میله یون و تشخیص شعله پکیج

میله یون و تشخیص شعله پکیج

شرح عملکرد میله یون

اگر یک ولتاژ متناوب بین میله و بدنه مشعل اعمال شود یک جریان یک سو از طریق میله و بدنه مشعل از طریق شعله مشعل برقرار می‌شود. دلیل عبور این جریان این است که ولتاژ اعمال شده بین میله و بدنه، میدان مغناطیسی ایجاد کرده و باعث حرکت الکترون ها و یون مثبت درون شعله می‌شود و به عبارتی دیگر شعله هادی جریان با مقاومت نسبتا زیاد و یک سو کننده جریان متناوب است.

برای روشن شدن مفهوم این مسئله، میله و بدنه و مشعل را به عنوان الکترودهایی در نظر می‌گیریم. الکترون های آزاد به‌وسیله الکترود مثبت جذب و توسط الکترود منفی دفع می‌گردند و به همین ترتیب یون های مثبت به الکترود منفی جذب و توسط الکترود مثبت دفع می‌گردند. سطح الکترود منفی به لحاظ اتصال به قسمت منفی مدار، الکترون های اضافی بدست می‌آورند که همدیگر را دفع می‌کنند و جهت جذب آنها نیاز به یک میدان جاذبه قوی مثبت است تا مسیر شعله را طی نماید تعداد این الکترون های آزاد بستگی به این دارد که یون های مثبت به تعداد کافی و نزدیک الکترون های منفی وجود داشته باشند تا عمل جذب آن‌ها انجام شود. تعداد زیادی از این یون های آزاد به یون ها مثبت متصل شده و مولکول های خنثی ایجاد می‌کنند. مادامی که شعله وجود داشته باشد عمل یونیزاسیون، الکترون ها را از مولکول ها آزاد نموده و تولید یون های مثبت ادامه می‌یابد.

 

تعداد الکترون هایی که الکترون منفی را ترک نموده و جذب الکترون مثبت می‌شوند تعیین کننده میزان شدت جریان است. حداقل شدت جریان تعیین شعله 0.5 میکروآمپر است.

سیستم تشخیص شعله

یکی از سیستم های تشخیص شعله میله یون است که دلایل انتخاب این سیستم به شرح زیر می‌باشد:

·        این میله با برقراری جریان الکتریکی وجود یا عدم وجود شعله را اعلام می‌نماید و بوسیله حرارت عمل نمی‌کند.

·         پاسخ این میله نسبت به وجود یا عدم وجود شعله برخلاف ترموکوبل سریع است.

·         از این میله می‌توان در تایید شعله شمعک (پیلوت) استفاده نمود، به طوری که تایید شعله شمعک، تایید شعله اصلی را به دنبال خواهد داشت.

·         جنس این میله در مقابل درجه حرارت های بالا مقاوم بوده و عمر طولانی دارد.

اگر پکیج ایران رادیاتور یا بوتان در کرمان دارید و پکیج شما نیاز به تعمیرکار مجاز دارد، با کرمان تاسیسات 09135824101 تماس حاصل فرمایید. 

علاوه بر این، با پر کردن فرم سفارش آنلاین تعمیر کار، میتوانید نسبت به تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان در کرمان اقدام نمایید.

علاوه بر این اگر علاقمند به آموز ش رایگان تعمیر پکیج هستید، میتوانید از سایت کرمان خدمات نیز بازدید کنید.

 

کلمات کلیدی این مقاله:
1. تعمیرکار پکیج در کرمان
2.ایران رادیاتور کرمان
3.ایساتیس کرمان
4. میله جرقه زن پکیج
5.سیستم تشخیص شعله در پکیج
6.ایمنی پکیج

تعمیر پکیج ایران رادیاتور - نمایندگی ایران رادیاتور کرمان

یکی از روش هایی که میتوانید به نمایندگی ایران رادیاتور در کرمان دسترسی پیدا کنید ثبت سفارش خدمات با شماره گیری 09135824101 میباشد. سپس باید برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور منتظر بمانید. تعمیر پکیج ایران رادیاتور یکی از مطالب سایتمان است که به شما کمک میکند مشکلات پکیج خود را متوجه شوید.

همچنین برای تعمیر پکیج بوتان در شهر کرمان نیز میتوانید درخواست سرویسکار از نمایندگی بوتان کرمان نمایید. شماره تماس 09135824101

پاسخی بگذارید

بستن منو