار نادر است اما برای تشخیص آن حتما باید از یک تعمیرکار پکیج حرفه ای که به طور تجربی میداند هر کدام از پمپ ها چقدر سرعت دارند کمک بگیرید.

تعمیر و سرویس پمپ پکیج:

اگر پمپ پکیج دیواری شما مشکل دارد، باید اول از همه  سعی کنید آن را سرویس نمایید. با یک سوزن، رسوبات داخل پره پمپ را تمیز کنید. سپس با یک اسپری تمیز کننده روغنی، داخل پمپ را خوب تمیز کنید و چند مرتبه پره پمپ را با دست بچرخوانید تا روان شود. اگر پره به راحتی چرخید به این معنی است که میتوانید از همین پمپ استفاده کنید، در غیر این صورت باید پمپ پکیج را تعویض نمایید. بهتر است حتما از پمپ های اصلی و وارداتی استفاده کنید زیرا پمپ پکیج چینی عمر زیادی ندارد. برای خرید پمپ اصلی به نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان مراجعه کنید. ( نیازی نیست اگر مقلا پکیج تاچی دارید، حتما به نمایندگی تعمیر پکیج تاچی مراجعه نمایید زیرا پمپ های نمایندگی بوتان و ایران رادیاتور نیز اصلی هستند).

9.      اشکال در لوله کشی آب و خرابی شیر ظرفشویی؛ دستشویی یا حمام

این آخرین دلیل برای مطلوب نبودن گرمای آب خروجی از پکیج است. ممکن است شیر مخلوطی که باز کرده اید نشتی دارد و آب سرد و گرم را قاطی میکند و به بیرون میدهد. ممکن است لوله کشی آب بیش از هشت متر باشد و یا تعداد زیادی زانو داشته باشد. این موارد نیز روی تجربه آبگرمکن پکیج تاثیر بسزایی خواهند گذاشت.

رفع مشکل لوله کشی و شیر آلات:

 با یک لوله کش مشورت نمایید تا تمام شیر های خانه را چک کند. اگر میخواهید از عملکرد پکیج خود مطمئن شوید، یک شلنگ به خروجی آب مصرفی آن وصل کنید و یک سر شلنگ را به فاضلاب داخل آشپزخانه یا چاه داخل باکن وصل نمایید. سپس اجازه دهید تا پکیج کار کند و آب را گرم کند، اگر آب به خوبی گرم شد به این معنی است که پکیج سالم میباشد و واقعا مشکل از لوله کشی بعد از پکیج است.

پرسش و پاسخ راجع به سرد و گرم شدن آب مصرفی (عیب یابی پکیج)

سرد و گرم شدن آب گرم
ببخشید ما یک پکیج ایساتیس داریم و آب گرم که باز میکنیم مرتب سرد و گرم میشود. فشار آب هم تقریبا ثابت است و فکر نمیکنم به خاطر خرابی پمپ این مشکل به وجود بیاید. در شهر ما نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس وجود ندارد. در اینترنت جستجو کردم و مقاله شما را راجع به لعت سرد و گرم شدن آب دیدم گفتم شاید بتونید کمک کنید.

پاسخ از نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس کرمان:

موارد زیادی میتوانند دلیل سرد و گرم شدن آب باشند. بیشترین علت، رسوب داخل مبدل ثانویه است. متاسفانه سختی آب در اکثر شهر های ایران به شدت زیاد است. مثلا سختی آب در کرمان حدود 200 میباشد که به معنی رسوب سریع در دستگاه های گرمایشی ، کولر آبی و شیر آلات میباشد. بهتر است قبل از پمپ و منبع خانه خود یک فیلتر سختی گیر بزرگ نصب نمایید تا دستگاه های شما کمتر رسوب بگیرند. کار دیگری که باید بکنید این است که دو نوع سختی گیری پلی فسفات و مغناطیسی را با همدیگر زیر پکیج نصب کنید تا کمی وضعیت رسوب گرفتن پکیج شما کمتر شود. در حال حاضر نیز با یک تعمیرکار مجرب پکیج تماس بگیرید تا پکیج شما را اسیدشویی کند. اگر مشکل دیگری در رابطه با عیب یابی پکیج بود ما در خدمتیم.

عیب یابی پکیج شماره یازده: پکیج صدا میدهد ( علت صدای پکیج).

 

عیب یابی پکیج شماره یازده: پکیج صدا میدهد.

به یکی از جالب ترین عیب های پکیج رسیدیم. خود پکیج هم نمیداند که به چند نوع میتواند صداهای عجیب و غریب از خود بیرون بدهد. معمولی ترین صدایی که از یک پکیج میتواند ساطع شود، صدای انفجار هنگام تشکیل شعله است. اما این همه اش نیست. پکیج میتواند جیغ بکشید، میتواند صدای ترمز قطار بدهد؛ صدای تراکتور تولید کند و همچنین صدای موج های ساحل دریا را ایجاد نماید. زیبا نیست؟

1.      صدای انفجار پکیج.

 نگران نباشید، صدای انفجار پکیج در نود و نه درصد اوقات اصلا خطرناک نیست. دلیل اصلی صدای انفجار پکیج، جمع شدن گاز داخل برنر است. اگر شعله پکیج سریع تشکیل نشود، گاز داخل برنر جمع میشود و بعد از چند ثانیه، ممکن است صدای انفجاری را بشنوید. در این حالت باید سراغ جرقه زن بروید و فاصله آن را تنظیم نمایید.

رفع صدای پکیج هنگام روشن شدن:

 همانطور که بالا توضیح داده ایم، باید سر جرقه زن حدود 3 میلیمتر بالاتر از برنر باشد. همچنین اگر متوجه شدید که جرقه ضعیف است، بهتر است جرقه زن را تعویض نمایید.

2.      صدای جیغ کشیدن و زوزه کشیدن پکیج.

 صدای جیغ اکثرا توسط فشار آبی که از سوپاپ سه طرفه رد میشود تولید خواهد شد. سوپاپ پکیج های ایران رادیاتور دارای تعدادی اورینگ هستند که بعد از چند سال کار کردن شل میشوند و صدای بدی تولید میکنند. سوپاپ پکیج پرلا بوتان نیز اورینگی دارد که ممکن است از جا درآید و صدای جیغ بدهد.

رفع صدای زوزه پکیج:

 کافیست سوپاپ را باز نمایید و اورینگ را تعویض کنید.

3.      صدای سوت یا ترمز قطار از داخل پکیج

 این مورد بیشتر مربوط به مبدل اصلی پکیج میشود. اگر مبدل اصلی پکیج رسوب گرفته باشد صدای ترمز قطار میدهد و اگر کج شده باشد صدای سوت و بوق قطار تولید میکند. رسوب داخل مبدل اصلی پکیج مسیر آب را به نوعی میبنند که با شعله خوردن و افزایش فشار داخل مبدل اصلی، صدای ترمز قطار تولید شود.

رفع صدای ترمز قطار پکیج:

 برای رفع این عیب اول از همه باید مبدل اصلی پکیج را اسیدشویی کنید. اسیدشویی مبدل اصلی پکیج کار خطرناکی است و پیشنهاد نمیشود خودتان این کار را انجام دهید. بهتر است این کار را به تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شهر خود بسپارید. اما برای این که این یک مقاله مرجع است، در اینجا به آموزش اسیدشویی پکیج نیز میپردازیم.

اول از همه بببباید فشار آب داخل دستگاه را به صفر برسانید. برای این کار کافیست شیر ورودی آب به پکیج را بسته و شیر پر کن را باز نمایید، سپس یک شیر آب گرم داخل ظرفشویی یا دستشویی باز کنید تا فشار پکیج به صفر برسد ( در پکیج های ایساتیس و آریستون باید با کمک شیر تخلیه آب را قطع کنید). حالا پکیج را خاموش کرده و از برق بکشید. به سراغ مبدل اصلی پکیج ( رادیاتور پکیج ) بروید و با یک آچار شماره 30 یا آچار فرانسه، مبدل را باز کنید. بهترین اسید برای باز کردن مبدل های مسی، دیسکلر است. دیسکلر یک نوع اسید گیاهی است که ضرر کمتری برای مبدل دارد. اما به هر حال از آنجایی که مبدل پکیج از مس ساخته شده، هر نوع اسیدی به آن بخورد، خوردگی پیدا میکند. پس بهتر است از هر نوع اسیدی که استفاده میکنید، مواظب باشید که اسید بیشتر از بیست دقیقه داخل مبدل نماند.

بعد از این، باید مبدل را با آب بشویید و سرجایش نصب نمایید. دقت کنید مبدل اصلی را نمیتوان مانند مبدل ثانویه با ضربه تمیز نمود. زدن شربه به لوله های مسی مبدل اصلی، به معنی خم شدن لوله ها و حتی باز شدن آن ها میباشد. بعد از این که مبدل را مجدد نصب نمودید، دستگاه را پرفشار کنید و صنمایید تا پکیج شروع به کار نماید. حالا دیگر نباید صدایی از پکیج بشنوید.

اگر مبدل اصلی پکیج کج شده باشد، حتی بعد از اسیدشویی نیز صدای ترمز قطار شنیده میشود. در این صورت مجبورید که مبدل را تعویض نمایید. البته ما اینجا یک راهنمایی بزرگ برای شما داریم که در نود درصد مواقع برای پکیج های خانه های کوچک مناسب است و مشکل شما را رفع مینماید. کافیست شعله بلند پکیج را کم کنید تا دیگر صدای ترمز قطار را نشنوید. از آنجایی که با انجام این کار ظرفیت پکیج کاهش پیدا میکند، معمولا این راهکار برای پکیج خانه های کوچک انجام پذیر است و در خانه های بزرگ راهی به جز تعویض مبدل اصلی نیست.

4.      صدای تراکتور از پکیج می آید.

صدای تراکتور نیز یکی از صداهایی است که ممکن است یک پکیج دیواری فن دار تولید نماید و آفرین درست حدس زدید، این مشکل به احتمال بسیار زیاد به خاطر خرابی فن است. فن پکیج بعد از مدتی کار کردن ( مخصوصا در مدل های ایران رادیاتور و ایساتیس) لق میشود. این لق شدن باعث تولید صدای ناهنجار میگردد.

رفع صدای تراکتور پکیج:

 برای بی صدا کردن فن پکیج ایران رادیاتور باید آن را باز کنید و بوش های نگه دارنده فن را تعویض نمایید.

5.      صدای موج های ساحل دریا از پکیج ساطع میشود.

به به! چقدر آرامش بخش. اما خب قطعا به پکیج و قطعات داخل آن آسیب میرساند. علت این صدا، تولید گاز داخل مدار رادیاتور ها است. وقتی که آب از روی مبدل مسی رد شود و به رادیاتور آلومینیومی برخورد نماید، یک واکنش شیمیایی بدبو ایجاد میشود. این واکنش، مقدار قابل توجهی گاز قابل اشتعال تولید میکند که بوی تخم مرغ گندیده را یاد شما می اندازد. جمع شدن این گاز در رادیاتور، راندمان سیستم را کم میکند و رادیاتور به طور کامل گرم نمیشود ( آخر رادیاتور به علت وجود هوا سرد میماند) در نتیجه مرتبا مجبور به هواگیری رادیاتور میشوید. علاوه بر این این گاز فشار مضاعفی بر پکیج وارد میکند و برای قطعات داخل پکیج نیز اصلا خوب نیست. در نتیجه باید سعی کنید از شر این گاز بدبو خلاص شوید. اما چگونه؟

رفع صدای موج های دریا پکیج: 

برای این که دیگر رادیاتور ها هوا و گاز نگیرند باید یک دور آن ها را بشویید. شستن رادیاتور ها فقط با آب خالی صورت میگیرد. سپس باید از طریق حوله خشک کن، یک لیتر مایع ضد هوا به مدار اضافه نمایید. کار مایع ضدا هوا به این صورت است که یک لایه خیلی نازک روی رادیاتور ایجاد میکند و مانع خوردگی آن میشود. بنا بر این اگر سالی یک بار این مایع را به مدار رادیاتور ها اضافه نمایید، عمر پکیج و رادیاتورتان بیشتر خواهد شد.

مایع ضد هوا را میتوانید از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان شهر خودتان تهیه نمایید و به مدار اضافه کنید. همچنین در بسیاری از مواقع اضافه نمودن یک لیتر مایع ظرفشویی ریکا به مدار رادیاتور ها، میتواند همان کاری را انجام دهد که مایع ضد هوا میکند. دقت نمایید که مایع ظرفشویی حتما باید بدون فرمالین باشد تا رادیاتور ها آسیب نبینند.

علت صدای بلند پکیج نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی صدای زوزه پکیج عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به علت صدای زیاد پکیج (عیب یابی پکیج)

چرا پکیج صدا میدهد و دلیلش چیست؟؟
سلام. ما یک پکیج ایساتیس داریم که صدا میدهد و میخواهیم بدانیم علت صدای زیاد پکیج ایساتیس چیست؟ در یکی از مطالبتان راجع به علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور نوشته بودید اما گفته بودید صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن به خاطر جرقه زن است. من با یکی از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور مشورت کردم گفتن علت صدای تق تق پکیج، خرابی شیر موتوری است. میشود شما نیز راهنماییم کنید؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایساتیس کرمان:

 

با سلام. علت صدای تق تق پکیج دیواری ممکن است خرابی پمپ باشد. روتور پمپ های ویلو بیش از بقیه پمپ ها لق میشوند و به صدا می افتند. علت دیگر صدا دادن پکیج، خرابی شیر موتوری است. شیر برقی اگر نتواند به خوبی مسیر را جابجا کند و یا این که چرخ دنده هایش شکسته باشد، تق تق صدا میدهد.        البته شما دقیقا عنوان نکرده اید که صدای زیاد پکیج ایساتیس شبیه به چه صدایی است اما همین موارد را چک کنید انشاالله مشکل حل خواهد شد.

صدای زیاد فن پکیج ایران رادیاتور:
سلام. یک پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF داریم که فن آن بدجوری صدا میدهد. وقتی پایه های فن را بالا میگیریم تقریبا بی صدا میشود. با توجه به متنی که نوشه اید مشکل از پایه های نگهدارنده فن است. متاسفانه پایه ها را نتوانستم در شهرمان پیدا کنم. راه حل دیگری دارید که به کمک آن بتوانم فن را بی صدا کنم؟ لطفا سریع تر پاسخ دهید همسایه ها صدایشان در آمده است.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

 

با سلام. میتوانید زیر پایه نگه دارنده سیم پیچ فن پکیج، یک تکه چوب قرار دهید تا فن تراز شود و صاف بایستد. امیدوارم مشکل پکیجتان حل شود.

 صدای زوزه پکیج بوتان
سلام یک پکیج بوتان داریم که زوزه میکشد. سرویس ها انجام شده و اسید شویی نیز شده است اما همچنان وقتی آب گرم باز میکنیم زوزه میکشد. مشکل از کجا میتواند باشد؟ به نمایندگی تعمیر پکیج بوتان که زنگ زدیم گفتن مبدل اصلی را باید عوض کنیم.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج بوتان کرمان:

با سلام. ممکن است مبدل اصلی کج شده باشد و مجبور به تعویض باشید. اما قبل از آن اورینگ سوپاپ را عوض کنید مخصوصا این که میگویید فقط در حالت آب گرم مصرفی صدا می آید.

انسداد لوله دودکش پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور فرولی تاچی مگاترم بوتان خطرات احتمالی پکیج دیواری عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به دودکش پکیج(عیب یابی پکیج)

 

استفاده از پکیج بدون فن در طبقه آخر
سلام. ما طبقه آخر یک آپارتمان چهارطبقه را خریده ایم و حالا میخواهیم یک پکیج ایران رادیاتور بخریم. با فروشنده که صحبت کردیم گفت میتونید پکیج بدون فن ایران رادیاتور بخرید هم قیمت کمتری دارد و هم هزینه های جانبی کمتری روی دستمان میگذارد. اما در اینترنت که مطالعه کردم دیدم خطرات احتمالی پکیج بدون فن بیشتر از خطرات پکیج فن دار است. پکیج خانه ما هم باید در آشپزخانه نصب شود. میخواهم بدانم چرا نباید پکیج بدون فن را در طبقه آخر ساختمان نصب نمود؟ مگر تفاوتی با بقیه طبقات دارد؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

با سلام. امیدوارم مطالب این سایت به شما کمک کرده باشد تا راحت تر بتوانید پکیج ایران رادیاتور خود را انتخاب نمایید. نمیشود پکیج بدون فن را در طبقه آخر نصب کرد در نتیجه مجبورید پکیج فن دار بخرید. دلیل این امر این است که دودکش باید ارتفاع زیادی داشته باشد تا اثر دودکش به وجود بیاید و دود حاصل از احتراق به بیرون از خانه هدایت شود. وقتی این ارتفاع کم باشد، ممکن است دود به راحتی به داخل خانه برگردد و خطرناک باشد. پکیج فن دار اگر از خارج از محیط خانه نفس بکشید بهترین انتخاب برای شما میباشد. برای این که پکیج فن دار از خارج از خانه نفس بکشد باید یک لوله تهویه برایش طراحی کنید یا تا بالای ساختمان از لوله دودکش دو جداره مخصوص پکیج استفاده نمایید.

 

پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟
ممنون از مطالب بسیار جالب و آموزنده ای که راجع به تعمیر پکیج ایران رادیاتور نوشته اید. سوالی که برای من پیش امده است این است که پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟ داشتن فن برای پکیج مزیت است یا فقط دردسر بیشتر دارد؟

پاسخ از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

سلام. خوشحالیم که آموزش تعمیر پکیج ایران رادیاتور به کار شما آمده است. ببینید نمیتوان گفت پکیج بدون فن بهتر است و یا پکیج فن دار. اما این را بگویم که خیلی وقت ها پکیج فن دار مزیت نیست. زیرا مجموعه فن و پرشر پکیج نیز خرابی های خود را دارند. از آن طرف، یک پکیج فن دار میتواند اکسیژن مصرفی خود را از خارج از خانه تامین نماید در حالی که پکیج بدون فن، هوای داخل خانه را میسوزاند. در نتیجه هر کدام از پکیج ها مزیت های خود را دارند. اما اگر پکیج فن دار تهیه کنید که تغذیه آن از خارج از خانه باشد، قطعا انتخاب بهتری کرده اید.

عیب یابی پکیج شماره دوازده : در حین کار ، شعله پکیج قطع میشود و پکیج ارور میدهد.

اگر میبینید که پکیج شما سالم است و کار خود را به خوبی انجام میدهد و هیچ صدایی دال بر این که جایی از پکیج ایراد دارد از خود ایجاد نمیکند (نفسم گرفت) احتمالا مشکل پکیج یکی از موارد زیر است:

1.      دودکش پکیج گرفته است و یا دود به خوبی بیرون نمیرود :

اگر پکیج بدون فن داشته باشید و دود حاصل از احتراق به خوبی از پکیج خارج نشود، سنسور دود پکیج بعد از حدود 10 دقیقه داغ میشود و دیگر اجازه تشکیل شعله را نمیدهد. سنسور دود مانند سنسور حد، یک بی متال است. بی متال قطعه ای است که از دو رسانا با آلیاژ های متفاوت تشکیل شده، یکی از رسانا ها با گرم شدن، شل شده و مسیر را قطع میکند. در نتیجه اگر دود بیرون نرود، سنسور داغ شده و جریان الکتریکی قطع میشود. در این موقع پکیج ارور سنسور دود میدهد. بر خلاف سنسور حد که دمای 105 درجه دارد، سنسور دود را در دمای 75 الی 85 درجه تولید میکنند.

هشدار! کار سنسور دود بسیار مهم است و نباید به هیچ عنوان آن را از پکیج جدا کنید. بسیاری از هموطنانمان به علت سهل انگاری راجع به دود پکیج، دچار سرگیجه و خفگی شده اند. این مورد را به هیچ عنوان پشت گوش نندازید و اگر ذره ای احساس میکنید که بوی دود میشنوید، سریع با یک تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور یا بوتان مشورت نمایید.

رفع عیب انسداد دودکش:

 به دنبال منشا بگردید، چرا دود برمیگردد؟ مشکل از دودکش است یا مبدل اصلی؟ گاهی اوقات مبدل اصلی پکیج دوده میگیرد. وجود دوده در مبدل اصلی پکیج، هم راندمان دستگاه را خیلی کم میکند و هم مسیر دودکش را میبندد. در نتیجه باید مبدل اصلی را باز نمود و توسط کارواش، پره های آن را تمیز کرد. در بقیه موارد، علت برگشتن دود، دودکش نامناسب است. مثلا دودکش پکیج های بدون فن نباید بیشتر از یک عدد زانو داشته باشد. در طبقه آخر نباید از پکیج بدون فن استفاده نمود. حتما باید در انتهای دودکش از کلاهک اچ استفاده کرد وگرنه باد داخل آن میپیچد و دود را به پایین هل میدهد.

علاوه بر تمام مواردی که خدمتتان عرض کردم به این چند نکته نیز توجه کنید، اگر به بدنه پکیج دست زدید و متوجه شدید که پکیج خیلی داغ شده است، به احتمال بسیار زیاد دود به داخل برمیگردد و یا شعله بلند پکیج بیش از حد زیاد است. اگر متوجه شدید که دودکش پکیج از نوع فانتزی ( دودکش آکوردئونی) است حتما تلاش کنید تا به کمک یک کانال ساز، دودکش استاندارد تعبیه شود. و در آخر این که قطر لوله دودکش در پکیج های بدون فن حداقل 15 سانتی متر است، دودکش هایی با قطر کوچکتر نمیتوانند به خوبی دود را عبور دهند.

2.      الکترود یون گاهی کار میکند و گاهی کار نمیکند.

 اگر میله یون خراب شده باشد، گاهی اوقات شعله را تشکیل میدهد و گاهی نیز نمیتواند این کار انجام دهد. بهتر است طبق آنچه که بالا نوشته ام میله را تمیز کنید و اگر مشکل حل نشد، میله یون را تعویض نمایید.

3.      پکیج، اکسیژن کم میاورد و خفه میکند.

مثلث آتش را یادتان می آید؟ یکی از ضلع های این مثلث، اکسیژن بود. در نتیجه پکیج دیواری هم اگر اکسیژن نداشته باشد نمیتواند شعله تشکیل دهد. پکیج دیواری حتما باید در محلی با تردد هوا و حداقل فضای دو متر در دو متر نصب شود. اگر محیط فعالیت پکیج کوچک باشد، بعد از چند ساعت کار کردن اکسیژن کم میاورد و شعله تشکیل نمیشود. این مشکل مخصوصا برای پکیج هایی به وجود می آید که در بالکن نصب شده اند اما بالکن توسط شیشه یا توری بسته شده و تردد هوا وجود ندارد.

رفع عیب خفه شدن شعله پکیج:

 برای رفع این عیب باید مسیر هوا برای پکیج تعبیه کنید. اگر همچنان مشکل وجود داشت با نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان تماس بگیرید تا عیب یابی نماید و دریچه هوای پکیج شما باز کرده و آن را به محل مناسبی پیوند دهد.

عیب یابی پکیج شماره سیزده : بدون این که درخواست آب گرم کنیم، پکیج روشن میشود و روی حالت آب گرم میرود.

 

این عیب به دفعات دیده شده است و تنها یک دلیل دارد : ضربه قوچ.

ضربه قوچ، ضربه ای است که توسط پمپ آب خانه تولید میشود. به این ترتیب که همسایه شما آب باز میکند و پمپ خانه روشن میشود و وقتی یک مرتبه شیر را میبندد  یک ضربه به فلوسوئیچ پکیج شما وارد میشود و پکیج را فعال میکند. مشکل ضربه قوچ در پکیج های فرولی و ورونا بوتان، باعث ایجاد خطای تشکیل نشدن شعله هم میگردد.

 

برای رفع این عیب چه باید کرد؟ برای این که پکیج دیگر با ضربه قوچ روشن نشود، باید از قطعه ای به نام شیر سوزنی یا همان شیر یک طرفه استفاده نمود. شیر سوزنی، جلوی فشار یک باره به فلوسوئیچ پکیج را میگیرد و اجازه نمیدهد فعال شدن پمپ خانه، پکیج را روشن نماید. شیر سوزنی را باید قبل از ورودی پکیج نصب کنید. 

ضربه قوچ پکیج باعث روشن شدن خود به خوبی آن میگردد. عیب پکیج تعمیر پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به ضربه قوچ و روشن شدن خود به خودی پکیج

ارور تشکیل نشدن شعله پکیج فرولی
سلام ما یک پکیج فرولی داریم که هر چند روز یک بار ارور تشکیل نشدن شعله میدهد. از نمایندگی تعمیر پکیج فرولی آمدند و گفتند همه چیز سالم است و مطمئن شدتد که سنسور جرقه زن و یون درست کار میکند. نمیدانم چه میشود اما همش مجبوریم چند روزی یک بار پکیج را ریست کنیم. شما میدانید مشکل از کجا میتواند باشد؟

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج فرولی کرمان:

 

با سلام. به احتمال خیلی زیاد مشکل پکیج شما، ضربه قوچ است. برد الکترونیک شرکت B&P که سازنده برد فرولی میباشد، حساسیت زیادی روی تشخیص نشدن شعله توسط میله یون به خرج داده است. به همین خاطر اگر پکیج شما ضربه قوچ داشته باشد، بر خلاف پکیج های ایران رادیاتور و بوتان که مشکلی پیش نمی آید، در دستگاه شما ارور تشکیل نشدن شعله و یا سه مرتبه تشکیل نشدن شعله میدهد. برای این که دیگر ضربه قوچ نداشته باشید، باید زیر فلوسوئیچ پکیج خود یک شیر سوزنی یا همان شیر یک طرفه یک دوم نصب نمایید. با نمایندگی تعمیر پکیج فرولی در شهر خود تماس بگیرید تا برای عیب یابی پکیج فرولی بیایند. حتما مشکلتان را حل میکند. 

داخل رادیاتور ها رسوب بسته است و رادیاتور گرم نمیشود نمایندگی تعمیر رادیاتور و پکیج ایران رادیاتور ایساتیس فرولی تاچی مگاترم عیب یابی پکیج

پرسش و پاسخ راجع به سرد بودن رادیاتور ها (عیب یابی پکیج)

سرد بودن یکی از رادیاتور ها

سلام. ممنون بابت متن جامع و کاملی که نوشته اید. تقریبا به تمام سوالات ذهنی پاسخ داد و واقعا آموزش رایگان تعمیر پکیج کاری نیست که هر کسی انجام دهد. آن هم با این همه جزئیات راجع به تعمیر. بنده سوالی دارم که نتوانستم جوابش را اینجا پیدا کنم امیدوارم شما جواب سوالم را بدهید: ما یک پکیج داریم که چهار روز پیش از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور آمدند و آن را سرویس کردند. مشکل اینجاست که تمام رادیاتور ها خیلی خوب گرم میشوند اما یکی از آن ها کلا سرد است. هوا گیری کردم، آب بریون می آید و هوا ندارد اما به طرز عجیبی گرم نمیشود. نمیفهمم مشکلش از کجاست؟

پاسخ از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور:

 

خوشحالیم که دانش فنی ما به شما کمک کرده است. به احتمال بسیار زیاد شیر برگشت رادیاتور بسته است. مطمئنا پکیج شما سالم است که بقیه رادیاتور ها گرم میشوند در نتیجه فقط چند مورد میماند: یکی این که رادیاتور مذکور، بسیار دور است. یکی این که رسوب گرفته است و دیگری این که شیر رفت یا برگشت بسته است. از بین تمام این موارد، بسته بودن شیر برگشت رادیاتور از همه محتمل تر به نظر میرسد. کافیست روکش سفید شیر را باز کنید و ببینید که پیچ شیر داخل است و یا بیرون آمده. امیدوارم مشکل پکیجتان حل شود.

 

 تعمیر پکیج ایران رادیاتور
با سلام. لطفا بفرمایید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور در رفسنجان با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟ ما پکیج ایران رادیاتور سال پیش خریده ایم اما الان ارور 40 70 80 میدهد با توجه به یکی از متن هایی که در سایت نوشته بودید و خواندم متوجه شدم که پکیج ما رسوب گرفته است. البته گاهی اوقات نیز ارور 40 70 میداد که شیر زیرش را باز میگذاشتم خوب شد دیگه ارور نداد. آب رفنسجان خیلی سارچ دارد. فقط الان منتظر یکی از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور هستیم که خوب بتواند پکیج را رسوب شویی کند. ممنون از راهنمایی.

پاسخ نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور کرمان:

درود. یکی از اشتباهات اساسی شما، باز گذاشتن شیر پر کن پکیج به مدت طولانی بوده است. شیر پر کن را نباید زمان زیاد باز گذاشت زیرا هر چه بیشتر آن را باز بگذارید، آب جدید بیشتری وارد پکیج میشود. آب جدید نیز یعنی رسوب جدید. در نتیجه در کنار سختی آب بالا، باز گذاشتن شیر پر کن نیز مزید بر علت شده و پکیج شما رسوب گرفته است. در این حالت یا کلا آب داغ ندارید و یا اگر دارید مرتب سرد و گرم میشود. برای دریافت شماره تماس نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور در رفسنجان، با واحد کرمان تماس بگیرید.

عیب یابی پکیج شماره چهارده: رادیاتور ها گرم نمیشوند.

این آخرین قسمت عیب یابی  پکیج دیواری است. گرم نشدن رادیاتور ها میتواند چند دلیل داشته باشد:

1.      سنسور مدار شوفاژ ( ترمیستور شوفاژ) خراب شده است.

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم، ترمیستور یا ntc قطعه ای است که دمای آب را به برد نشان میدهد. بنا بر این اگر این قطعه خراب شده باشد و مشکل پیدا کند، نمیتواند دما را به درستی به پکیج اعلام نماید. در نتیجه پکیج الزامی نمیبیند که روشن شود و دما را به حد درخواستی برساند.

تعویض ترمیستور (سنسور دمای) پکیج:

 اگر مطمئن هستید که ترمیستور شوفاژ خراب شده است باید آن را عوض کنید. عوض کردن ترمیستور کار بسیار راحتی است، کافیست با یک آچار 13، ترمستور را باز کرده و قطعه نو را به جای آن ببندید. برای خرید ترمیستور اصلی پکیج به نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان مراجعه نمایید.

2.      رادیاتور ها هوا گرفته اند.

یکی از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است برای رادیاتور به وجود بیاید این است که هوا بگیرد. هوا گرفتن رادیاتور مانع از دور زدن آب داخل آن میشود در نتیجه رادیاتور گرم نمیشود و راندمان نیز پایین می آید. برای رفع این عیب باید رادیاتور ها را هواگیری نمایید. آنقدر صبر کنید تا فقط آب بیرون بیاید و هوایی همراهش نباشد.

3.      فشار گاز بسیار کم است.

در موارد نادر، کم بودن فشار گاز پکیج باعث گرم نشدن رادیاتور ها میشود. باید چک کنید ببینید پکیج میتواند روی شعله بلند برود یا خیر.

4.      جایی در مدار رسوب گرفته است و آب نمیتواند دور بزند:

این مورد خیلی شایع است. اگر رادیاتور ها خوب گرم نمیشوند یا بالای آن ها گرم است و پایینشان سرد، حتما جایی از مدار رسوب وجود دارد. این رسوب ممکن است داخل پکیج باشد، ممکن است داخل رادیاتور باشد، حتی ممکن است داخل لوله های زیر پکیج قرار داشته باشد. برای عیب یابی پکیج باید قطعات داخل آن را باز کرد اما اگر میخواهید فقط رادیاتور را بشورید، نیازی نیست حتما پکیج را نیز اسیدشویی نمایید.

رسوب زدایی کامل مدار رادیاتورها و پکیج

برای رسوب زدایی کامل مدار باید تمام رادیاتور ها باز شده و با فشار آب شسته شوند. همچنین سه راه صافی زیر پکیج باید تمیز شود و در نهایت مبدل های پکیج اسیدشوی گردند.

آموزش عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور ، بوتان ، تاچی ، فرولی ، ایساتیس و ...

 میتوانید سوالات خود در رابطه با عیب یابی پکیج و تعمیر آن را در زیر همین پست در بخش نظرات ارسال نمایید. ما همواره خوشحال میشویم به سوالات شما پاسخ دهیم و دانش فنی هموطنان خود را بالا ببریم.

بوی دود پکیج

سلام. علت بوی دود پکیج چیست؟

پاسخ: سلام. در اکثر مواقع علت بوی دود پکیج ، خارج نشدن گازهای احتراق است. اگر حس میکنید که بوی دود پکیج را شنیده اید، حتما به سرویسکار پکیج تماس بگیرید . تا زمان مراجعه، یک پنجره برای گردش هوا باز بگذارید.

عیب یابی پکیج ایساتیس

سلام. برای عیب یابی پکیج ایساتیس چه کارهایی باید انجام دهد.

پاسخ: سلام. عیب یابی پکیج ایساتیس نیز مانند بقیه دستگاه ها با مواردی که بالا نوشته ایم انجام میشود.

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

سلام. دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست؟

پاسخ: علت و دلیل سرد شدن آب پکیج در اکثر مواقع، وجود رسوب داخل مدار است.

بوی گاز پکیج ایران رادیاتور

سلام. علت بوی گاز پکیج ایران رادیاتور را بفرمایید.

پاسخ: بوی گاز پکیج ایران رادیاتور به خاطر گرفتگی مسیر دودکش، نداشتن کلاهک اچ، گرفتگی فین های مبدل اصلی میباشد. حتما با یک تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید زیرا خطرناک است.

آیا مبدل پکیج قابل تعمیر است ؟

سلام. سوالی داشتم راجع به مبدل پکیج. مبدل پکیج ما سوراخ شده است. آیا مبدل پکیج قابل تعمیر است؟

پاسخ: بله مبدل پکیج را میتوان جوش داد اما در بعضی مواقع خوب جوش نمییخورد زیرا از مس سخت استفاده شده است. اما در هر حال مبدل پکیج قابل تعمیر است.

علت جوش آوردن پکیج

سلام. علت جوش آوردن پکیج چیست؟

پاسخ: علت جوش آوردن پکیج چند مورد است. یکی این که مدار رسوب گرفته باشد. در اکثر موارد علت جوش آوردن پکیج وجود رسوب داخل مدار است. علت دیگر جوش آوردن پکیج ، خراب شدن پمپ آن است.

علائم خرابی پمپ پکیج :

سلام. میتوانید علابئم خرابی پمپ پکیج را بفرمایید؟

سلام. علائم خرابی پمپ پکیج عبارت است از صدا دادن پمپ و یا آب دادن کاسه پمپ پکیج.

این پست دارای 43 نظر است

 1. سلام پکیج ما جرقه زن کار می کنه گاز تا زیر مبدل میا ولی روشن نمیشه ارور E01 دارد چراغ قرمز ثابت داره

  1. سلام.
   جرقه زن پکیج شما ضعیف شده است و نمیتواند شعله را تشکیل دهد. بهتر است آن را عوض کنید.

 2. سلام مممون ازراهنمایی های خوب شما میخواستم بدونم چرا درپکیج ماهنگامیکه میخواهیم اب یک راخالی کنیم اب تخلیه نمیشود

  1. سلام. اگر ورودی پکیج بسته باشد، حتما فشار کم میشود. شاید مانومتر دستگاه گرفته است و متوجه کم شدن فشار نمیشوید.

 3. باسلام پکیج بوتان مدل روما است و مدت یکی دوهفته ای است که درجه نمایشگر با آب رادیاتور هم خوانی ندارد وپمپ مدام کار میکند حتی اگر اب سرد باشد و پکیج روشن نمیشود مگر ولوم دما را بال ببیریم روشن میشود وبه همان دما که رسید خاموش میشود وپمپ کارمیکند وپکیج روشن نمیشود خرابی از سنسور اولیه است؟ یا سنسور دیگری ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. لطفا ایمیل بفرمایید

  1. سلام. پمپ پکیج در حالت زمستانه به طور مداوم کار میکند نگران نباشید.
   چیزی به نام سنسور اولیه در پکیج نداریم. به احتمال زیاد برد پکیج مشکل دارد.

 4. پکیج بوتان مدل روما پمپ بصورت مداوم کار میکند و دمای رادیاتور با نمایشگر متفاوت است و خاموش که بشود دوباره روشن نمیشود مگر که دمای پکیج را با ولوم بالاتر ببریم وبه دمایی میرسد وخاموش میشود وبازم پمپ کارمیکند وپکیچ روشن نمیشود مگر دوباره ولوم دما را بالاتر ببیریم ممنون میشم کمک بفرمایید

  1. سلام. به احتمال زیاد برد پکیج شما مشکل دارد بهتر است توسط سرویسکار از نردیک دیده شود.

   1. سلام با تشکر از راهنمای های شما در سایت ما یک پکیج ایران رادیاتور مدل کالدا ونیزا داریم که وقتی در حالت زمستانه قرار میگیرد شروع به صدا ی تق تق میکند اسید شویی هم انجام دادم ولی صداش نیفتاد لطفا راهنمای کنید

    1. سلام. داخل مبدل یک فنری هست به نام توربولاتور این فنر کنده شده مشکلی نیست نگران نباشید.

 5. ممنون بابت تمام زحماتی که برای تهیه این مقالات کشیدید.
  کل نت رو بگردی مقاله ی کامل و جامعی مثل مقاله ی شما نیست.

 6. سلام پکیج دیواری بوتان 24 مدل 1388 مشکل اکنون که فصل گرم شده روی حالت تابستانی گذاشتم ولی با باز کردن آب گر م عمل نمیکندعلت چیست ممنون ❤️

  1. سلام. احتمالا فلوسوئیچ گیر کرده است . بازش کنید تمیزش کنید.

 7. سلام
  تنظیم دمای آب مصرفی پکیج خراب شده است و آب مصرفی متناسب با دمای رادیاتورها داغ می‌شود و هم چنین تغییر حالت از زمستانی به تابستانی هم کار نمی‌کند. متاسفانه تعمیرکارانی که در شهر ما هستند نیز گفتند که در مورد این مدل (مگاترم) اطلاعاتی ندارند.
  آیا اگر پکیج در همان حالت زمستانی باشد و شیر رادیاتورها را ببندم تا بدین ترتیب بتوانم از آب داغ استفاده کنم، مشکلی به وجود می‌آید؟ اگر این کار مشکلی ایجاد میکنه، باید برای تعمیر، کل پکیج رو ببرم مرکز استان؟
  ممنون برای پاسختون

  1. سلام.
   فلومتر پکیج شما خراب شده است.
   یک فلومتر اصلاحی بخرید و زیر دستگاه نصب کنید کارتون راه می افته. نیازی نیست حتما فلومتر مگاترم باشه. فلومتر اصلاحی یا فلومتر ایساتیس برای دستگاه شما کار میکنه.

   1. ممنون از پاسختون
    چطور بفهمم که پکیج از فلوسوئیچ استفاده میکنه یا فلومتر؟ (مدل پکیج مگاترم 28 است). فلومتر یا فلوسوئیچی که رو دستگاه نصبه، سه سیمه هست ولی گویا ممکنه فلوسوئیچ هم سه سیمه باشه. پس چطور میتونم تشخیص بدم، تا اصلاحی اون رو تهیه کنم.
    سپاس

    1. در پکیج ها، فلومتر همیشه سه سیم دارد و فلوسوئیچ همیشه دو سیم دارد. منتهی بسیاری از فروشنده های پکیج به شدت بی سواد هستند و به تمام آن ها فلوسوئیچ میگویند.
     راحت ترین راه تشخیص همین است.

 8. سلام یه اتفاق جالب اینه ک مثلا فشار اب گرم اشپزخانه ما زیاد هست ولی فشار ابگرم حمام کم هست نکته اینجاس ک قبلا فشار اب گرم آشپزخانه کم بود حمام زیاد بود دلیلش چیه من ک گیجم

  1. در نود درصد مواقع، مشکل از گرفتگی سر شیر ها است.

 9. سلام پکیج فرولی هست بعد از پنج دقیقه کار کردن از کنار لوله که به موتور وصل هست بخار باشدت بیرون میزند حتی یک بار منبع اب پرت کرد بیرون مشکل چیست ممنون

  1. سلام. آب داخل دستگاه جوش میاورد چون دور نمیزند

 10. با سلام و عرض خسته نباشید.
  واقعا ممنون از این همه اطلاعات عالی که بی منت در اختیار مخاطب قرار میدهید
  ممنون میشم به سوالم جواب بدید
  در پکیج بوتان مدل cv یک لوله مسی ارتباط بلوک رفت و برگشت رو برقرار میکنه.
  با توجه به اینکه هم گرمای خوب برای گرمایش و اب مصرفی دارم ولی این لوله همیشه به شدت داغ است.
  اگر اشتباه نکرده باشم لوله بای پس هست.
  دلیل داغ بودنش رو میخواستم بدونم

  1. سلام. دلیل داغ بودنش خرابی یا گرفتگی فنر بای پس است و خیلی مهم نیست.

 11. با سلام و خسته نباشید
  پکیج ایران رادیاتور دارم که گاهی اوقات موقع جرقه زدن یه صدای ناهنجاری میاد مثل اینکه دنده یه چیزی گیر کرده باشه! یه صدای خرررر…. مداوم. و اکثرا بعد اینکه این حالت پیش میاد ارور میده و چراغ قرمز روشن میشه. ( مطالب بالا رو خوندم ولی متوجه نشدم که منظورتون از تق تق همین صدا هست یا نه)
  گاهی هم بعد سه بار تلاش برای جرقه زدن (بدون اینکه اون صدا رو تولید کنه) شعله روشن نمیشه و میره رو ارور.
  علتش چی میتونه باشه؟
  (بدی قضیه اینه که اگه تو حموم باشم و یهو اینطوری شه باید با آب سرد دوش بگیرم و بیام بیرون D: و اگه خواب باشم سیستم گرمایش خونه تا صبح تو سرمای زمستون باد سرد فوت میکنه تو صورتم :/ )

  1. این صدایی که شما فرمودید به علت دور نزدن آب در مدار است. حالا دلیلش میتواند رسوب، خرابی پمپ، بسته بودن شیر رادیاتور ها و یا خرابی شیر موتوری باشد. علت زیاد دارد.
   اون سه مرتبه جرقه زدن هم باید سر جرقه زن را یک میلیمتر ببری بالا. درست میشه

 12. با سلام و تشکر فراوان بابت سایت خوبتون
  پکیج اپتیما دومبدله بوتان دارم که آب گرم مصرفی مشکلی نداره. اما برای گرمایش (گرمایش از کف هست سیستم) وقتی که دمای کاری رو کم میکنم پکیج مرتبا در حد چند ثانیه روشن میشه و دمای گیج میاد تا 60 و بعد خاموش میشه. اما وقتی که دما رو زیاد میکنم این روشن و خاموش شدن کم میشه. در ضمن پمپ هم خیلی داغ میشه طوری که سه ثانیه بیشتر نمیشه دست روی بدنه پمپ نگه داشت نمیدونم طبیعیه یا نه. چک کردم چرخشش روون بود.
  ممنون

  1. نه طبیعی نیست، رسوب دارید. وقتی آب خوب دور نزنه دما سریع میره بالا و سریع میاد پایین

 13. سلام و خسته نباشید

 14. سلام خسته نباشید ممنون بابت سایت خوبتون
  من پکیج ایران رادیاتور دارم چند هفته ای است که از شیر ظرفشویی آشپزخونه ، دونه های سیاه رنگ که مدام هر داره زیاد میشه میاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. یلام اسید شویی کنید و شلنگ آب گرم زیر پکیج رو هم عوض کنید

 15. سلام وقت بخیر.پکیج محل کارم ازاواخرزمستان سال قبل خاموش کردیم چون بوی گازمی کردالان که روشن کردیم ارورمیدادلوله دودکش راتمیزکردیم امابازهم ارورمیدادتعمیرکارمیگه یکی ازپمپ هاش احتمالاسوخته میشه راهنماییم کنیدچون هزینه پمپ زیاده.باتشکر

  1. سلام. چه اروری میدهد؟ کدام مدل است؟
   پکیج کلا یک پمپ دارد و احتمالا چون دستگاه مدت زیادی خاموش بوده گیرپاژ کرده که خیلی راحت میتونید رفع گیرپاژ کنید

 16. سلام خسته نباشید من یک پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff دارم
  والا پمپ پکیج من تو حالت دو خط فقط آب مصرفیو به سختی میچرخونه و اصلا نمیتونه شوفاژا رو کار بندازه و باید حتما روی سه خط باشه و وقتی رو دو خط میزارم مدام ارور ۷۰ ۴۰ میده و رو حالت سه خط هم که میزارم تا شوفاژ کار کنه بدنه پمپ خیلی داغ میکنه ینی نمیشه بیشتر از ۳ ثانیه دستتو روش نگه داری
  و اینکه با کم و زیاد کردن درجه پمپ فشار هم کم و زیاد میشه
  آیا این طبیعیه یا پمپ من ضعیف شده؟

  1. سلام. به طور کلی باید رو آخرین حالت باشد زیرا حجم آب بسیار زیاد است و معمولا با کمتر از آن اصلا کار نمیکند.
   این که داغ میکنه تا یه حدی طبیعیه. به هر حال این پمپ ها قراره که آب 85 درجه رو سیرکوله کنن (85 درجه اینقدر زیاده که دستت رو میسوزونه).
   نیازی نیست نگران باشی.
   در مورد سوال آخرت هم باید بگم که طبیعیه.

 17. سلام خسته نباشید
  پکیج لورچ هس سرویس هم ۲بار شده ولی برق ک میره موقعی ک برق وصل میشه پکیج روشن نمیشه احتمال خرابی از چی میتونه باشه.

  1. یک محافظ برق کلید دار نصب کن، بعد کلید رو بذار روی صفر و دوباره بذار روی یک ببین تا کجای برد برق داری.

 18. سلام. ایام به کام
  پکیج بوتان ما به طور ممتد تیک تیک می کنه سر4راه اب بهداشتی و رادیاتور پکیج قطعه ای چرخدنده دار هست که ظاهرا از انجا میاد چگونه رفعش کنیم؟
  تشکر

  1. باید شیر برقی را تعویض کنید.

 19. با سلام ممنون از از این که وقت ارزشمند تان را واسه جواب دادن به این همه سوال میزارید. محسن هستم و ارادتمند شما… پکیج کالدا ونزیا دارم تک مبدل به طور کامل آب مصرفی رو گرم میکنه ولی واسه رادیاتور ها يا روشن نمیشه یاچند لحظه روشن میشه و بعد از صدا دادن خاموش میشه.. فشار بار هم از 1.5 به 2.5 تغییر میکنه ممنون از راهنمایی هاتون

 20. سلام پکیج ما ایران رادیاتور است امروز اب بوی بدی می دهد شبیه لاستیک سوخته علت چیست

 21. سلام . مایه پکیج بوتان داریم مدل بی تا .2 ماه هنوز نشده نصب شده . اولا شب ها بین ساعت 2 تا 3 خاموش میشه و تا یکساعت روشن نمیشه و چراغ سبز جشمک زن روشن میشه افت فشار هم نداره بعد یک ساعت روشن میشه توی بالکن نصب هستش توی فضای آزاد . حالا امروز هواگیری کردم اون صافی برگشت راداتور هارو همپاک کردم .یک اشتباه کردمبرای خالی کردن آب پکیح از شیر اطمینان استفاده کردم حالا بعد اون به هیچ وجه پکیج آبگبری نمیشه شیر پر کنرو تاآحر باز میکنم هیچ عملی انجام نمیشه به نظر شما مشکل چیه پکیج هم نو هستش یعنی رسوب نداره حتی شیر پر کنرو باز کردن هیچیش نبو لطفا راهنمایی کنید .

 22. سلام وقت بخیر
  پکیج BM24FF داریم هنگام روشن شدن برای گرمایش رادیاتور صدای تق تق از مبدل میاید مثل صدای کتری برقی ولی در هنگام روشن شدن برای آب گرم هیچ صدایی نداریم. مبدل شستشو شده ولی صدا برطرف نشد. راهنمایی بفرمایید لطفاً

  1. سلام. مسکل از توربولاتور است و مشکل شایعی میباشد. کمی شعله بلند را کم کنیم بهتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو