تعمیر کولر گازی در کرمان

تعمیر کولر گازی در کرمان

سرویس و تعمیر کولر گازی در کرمان

تعمیر کولر گازی در کرمان یکی از خدماتی است که توسط کرمان تاسیسات ارائه میگردد. این خدمات دارای چند قسمت مختلف میباشد که در این مطلب، آموزش سرویس کولرگازی توضیح داده شده است. بهتر است تمام موارد توسط سرویسکار کولر گازی در کرمان صورت پذیرد.

سرویس سالیانه کولر گازی

برای سرویس سالیانه کولر گازی کافی است چند دستورالعمل ساده را اجرا نمایید. کندانسور کولرگازی که خارج از خانه نصب میشود به علت داشتن فن و وجود گرد و غبار در هوای کرمان، کثیف میشود. به همین دلیل راندمان دستگاه کولر گازی پایین می آید. به طور مثال، کندانسوری را در نظر بگیریدکه به علت کثیفی و گرفتگی فین هایش، ده درصد کمتر از قبل، گاز داخل کولر گازی را سرد میکند. در نتیجه راندمان کلی کار نیز ده درصد کم میشود.

تعمیر کولر گازی و اسپلیت در کرمان سرویس کولر گازی فروش کولر گازی کرمان شارژ گاز کولر گازی
چگونه خودمان کولر گازی را سرویس کنیم. تعمیرکار کولر گازی و اسپلیت در کرمان

چگونه خودمان کولر گازی را سرویس کنیم؟

بهترین کار برای این که خودمان کولرگازی را سرویس کنیم این است که اول از همه کولر را کاملا خاموش نموده و سپس با فشار آب، یونیت خارجی دستگاه را تمیز نماییم. نگران نباشید، تمام قسمت هایی که نباید آب بخورند روکش محافظ دارند (وگرنه هنگام طوفان و باران تمام اسپلیت های شهر میسوختند). اگر بالای پشت بام هستید و به هیچ عنوان به یک شلنگ آب دسترسی ندارید، کافی است مقداری آب را با تشت به پشت بام بیاورید و از بالاترین نقطه ای که میتوانید روی کندانسور خالی کنید تا تمیز شود.

 

مرحله دوم سرویس کولر گازی توسط خودمان، شامل تمییز کردن فیلتر اواپراتور است. یونیت داخلی که باد سرد میدهد، اواپراتور نام دارد. اگر متوجه شده اید که کولر گازی یا اسپلیت مانند قبل پرتاب باد ندارد، یکی از دلایل احتمالی که به سادگی قابل رفع است، کثیفی فیلتر آن میباشد. فیلتر اواپراتور را خیلی راحت میتوانید در بیاورید و با آب بشورید. کافی است دو عدد خار فشاری که در کناره های یونیت داخلی تعبیه شدند را به داخل فشار دهید و روکش سفید را بالا ببرید. سپس فیلتر ها را بیرون بکشید و با آب خالی بشورید.

از کجا بفهمیم گاز اسپلیت کم شده است؟

ساده ترین راه برای تشخیص کم شدن گاز کولرگازی و اسپلیت این است که به لوله ی رفت که از یونیت خارجی بیرون آمده است نگاه کنید. دو لوله از یونییت خارجی بیرون می آید، یکی از لوله ها قطر کوچک و دیگری قطر بزرگتری دارد. لوله رفت همانی است که قطر کوچکتر دارد و لوله برگشت همانی که کلفت تر است.

اگر لوله رفت کولر گازی یخ زده و برفک دارد به احتمال خیلی زیاد گاز کولرتان کم شده است. همچنین اگر متوجه شده اید که به تازگی باد سرد کولر گازی کم شده و مانند قبل خوب خنک نمیکند، به این معنی است که کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد.

 

در این زمان بهترین کار این است که هنگامی که کولر روشن است و دارد کار میکند، یک گیج گاز R22 به آن متصل نمایید. اگر گاز فریون داخل کولرگازی و اسپلیت R22 است، فشار نشان داده شده روی گیج مانیفولد باید بین 60 تا 70 باشد (البته که این مقدار خیلی تقریبی است اما کارتان را راه می اندازد، تعمیرکار کولرگازی در کرمان با توجه به گرمای هوا و آمپر مصرفی کمپرسور متوجه خواهد شد که فشار گاز کم است یا زیاد).

سرویس کولر گازی تعمیر کار کولر گازی در کرمان اسپلیت کرمان

از کجا بفهمیم گاز کولر گازی زیاد است؟

اگر به خدمات پس از فروش کولر گازی در کرمان یا یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی در کرمان مراجعه کرده باشید، مطمئن باشید که گاز بیش از حد به داخل دستگاهتان نمیزند زیرا هم گاز خیلی گران است و هم میداند که گاز زیاد، کمپرسور را از بین میبرد.

با این حال راه آزمودن زیاد بودن گاز کولرگازی دو مورد است: اول این که اگر گاز بیش از حد زیاد باشد، مبرد در اواپراتور به طور کامل به گاز تغییر فاز نمیدهد و مقداری از آن به صورت مایع به  کمپرسور میرود. به همین دلیل لوله برگشت (لوله کلفت که به یونیت خارجی متصل است) یخ میزند.

دوم این که اگر دستگاه روشن باشد و گیج مانیفولد را به لوله برگشت متصل کنیم، فشار لوله برگشت بیش از حد زیاد است.

 

 

سفارس تعمیر کولر گازی در کرمان

دنبال یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر کولرگازی در شهر کرمان میگردید؟
کرمان تاسیسات دارای یک لیست نمایندگی خدمات پس از فروش کولرگازی ال جی، کولر گازی الجی، کولرگازی پاناسونیک، کولر گازی ایران رادیاتور، کولرگازی جنرال، کولر گازی هایسنس، کولر گازی سامسونگ، کولر گازی اجنرال و کولر گازی گری در کرمان است. کافی است با شماره تماس کرمان تاسیسات تماس بگیرید و یا روی لینک زیر کلیک کنید تا به صورت آنلاین یک سرویسکار اسپلیت به شما معرفی کنیم.

سفارش آنلاین تعمیر کار کولر گازی در کرمان.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو