چگونه خودمان پکیج را سرویس کنیم؟ آموزش سرویس پکیج

چگونه خودمان پکیج را سرویس کنیم؟ آموزش سرویس پکیج

آموزش رایگان سرویس و نگه داری پکیج

فرقی نمیکند که پکیج بوتان ، ایران رادیاتور، ایساتیس یا یک پکیج ایتالیایی داشته باشید، در هر صورت نیاز به سرویس و نگهداری پکیج را دارید. و چه چیز بهتر از این که خودتان با سرویس پکیج آشنا باشید؟ دستور عمل سرویس پکیج همان چیزی است که به آن نیاز دارید. تیم فنی کرمان تاسیسات برای آموزش سرویس پکیج متن زیر را آماده کرده است و امیدوار است با دانش فنی شما بیش از پیش زیاد شود. پس با ما همراه باشید، پیش به سوی آموزش سرویس پکیج .

توجه کنید، هیچ چیز جای تعمیر کار پکیج را نمیگیرد:

اول از همه باید بگویم، هیچ چیز جای سرویسکار پکیج را نمیگیرد. یعنی اگر دست به آچار نیستید و سرتان برای تعمیر لوازم خانگی توسط خودتان درد نمیکند، بهتر است به نمایندگی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور شهرتان زنگ بزنید تا او عملیات سرویس پکیج را انجام دهد و در عوض شما نیز کاری که در آن تخصص دارید را انجام دهید. اما با این حال دلسرد نشوید، چه اشکال دارد که بدانید در سرویس کامل پکیج چه کارهایی باید انجام شود؟ حداقل با آموزش سرویس پکیج متوجه میشویم که سرویسکار بابت چه کارهایی از ما پول میگیرد.

دومین موردی که باید خدمتتان عرض کنم این است که  حتی اگر تعمیر و سرویس پکیج را به دست سرویسکار (تکنسین) متخصص پکیج هم انجام میدهید، باید این کار را سالی یک بار انجام دهید. زیرا عمر دستگاه پکیج شما رابطه مستقیم با سرویس سالیانه ای دارد که توسط نمایندگی خدمات پس از فروش انجام میشود. در نتیجه با یاد گرفتن مسائلی مانند شارژ منبع انبساط عمر پکیج را افزایش دهید. بهتر است همیشه لیست نمایندگی تعمیر پکیج بوتان و ایران رادیاتور را نزد خود داشته باشید و اول فصل پاییز نسبت به سرویس پکیج خود اقدام کنید.

تعمیر انواع پکیج های ایرانی و ایتالیایی در کرمان ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی مگاترم

قبل از سرویس پکیج چه کار باید بکنم؟

 1. برق پکیج را قطع کنید: دوشاخه برق پکیج را از پریز بیرون بکشید تا خطر برق گرفتگی نداشته باشد.
 2. گاز را ببندید: بهتر است شیر گاز را در حالت بسته قرار دهید تا خطر گازگرفتگی یا آتش سوزی پکیج نیز از میان برود.
 3. مدار آب گرم شوفاژ را تخلیه کنید تا فشار آب داخل پکیج به صفر برسد: برای این کار کافیست یک شیر آب داغ داخل ظرفشویی باز کنید و شیر پرکن پکیج را نیز باز کنید تا فشار آب مدار اولیه به صفر برسد.

شروع عملیات سرویس پکیج

1.      آموزش سرویس پکیج : بررسی فشار منبع انبساط

همانطور که میدانید، منبع انبساط پکیج از مهم ترین قسمت های پکیج است که اگر به اندازه کافی باد نداشته باشد، دستگاه پکیج زود تر از موعد مستهلک میشود. برای این که فشار باد داخل منبع انبساط پکیج را چک کنید کافی است یک گیج باد را روی والف منبع انبساط پکیج بگذارید و درجه باد را نگاه کنید. به طور کلی این درجه باید بین 0.7 بار تا یک بار باشد.

دقت کنید که فشار باد را باید زمانی اندازه بگیرید که آب داخل مدار خالی شده باشد. در غیر این صورت، فشاری که توسط گیج باد نشان داده میشود، فشار آب داخل مدار است.

2.      آموزش سرویس پکیج : تمیز کردن مبدل اصلی (مبدل اولیه)

برای تمیز کردن مبدل اصلی پکیج کافی است پیچ های محفظه احتراق را باز کنید تا بتوانید فین های مبدل اصلی را مشاهده کنید. حالا روی برنر را با یک روزنامه بپوشانید و مبدل اصلی را با فرچه تمیز نمایید.

توجه کنید: نیازی نیست که برای هر سرویس، مبدل ها را اسیدشویی نمایید. اسیدشویی باعث کوتاهی عمر پکیج میشود. زیرا اسید، با وجود از بین بردن لایه های رسوب، مبدل اصلی که از جنس مس است را نیز میخورد و بعد از چند مرتبه اسیدشویی، مبدل سوراخ میشود.

3.   آموزش سرویس پکیج : تمیز کردن مشعل

با یک دمنده باد (بلوئر) داخل مشعل را تمیز کنید تا خاک از محفظه احتراق خارج شود. میتوانید قبل از این کار با یک ژیگلور این منطقه را تمیز کنید. حتی برای سرویس کامل میتوانید یک اسپری خشک ناهید بخرید و با شدت داخل محفظه (زمانی که دستگاه کاملا خاموش است) اسپری کنید. سپس صبر کنید تا محفظه خشک شود. البته تمیز کردن محفظه احتراق پکیج با همان دمنده نیز کفایت میکند.

4.      آموزش سرویس پکیج : تمیز کردن الکترود یون و جرقه زن پکیج

برای تمیز کردن الکترود یون و جرقه کافیست از یک سمباده نسبتا نرم استفاده کنید. سمباده را چند مرتبه روی الکترود بمالید تا یک لایه از الکترود را بردارد. سپس با یک دستمال مرطوب، یون و جرقه زن را تمیز کنید. کار های دیگری که باید در این مرحله انجام دهید عبارتند از:

 1. بررسی کنید که چینی دور الکترود یون و جرقه تمیز سالم باشد و ترک نخورده باشد.
 2. فاصله سر جرقه زن و برنر را به اندازه کافی تنظیم نمایید.
 3. بررسی کنید که الکترود یون و جرقه زن به درستی به کابل خود متصل شده اند و به جایی از بدنه اتصال نداشته باشند.

 

تعمیر انواع پکیج های ایرانی و ایتالیایی در کرمان ایران رادیاتور بوتان ایساتیس فرولی تاچی مگاترم پمپ

5.      آموزش سرویس پکیج : سرویس مجموعه فن و پرشر پکیج

در این قسمت باید مطمئن شوید که فن دستگاه تمیز باشد و جرم نگرفته باشد. چند راه برای سرویس فن وجود دارد. یکی از آن ها باز کردن کامل فن و شستن آن با آب است. اما اگر وقت باز کردن فن را ندارید و دنبال راه حل راحت تر و سریع تری میگردید یک اسپری WD-40 خریداری نمایید. این اسپری هم به طور کامل منطقه فن را تمیز میکند و هم به دلیل چرب بودنش، باعث روانکاوی فن میگردد. کافیست اسپری را داخل بلبرینگ ها و شافت فن تزریق کنید.

بعضی مواقع، فن نیاز به روغن کاری دارد. برای روغن کاری فن کافیست از روغن یاتاقان کولر یا روغن چرخ خساطی استفاده نمایید. توجه کنید که روغن را فقط داخل بلبرینگ ها بریزید و همزمان پره فن را بچرخانید تا به خوبی روغن کاری انجام گیرد.سپس با اسپری خود، داخل لوله ونتوری را تمیز کنید.

6.      آموزش سرویس پکیج : بازدید دودکش

در این مرحله باید مانند یک پزشک، دودکش پکیج را متلاشی کنید و مجددا نصب نمایید. با گذشت زمان، دودکش پکیج دچار خوردگی میشود و نیاز به تعویض پیدا میکند. باید با دقت فراوان به دودکش نگاه کنید و مطمئن شوید جایی ترک نداشته باشد. این یکی از مهم ترین قسمت های سرویس و نگهداری پکیج است چرا که خرابی دودکش هر ساله جان بسیاری از هموطنان را میگیرد و یک دلیل آن، سهل انگاری است.

بعد از تعویض قطعات دودکش و اطمینان از سالم بودن، دودکش پکیج را نصب کنید. به بالای پشت بام بروید و مطمئن شوید که کلاهک دودکش وجود دارد. بعد از راه اندازی دستگاه مجددا به بالا بروید و مطمئن شوید که دود حاصل از احتراق، به بیرون هدایت میشود.

7.      آموزش سرویس پکیج: تمیز نمودن پمپ پکیج

پمپ پکیج را میتوانید با یک آچار آلن شماره 4 در پکیج بوتان و آلن شماره 5 در پکیج های ایران رادیاتور باز نمایید. بعد از باز کردن پمپ، روتور را بیرون بکشید و داخل پره های آن را تمیز کنید. سپس برای روانکاوی و تمیز شدن بیشتر پمپ، داخل شافت مایع ظرفشویی بریزید و روتور را بچرخانید.

حالا واشر پمپ را در جای خود قرار دهید و پیچ های پمپ را به صورت ضربدری محکم ببندید.

8.      آموزش سرویس پکیج: راه اندازی مجدد پکیج

 شیر پر کن را باز کنید تا فشار داخل مدار به یک تا یک و نیم بار برسد. همه اتصالات را چک کنید تا جایی نشتی نداشته باشد.  اگر جایی نشتی دیدید دوباره فشار مدار را به صفر برسانید و اتصالات را محکم کنید تا نشتی از میان برود.

سپس شیر گاز را باز کنید و با یک مخلوط آب و مایع ظرفشویی و یک ابر، تمام اتصالات گاز را از نظر نشتی بررسی نمایید. این قسمت نیز از مهمترین قسمت های سرویس است. اگر بوی گاز میشنوید یا حتی یک درصد احتمال نشتی گاز میدهید حتما به نمایندگی پکیج بوتان کرمان یا نمایندگی پکیج ایران رادیاتور کرمان اطلاع دهید تا یک سرویسکار مجاز برای بازدید از محل اعزام شود. این قسمت حساس است و ممکن است با جان خود و عزیزانتان بازی کنید.

حالا نوبت به روشن کردن دستگاه میرسد، پکیج را به برق متصل کنید. دستگاه را روی حداکثر گرمای شوفاژ قرار دهید. مطمئن شوید رادیاتور ها هوا ندارند و شیر رادیاتور ها باز است. به شعله نگاه کنید و اگر نیاز به تنظیم شعله است، شعله را تنظیم نمایید.

مراحل بالا به شما کمک میکند که خودتان پکیج خانه را سرویس کنید. اما باز هم این نکته را بیان میکنیم: سرویس پکیج نیاز به دانش تخصصی دارد، اگر تا به حال کار فنی نکرده اید، بهتر است سرویس پکیج توسط افراد مجرب انجام پذیرد.

شما میتوانید با تماس با کرمان تاسیسات، مشکل دستگاه پکیج خود را عنوان کنید. برای پکیج شما، از نمایندگی همان شرکت یک سرویسکار معرفی میشود. به این ترتیب اگر نیاز به سرویس پکیج ایران رادیاتور دارید، یک نماینده از ایران رادیاتور کرمان اعزام میشود و اگر نیاز به تعمیر پکیج بوتان در کرمان دارید، یک تعمیرکار مجاز از بوتان کرمان عازم محل شما میشود.

علاوه بر این، میتوانید با پر کردن فرم سفارش نصاب و تعمیرکار مجاز، یک تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور یا بوتان استخدام نمایید. سرویسکاران ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند و برای تعمیر پکیج شما بدون فوت وقت راهی میشوند.

آموزش رایگان سرویس پکیج ایران رادیاتور بوتان ایساتیس کرمان

نمایندگی ایران رادیاتور کرمان

برای دریافت لیست نمایندگی ایران رادیاتور کرمان با شماره 09135824101 تماس بگیرید. همچنین میتوانید مشکل پکیج خود را بیان نمایید تا یک تعمیرکار برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما اعزام شود. مطلب تعمیر پکیج ایران رادیاتور به شما کمک میکند تا خودتان پکیج خود را تا حدودی سرویس نمایید.

اگر پکیج بوتان دارید و در شهر کرمان زندگی میکنید، بهتر است برای تعمیر پکیج بوتان خود با نمایندگی بوتان کرمان تماس بگیرید. لیست نمایندگی بوتان کرمان را میتوانید با تماس با 09135824101 دریافت نمایید. 

این پست دارای 34 نظر است

 1. سلامم الب مفیدوعالی بودامااگردرهرمقطع تصویرم داشت بهترم مطلب درک میشد باتشکر

 2. از توضیحاتتان نهایت استفاده را بردم خیلی مفید بود. سپاس از محبتشان

 3. ممنون از مطالب مفیدتون . اگه با فیلم یا عکس هم توضیح میدادید جالبتر میشد

 4. اموزش ها بسار ودر حد عالی ایکاش شما در اصفهان و شاهین شهر ما بودید ب هر حال دستتان درد نکند با تشکر و دعای خیر صفری شاهین شهر

 5. باسلام
  بنده بسیار دوست دارم همیشه هر وسیله ای رو خودم تعمیر کنم با خواندن مطالب فوق به جد اعتماد به نفسم بالا رفت بسیار جامع و کامل بود فقط همونطور که دوستمون اشاره داشتند اگر تصویری از قطعات نیز در کنار مطالب می بود بسیار جامع تر می شد. از اینکه بطور رایگان اطلاعات خودتون را در اختیار بقیه قرار می دهید بسیار ارزنده است. بنده حقیر هر خطی رو که می خوندم دعاتون می کردم امیدوارم همیشه سلامت و سرافراز و خوشبخت و پیروز باشید.

  1. ممنون. خستگی ما در رفت.
   من اعتقاد دارم که آموزش باید در تمام حوزه ها رایگان باشه و در رابطه با حوزه خودم اولین قدم را برداشتم. همینقدر که شما خوشحالید، سرویسکاران و همکاران بنده ناراحتند. اما حیف که کمی محبت ندارند.
   من یعی کردم همیشه کوچکترین موارد را نیز بنویسم که کار کسی لنگ نباشد. اما باز هم سعی میکنم برای راحتی بیشتر شما عزیزان تصاویر و ویدیوهای بیشتری قرار بدهم. البته اگر وقت اجازه بدهد.

   1. سلام .پکیج در حالت offشوفاژهست ولی بازم رادیاتور داغ میشود علت چیه ؟؟

    1. سلام. احتمالا دستگاه وری حالت زمستانه مانده است. در غیر این صورت، سوپاپ شیر سه طرفه مسیر شوفاژ ها را نبسته.

 6. سلام توضیح با تصویر بود خیلی بهتره الان مبدل پکیجو نمیدونم کجاست 😢

  1. حتما لحاظ میشود ممنون

 7. ممنون از زحمات شما خیلی عالی بود استفاده کردیم
  اما اگر زحمت بکشید توضیحات با تصاویر باشه ممنونیم

  1. چشم . انشاالله تصاویر به زودی اضافه خواهند شد.

 8. ازتوضیحات اون بینهایت سپاسگذارم‌‌
  شاهدوست ازشهرربط

  1. خواهش میکنم

 9. سلام وقتتون بخیر.خیلی ممنون ازتوضیحات خوبتون.میبخشید بنده چند روزیه که لوله ی آب کوچه ترک برداشته بود وباعث کثیف شدن آب منازل شده بود.وازاون روز به بعد پکیج ما آب راگرم نمیکند ولی شوفاژراکه بازمیکنیم گرم میشود و شمع روشن میشود.زنگ زدم نمایندگی گفتن بایدپروانه تمیزشود.یه اسمی هم گفت یادم نیستش.خودم میتونم اونوتمیز کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. بازم ما کرمانیها… در هیچ چیز بخیل نیستیم وکاملا دست ودل باز هستیم.. کاش بقیه یاد بگیرن..

  1. انشاالله که یاد میگیرن

 11. سلام خسته نباشی کد ۵۱ نشون میده پرشر دود را هم عوضکردم باز همکد ۵۱رو نشون میده دود کش راهم چک کردم مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام. برد مشکل دارد

 12. سلام و خسته نباشيد به عزيزان تأسيسات كرمان
  متخصصان شما نحوه سرويس پكيج را خيلى خوب توضيح دادند و فقط در حين توضيح سرويس همان قطعه اگر تصوير و اگر امكان فيلم كوتاهى در مورد همان سرويس براتون مغدور باشد خيلى براى بازديد كنندگان جالب ميباشد ،
  بنده از شما سپاس و قدر دانى ميكنم كه ما را از تخصصتون جهت اشنايى در سرويسهاى پكيج راهنمايى ميكنيد
  اين كار شما يك حركت پيشرفته مدنى در راستى بالا بردن فرهنگ يك جامعه روشنفكر ميباشد

  1. ممنون از شما لطف دارید. خوشحالیم که مفید بوده

 13. با سلام.و سپاس فراوان از این متنی که برای آگاهی بیشتر از تخصص های شما ودر اختیار قرار دادن آن برای استفاده.مردم عزیز کشور مان.امیدوارم همیشه موفق و سلامت و شادکام باشید.انشاالله.در واقع شما ذکات علمتان را میپردازید. بسیار سپاسگزارم..احمد عالی زاده هستم ازکرج.

  1. ممنون از شما
   کاش همه یاد بگیرن قدردان زحمات باشن

 14. خیلی عالی بود این یک نعمت است که خدا بشما داده تا اینقدر غنی باشید که باکی از دادن اطلاعات به دیگران نداشته باشید . بزرگی به حرف نیست به عمله
  تشکر

  1. بله. البته این یک نعمت است که خدا به شما عزیزان داده. به من نعمت های دیگه ای داده 😀
   من که علم و تجربه ام رو رایگان در اختیار دیگران قرار میدم، آخرش جام تو خاکه، اونی هم که زورش میاد باید بده و از نادانی دیگران سواستفاده میکنه جاش تو خاکه.
   نهایت فرقش اینه که من باعث شدم چند نفر راحت تر زندگی کنن.

   در ضمن بزرگ فقط یکیه. من بزرگ نیستم.

 15. تشکر از لطف شما
  از اینکه این مطالب و موارد رو در اختیار هموطنان خودتون قرار میدید خیلی خیلی ممنونیم
  البته مواردی که بیان کردید برا عده ای که آچار به دست هستند خوبه ولی تعداد زیادی از افراد هستند که نه حوصله شو دارن نه وقتشو و نه هنرشو
  در هر صورت تشکر میکنم از شما

 16. چند روزی است وقتی آب رو باز میکنم شعله پکیچ روشن نمیشه وقتی دستگاه رو خاموش و روشن میکنم درست میشه
  میشه بگید مشکل کجاست

  1. احتمالا مشکل از فلوسوئیچ باشه. رو حالت زمستانه مشکلی نداره؟

 17. سلام
  تشکر از توضیح بسیار گویا
  ون دست به آچار هستم و تا بحال پکیج باز نکردم کاش آموزش بصورت فیلم وئدئویی میفرستادید

  1. سلام. عزیز جان ویدیوهایم در آپارات و یوتیوب هستند

 18. سلام در منزل ما هر وقت اب گرم ظرفشویی و حمام باز می شود پکیج ابریزش دارد میشه بفرمایید ایراد از کجاست؟

  1. سلام. مشکل از شیر برقی و سوپاپ است زودتر به دادش برسید وگرنه شیر برقی میسوزه و حداقل 400 تومن خرجش میشه

 19. سلام ایا اموزش کامل تعمیر پکیج حضوری هم میتونید انجام دهید

  1. فعلا نه عزیز جان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو