سختی آب و تصفیه آب خانگی در کرمان 09135824101

سختی آب و تصفیه آب خانگی در کرمان 09135824101

چگونه سختی آب را کاهش دهیم؟

سختی زیاد آب موجب خرابی پکیج شوفاژ دیواری، رادیاتور، شیرآلات، لباسشویی و ظرفشویی میگردد. سوال اینجاست که ما در مقابل سختی آب بالا در کرمان چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟
نصب تصفیه آب خانگی در کرمان

با نصب یک سختی گیر ساده، عمر دستگاه هایی مانند آبگرم کن، پکیج، کولر آبی، ظرفشویی و لباسشویی را دو برابر افزایش دهید و هزینه هایی مانند تعویض پوشال، اسیدشویی پکیج یا تعویض المنت را از میان بردارید. همچنین با نصب تصفیه آب خانگی در کرمان، عمر کلیه های خود را افزایش دهید و شاداب تر زندگی کنید.
کرمان تاسیسات
فروش و تعمیر تصفیه آب خانگی در کرمان

سختی آب چیست؟

سختی آب به مجموعه املاح کلسیم و منیزیم موجود در آب بر حسب میلی گرم در لیتر کربنات کلسیم اطلاق میشود. آب سخت صدمات زیادی به وسایل منزل و لباس ها وارد میکند. رنگ لباس ها کمرنگ میشود و به الیاف لباس صدمه وارد میکند و در نهایت عمر لباس را کاهش میدهد. به این ترتیب کاهش سختی آب هم برای دستگاه هایی مثل لباسشویی مهم است و هم برای دستگاهیی مثل پکیج و رادیاتور. همچنین با نصب تصفیه آب خانگی در کرمان میتوانید عمر کلیه های خود را زیاد کنید.

آب سخت به پوشش ظروف، درب، دیوار حمام، وان حمام؛ سینک ظرفشویی، لوازم بهداشتی ساختمان، شیر آلات و استخر آب کرمان صدمه میزند و ظاهر آن ها را زشت مینماید. همچنین پس از خشک شدن، رسوباتی روی وسایل باقی میماند.

سختی آب در کرمان بالا است و موجب پوسیدگی لوله و گرفتگی پکیج ایران رادیاتور و بوتان میشود به علت رسوب و اسید شویی، در نتیجه باید از تصفیه آب خانگی استفاده نمود

جدول سختی آب

 

میلی گرم در لیتر

درجه بندی

0-17

آب نرم

17-60

آب کم سخت

61-120

آب نسبتا سخت

121-180

آب سخت

بالاتر از 180

خیلی سخت

علاوه بر تمام این موارد، آب سخت در استفاده بهداشتی از قبیل حمام گرفتن، شستشوی مو و لباس و ظروف نیز اثر نامطلوب دارد، زیرا صابون و مواد شوینده مثل شامپو در آب با سختی باال کف نمیکند و به طور موثر عمل نمیکند.

هر چقدر آب سختی بیشتری داشته باشد دستگاه هایی مثل لباسشویی و پکیج شوفاژ دیواری زودتر خراب میشوند و به این ترتیب زودتر نیاز به استادکار ظرفشویی و تعمیرکار پکیج در کرمان نیاز پیدا میکنید. زیرا قطعات داخل دستگاه سارچ میبندند و مسیر عبور و مرور آب را مسدود میسازند. این مسدودیت باعث میشود که آب داخل دستگاه خوب دور نزند و دستگاه مرتب ارور بدهد. برای از بین بردن رسوب داخل دستگاه ها باید از رسوب شویی و اسید شویی استفاده نمود.

 

چنان چه سختی آب بیشتر از 150 میلی گرم در لیتر باشد بهتر است سختی آن  را کاهش دهیم. زیرا آب سخت درون لوله ها و مبدل های پکیج رسوب سختی به جا میگذارد و عمر آن ها را کاهش میدهد تا در نهایت باعث مسدود شدن کامل مبدل اصلی پکیج و مبدل ثانویه آن گردد. این امر در تمام پکیج های ایران رادیاتور، ایساتیس و بوتان در کرمان پیش می آید.

همچنین برای محافظت از کلیه ها، بهترین کار خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در کرمان میباشد.

نحوه کاهش سختی آب

متداول ترین روش های سختی آب که جناب محمد ساعد کاملی (مهندس تاسیسات و نفر اول خدمات شرکت ایران رادیاتور) در کتاب اصول و عملکرد پکیج شوفاژ دیواری (قابل دسترسی در ایران رادیاتور کرمان) عبارتند از:

·         دستگاه تبادل یونی

·         سختی گیر پلی فسفات

·         سختی گیر مغناطیسی

 

        دستگاه تبادل یونی

·         دستگاه تبادل یونی با استفاده از یون سدیم و جانشین شدن با یون های کلسیم و منیزیم در آب، سختی آب را کم می‌کند. زئولیت ها که امروزه برای نرم کردن آب سخت به کار می‌روند ترکیباتی هستند از اکسیدهای سدیم (NaO)، اکسیدهای آلومینیوم (AlO)، اکسیدهای سیلیسیوم (SiO) که فرمول کلی به‌صورت (NaO,AlO,SiO) می‌باشد.

·         آبی که دارای ترکیبات سولفات های کلسیم و منیزیم است را از روی بستری از زئولیت عبور می‌دهند، کلسیم و منیزیم جای خود را با سدیم محتوی این ماده عوض می‌کنند و به این صورت از سختی آب کم می‌شود و زمانی که از تمامی یون ها سدیم مصرف شود، میتوان با عبور دادن از محلول کلروسدیم یا نمک طعام آن را احیاء نمود و به این ترتیب عکس العمل قبلی انجام گرفته و کلسیم و منیزیم از زئولبت جدا شده و یون زئولیت آزاد می‌گردد.

       سختی گیر پلی فسفات

·         تغذیه پلی فسفات به حجم کم آب سرد موثر است. پلی فسفات در آب سرد حل شده و آهن و منیزیم و کلسیم را پوشانده و از شدن آنها از آب و بروز مشکلات مربوط به سختی آب جلوگیری می‌کند. کریستال های پلیفسفات در یک محفظه ی شیشه ای قرار دارند و آب از میان آنها عبور کرده و کریستال ها در آب حل می‌شوند.

·         پلی فسفات ها در فیلتر های معمولی نیز وجود دارند که این فسفات ها برای جریان کم آب در دستگاه هایی مانند فریزر، دستگاه یخ ساز و غیره استفاده می‌شود.پلی فسفات های در کارتریج کاملا غیر رسمی بوده و در مسیر آب شرب استفاده می‌شود. حل شدن مقدار کمی پلی فسفات در آب مانع بوجود آمدن کربنات های نامحلول کلسیم و منیزیم نامحلول شده و در نتیجه باعث جلوگیری ار به وجود آمدن رسوب در سیستم می‌گردد.

·          

·         فسفات یون ها داخل آب را مهار کرده و باعث میشود که تمایل رسوب پذیری آب در داخل دستگاه هایی مانند پکیج و رادیاتور یا لباسوشیی و ظرف شویی کاهش پیدا کند. اگر از فیلتر پلی فسفات قبل از ورودی پکیج شوفاژ دیواری استفاده کنید، نباید از آب گرم خروجی به عنوان آب آشامیدنی استفاده نمایید زیرا آب خروجی دارای مقدار کمی فسفات است که برای سلامت انسان مفید نیست. معمولا داخل فیلتر های پلی فسفات، جلبک رشد میکند که باید برای شستن استوانه آن اقدام کنید. با گذشت زمان و نمکی شدن آب، نمک پلی فسفات داخل محفظه کم خواهد شد. زمانی که این نمک به یک سوم مقدار اولیه خود رسید بهتر است مقداری فسفات از فروشگاه های پکیج و رادیاتور در کرمان خریداری نمایید و خودتان به راحتی مقداری نمک به داخل استوانه اضافه نمایید.

·         پلی فسفات در کارتریج با توجه به سختی آب و دبی عبوری از آن معمولا بین 6 الی 12 ماه بعد از استفاده باید تعویض گردد و این زمانی است که کریستال های پلی فسفات داخل کارتریج به نصف کاهش پیدا کند.

 سختی گیر مغناطیسی

·         یک میدان مغناطیسی بسیار قوی از نوع آهنرباهای خاص بر جریان آب عبوری اعمال می شود و تغییراتی را در نحوه آرایش بارهای الکتریکی و مولکول های آب ایجاد می‌کند. از آنجا که مولکول های آب بصورت نامنظم قرار دارند و بارهای مثبت و منفی آن در جایگاه طبیعی خود قرار ندارند، میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این ضد رسوب ها باعث می‌شود مولکول های آب از حالت بینظمی بصورت مرتب درآمده و سطح تماس آنها با یکدیگر کاهش یابد که این فرآیند به معنی افزایش مولکول های آزاد آب و در نتیجه بالا رفتن قدرت حلالیت آب می‌باشد و با توجه به بالا رفتن قدرت حلالیت آب بدیحی است که رسوباتی که از قبل بروی سطوح مسیر جریان تشکیل شده پس از گذشت مدت زمانی که این نیز به ضخامت رسوب و دبی جریان آب دارد از بین بروند.

نصب و تعمیر تصفیه آب خانگی در کرمان

   سختی آب بالا در شهر کرمان موجب میشود که فیلترهای دستگاه تصفیه آب، قطعات داخلی پکیج، رادیاتورها، شیرآلات، لباسشویی، ظرفشویی و کولر آبی در معرض خرابی صورت بگیرد. به همین علت، استفاده از فیلترهای تصفیه آب و عبور آب شهر از داخل سختی گیر هایی مانند پلی فسفات و سختی گیر مغناطیسی، اهمیتی دو چندان پیدا میکند.

·         تیم کرمان تاسیسات مفتخر است برای حفاظت از وسایل خانه شما و علاوه بر آن، حفاظت از کلیه های بدنتان، انواع دستگاه های تصفیه آب و سختی گیرهای مغناطیسی و پلی فسفات را برای شما عزیزان تهیه و اجرا نماید. برای خرید دستگاه تصفیه آب یا انواع سختی گیر های آب در کرمان کافی است با شماره کرمان تاسیسات تماس حاصل فرمایید و یا فرم سفارش آنلاین تعمیرکار را پر کنید.

 

کلمات کلیدی این مقاله:

1.        سختی آب کرمان

2.        تصفیه آب در کرمان

3.        رسوب زدایی پکیج شوفاژ دیواری (ایران رادیاتور کرمان، بوتان کرمان، ایساتیس کرمان)

4.        رسوب زدایی کولر آبی

5.        نصب سختی گیر آب در کرمان

6.        خرید و فروش سختی گیر آب در کرمان

7.        نصب دستگاه تصفیه آب خانگی در کرمان


دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو