نقشه برد پکیج ایران رادیاتور

نقشه برد پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور نیز مانند تمام پکیج های مدرن امروزی دارای برد الکترونیک میباشد. تمام قطعات داخل برد الکترونیک ممکن است به دو دلیل نوسان برق و کارکرد بسیار زیاد، خراب شوند. هنگام خراب شدن برد پکیج دو راه دارید. یکی این که یک برد نو از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور تهیه نمایید و دیگری هم این که برد را برای تعمیر نزد یک تعمیرکار برد ببرید. هزینه تعمیر برد پکیج به مراتب کمتر از هزینه خرید آن میباشد. اما برای تعمیر نیاز به نقشه برد پکیج ایران رادیاتور دارید.

در این پست میتوانید نقشه برد پکیج ایران رادیاتور در دو نوع دیجیتال و آنالوگ را مشاهده نمایید. تفاوت برد پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور ( مانند پکیج L24FF) در داشتن صفحه نمایش دیجیتال میباشد.

بیشترین مشکلی که ممکن است برای برد پکیج پیش بیاید، خراب شدن رله فن پکیج میباشد. رله فن پکیج، قطعه ای است که اجازه میدهد فن روشن شود در نتیجه اگر رله فن خراب شود، یا فن همیشه روشن میماند و یا این که هیچوقت روشن نمیشود. رله فن به دو صورت ممکن است خراب شود. اگر رله مدت زمان زیادی کار کند، سرش خال میزند. خال زدن رله فن پکیج باعث میشود که کانکتور های آن به همدیگر جوش بخورند و فن همیشه روشن بماند.

مشکل دوم رله فن وقتی پیش میاید که سر کانکتور ها سیاه شود و رله نتواند وصل کند. در این صورت فن اصلا استارت نمیزند.

رله فن پکیج ایران رادیاتور کجاست؟

با توجه به عکس هایی که در این مطلب قرار داده ایم، هر کدام از برد های پکیج ایران رادیاتور جای مشخصی برای رله فن دارند. راه دیگر پیدا کردن رله فن استفاده ار اهم متر میباشد. اهم متر را روی حالت بیزر قرار دهید و کانکتور های آن را روی کانکتور نول فن و رله ها جابجا کنید. رله ای که به نول فن وصل است همان رله فن میباشد.

در پکیج های جدیدتر ایران رادیاتور و بوتان، خبری از رله فن نیست.

رله فن پکیج ایران رادیاتور نقشه برد پکیج ایران

هزینه تعمیر برد پکیج

قیمت تعمیر برد پکیج با توجه به کاری که میبرد متفاوت است. همچنین ممکن است مهندسی معکوس برد پکیج شما بیش از برد دیگری طول بکشد اما به طور کلی میانگین هزینه ها به شرح زیر است:

هزینه تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور و بوتان

1500000 ریال

هزینه تعمیر برد پکیج فرولی، تاچی، مگاترم، ایساتیس و …

1800000 ریال

اگر سوالی در رابطه با تعمیر پکیج دارید، مطلب تعمیر پکیج ایران رادیاتور میتواند به شما کمک کند.

بازدیدها: 563

این پست دارای 7 نظر است

 1. سلام من از پکیج مدلm24cfدرمنزل استفاده میکنم وچند روز برای گرمی رادیاتورها ولوم شوفاژ را کمتراز نصف باز کردم بعد که ولوم دستگاه را برمی گردانم روی صفر دستگاه خاموش نمی شود وپمپ دستگاه کار میکند وبرای خاموش کردن شوفاژ باید کلید اصلی دستگاه را خاموش کنم لطفا راهنمایی بفرمایید۰باتشکر

  1. سلام. خوشحالیم که به کرمان تاسیسات آمده اید.
   دسته پتانسیومتر ( دسته کلید تنظیم گرمای رادیاتورها) دقت خود را از دست داده است.
   خیلی مهم نیست. کمی آن را محکم تر به سمت چپ بچرخانید تا چراغش خاموش شود و پکیج روی حالت تابستانه برود.

 2. با سلام
  آیا امکان تنظیم زمان خاموش و روشن شدن پکیج وجود دارد ؟
  پکیج ما مدل l24ff است. هر از ۴ دقیقه پکیج جهت گرم کردن مدار شوفاژ روشن می شود ، آیا این مورد طبیعی است؟

  1. سلام
   در یکی از ویدیو ها نحوه تنظیم پروگرام برد را توضیح داده ایم. همچنین در پست تنظیم برد پکیج ایران رادیاتور میتوانید راجع به این موضوع مطالبی را بخوانید.

 3. با سلام وتشکر ازسايت خوبتون .پکيج من بوتان مدل کالدا ونيزيا است،خواستم بدونم رله شير گازي کدوم يکي از رله ها هست که تعويض کنم.
  اگر امکانش باشه ميتونم عکس برد هم خدمتتون ارسال کنم.ممنون ميشم اگرزودتر راهنمايي کنيد. با تشکر

  1. سلام.
   بین تمام رله های برد کالدا، یک رله بزرگ قرار دارد که همان یکی رله شیر گاز پکیج کالدا میباشد.

پاسخی بگذارید

بستن منو